877 Shares 6523 views

Prawie lizynopryl: Instrukcje dla pacjentów

Wysokie ciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego – oto lista diagnoz wskazań do stosowania lizynoprylu nie została wyczerpana. Jednak jest to takie stany często zmuszając lekarzom przepisanej lizynopryl. Przewodnik opisuje lek jako lek, który hamuje powstawanie naturalnego hormonu angiotensyny. Ta naturalna substancja zwiększa ciśnienie. Dlatego jest nadciśnienie – głównym wskazaniem do tego leku.


Po zawale mięśnia sercowego jest stosowany nie tylko lizynopryl. Przewodnik mówi, że to jest zwykle w połączeniu z innymi lekami. Jednak niektóre z nich nie mogą być łączone, ale o tym później.

Liznopril w tabletkach wzięte z reguły raz dziennie. Postaraj się przyzwyczaić do picia go w pewnych okresach, zmniejszy to prawdopodobieństwo, że zapomnisz o medycynie. Gdyby okazało się, że pominięcia dawki, pić w ciągu najbliższych 12 godzin. Jeśli nie jest to możliwe, przystąpić do odbioru następnego dnia. Podwójna dawka „do wyrównania” nie można pić, to może być niebezpieczne.

Zazwyczaj najpierw przypisać bardzo małe dawki, a następnie przez miesiąc został podniesiony do optimum. Bądź przygotowany na to, że trzeba kontrolować ciśnienie krwi, mierzyć je kilka razy dziennie. Robić notatki, które mogą następnie pokazać je lekarzowi.

Lizynopryl obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko zawału serca, ale nie leczy przyczyny tych chorób. W związku z tym, nie pić, albo inne analogi mają czasu. Nie nagle anulować leku, nawet jeśli czuje się konsekwentnie dobre.

Co trzeba wiedzieć o lizynopryl? Instrukcje pierwszy zwraca uwagę na fakt, że nie jest wcale niemożliwe do picia w czasie ciąży. Dlatego też, jak tylko wiesz, że jesteś w ciąży, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. To może uratować życie dziecka.

Alkohol nie jest kompatybilny z narkotykami „Lisinopril”. Lek nie jest zgodny z tym, co powoduje poważne skutki uboczne. Nawet piwo może być niebezpieczne. Dlatego wolą odpowiedniki bezalkoholowe, natomiast leczonych lizynoprylem. Alkohol może spaść ciśnienie zbyt wiele i stworzyć stan zagrażający życiu.

Nie stosować substytuty soli, nie należy przyjmować suplementy potasu, nawet jeśli są one zawarte w zwykłych witamin.

Ciężki pocenie się, wymioty i biegunka mogą promować odwodnienie. Z tego, ciśnienie jest bardzo silny spadek i może spowodować sytuację zagrażającą życiu. Dlatego też, gdy stany danych ciekłej pić tyle, ile to możliwe, ale nie jako kawa lub herbata (moczopędne działanie uniemożliwia w ten sposób wprowadzić wystarczającą ilość wody w organizmie).

Jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na lek w tej grupie ramiprylu ( „”, „Captopril”, „Enalapryl”), najprawdopodobniej, „Lisinopril” i nie zrobi. Należy poinformować lekarza o wszystkich reakcji alergicznych w swoim życiu.

Kiedy trzeba ostrożność w przepisywaniu leków „Lisinopril”? Przypomnienie, że ograniczona zdolność leków w chorobach nerek i wątroby, cukrzycy, chorób tkanki łącznej (zespół Marfana, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów). Wszystkie te choroby wymagają starannej oceny ryzyka, w związku z tym pomoc lekarza – powiedzieć mu, jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z tych chorób.

Kobiety powinny stosować odpowiednią antykoncepcję tylko podczas robienia lizynopryl. Lek ten należy do grupy najbardziej niebezpieczne dla płodu, więc nie ryzykować. Piersi na jej odbioru nie mogą być karmione.

Pić to może być przed, w trakcie i po posiłku, to nie jest ważne dla wchłanianie leku.

Pilnie szukać pomocy Jeśli zauważysz obrzęk, trudności w oddychaniu, omdlenia, lub pojawiły się niewyraźne widzenie.

Niekoniecznie kupować drogich analogi leku ( „Prinivil”), „Lizynopryl STADA” nie gorzej.