470 Shares 4613 views

Podsumowanie „Polecat i Kalinych” w kontekście jego zrozumienia Turgieniewa

Esej „tchórz i Kalinych” – prawdziwą ozdobą zbiorów opowiadań i esejów „Notatki myśliwego” Turgieniewa. Obejmuje on zarówno osobiste obserwacje pisarza i jego poglądy na temat struktury społecznej Rosyjskiej „Heartland”. Głęboko prawda ta historia, o czym świadczy jego podsumowanie. „Tchórz i Kalinych” – prawdziwy obraz życia narodowego do szerokiego grona odbiorców.


Kwestia produktu

Ten esej było istotne i aktualne. Fakt, że w czasach Turgieniewa w społeczeństwie nie było jedności w zrozumieniu problemów „bliskości z ludźmi.” W różny sposób, ona interpretowana słowianofilami (twierdząc, że rolnicy są zobowiązani do „dawnych czasach” i są w opozycji do reform) i ideologów burżuazyjnych (twierdząc, że relacje między ojcami a dziećmi właściciele gruntów rolnikami harmonijne). Charakterystyka tchórz i Kalinych te poglądy wyraźnie odrzuca.

Preimages szkic bohaterowie

Jak wiadomo od fabuły narracji, właściciel prowincja Kaluga Pan Polutykin spełnione, na podstawie wzajemnego przywiązania do polowania z autorem narracji. Bohaterowie „tchórz i Kalinych” prawdziwa historia. W rzeczywistości, gościnni właściciel terenów łowieckich nazwie Nikolay Aleksandrovich Golofeev. Iwan Siergiejewicz naprawdę poznali go na polowanie, i przebywał z nim na kilka dni. Co więcej, czytanie i rozpoznawanie Turgieniew historia się nim Pan Golofeev urażony Ivan Sergeevicha.

Obraz zamożnej pańszczyźnianego tchórza, silny gospodarz wykształcony człowiek prawdziwy w najdrobniejszych szczegółach. Obecna wieś Horevka Uljanowsk regionu Kaluga regionu wzrosła z dawnym gospodarstwie tchórza. Po latach pobytu w tchórza Afanasiy Afanasevich Fet, zwracając uwagę na ciepłe powitanie i „Herculean dodatkiem” octogenarian właściciela, który „lata. – niełatwe” Goście są właściciel gospodarstwa są zawsze z dumą pokazać esej Turgieniewa. On, oczywiście, znał na pamięć jego podsumowanie. „Tchórz i Kalinych” pokazuje zatem prawdziwych ludzi i prawdziwe fakty.

Przyjaźń tchórz i Kalinych

Tchórz – spokojny, zamyślony mężczyzna rodzina. Ale nie miał sługi. Big szczęśliwa rodzina tchórz: sześciu synów, jak potężny jak jego ojciec zbudować wysoką przestronny dom, ołów zarządzanie, pomagać sobie nawzajem. Po właściciela Polutykin pozwoliło mu wydostać się z gmin wiejskich poprzez ustawienie czynszów w 50 rubli. Założył swoją farmę tak Polecat rozpoczęła działalność, która uznała, że po prostu zapłacić właścicielowi 100 $. W razie potrzeby mógł spłacić i stać się wolny, ale nie chce go. Dlaczego? Jej elementy – ziemi i pracy, i tak zawsze z nim. On jest z natury – racjonalista, złota rączka. Tchórz dobrze zorientowani w społeczeństwie i legalnie.

Ten silny gospodarz ironicznie mieć prawdziwego przyjaciela Kalinych, na tyle dziwnie, wręcz przeciwnie do niego. Ostatnio mieszka Bobylev. Kalinych nie umie gospodarować, aby zarobić i zaoszczędzić pieniądze. Jednak on ma inne zalety. On rozumie zwierzęta, wie, jak radzić sobie z pszczołami, ma zdolności psychiczne, które są wykorzystywane do leczenia. Zupełnie różne osoby i Khor Kalinych. Krótka treść tej historii, jednak dowody ich bliskiej przyjaźni. Praktyczne i rozsądne Polecat powodu Kalinych otrzymuje, w razie potrzeby, pomoc w kontaktach ze zwierzętami, leczenia tradycyjnej medycyny i Kalinych – wsparciu tchórza o codziennych sprawach, gdzie jest profanum. Ponadto, oba są interesujące rozmówcy. Turgieniew napisał w swojej historii, który opuścił swoją firmę z wielką niechęcią.

Widoki tchórz w społeczeństwie rosyjskim

Wykształcony pracownik Polecat obala poglądy „ekspertów na ludzi” słowianofilami wychwalając pre-Piotrowej Rosji, opowiada o patriarchalnej rosyjskiego chłopstwa. Właściwy gospodarz wchodzi gospodarstwo z nimi kontrowersji. Uważa on, że Piotr I w jego reform zrobił dokładnie to, co było do zrobienia prawdziwego Randkowy. Esej włączyła opinię tętniącej życiem ludzi, jak wynika z podsumowania. „Tchórz i Kalinych” usta tego „właściciela gruntów” powiedział, że jeśli chłopi trzeba nic zmieniać, on, widząc z tej praktycznej korzyści, nie boi się dokonać zmiany.

Z drugiej strony, filozof Polecat w jego rozwoju, a widoki z całego świata duchowego dawna poczucie wyższości nad ziemianina Polutykin. Czuje, że i myśli głęboko, a rolnictwo jest pewny. Jednakże, z powodu naturalnego umysłu, zawsze dba o swojego „pana”, choć nie w wolnym czasie z dala szydzić z niego. Rozumiejąc Polutykin relacjami i tchórz, należy uznać, że taki stan rzeczy, delikatnie mówiąc, nie jest związana z burżuazyjnych poglądów na temat ojców właścicieli.

wniosek

Należy zauważyć, że po przeczytaniu tego streszczenia? „Tchórz i Kalinych” – historia, napisana przez czas i miejsce. On wywołał wielkie oburzenie opinii publicznej, kontrowersje. Podekscytowany prac były Bieliński, Hercen, Annenkov. Jednak historia nie miała słowianofilami bracia Aksakov. Ale szczególnie odkrywcza odpowiedź cenzurować E. Volkova uznały „szkodliwe myśli dla chłopstwa”, który twierdzi, że wolność, która mogłaby być lepsza niż nawet ziemianina.