173 Shares 8087 views

Uziemienie swoje ręce? To szybkie i proste!

Są jeszcze domy, w których nie ma podstaw. Oznacza to, że ani ludzie, ani własność w tym domu nie jest chroniony przed zakłóceniami w urządzeniach elektrycznych. Kupując dom, właściciele muszą, podejmując niezbędne środki dla bezpieczeństwa elektrycznego, przewodów naziemnych z własnych rąk.


Uziemienie powinno być wszędzie: w zwykłych domach i sklepów, restauracji, kawiarni, barów karaoke. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ziemia jest niebezpieczny bez śpiewa do mikrofonu na ulicy lub koncerty w deszczu. W deszczowej pogodzie, dane zdarzenie jest najlepiej wykonać w pomieszczeniu.

Kiedy uziemienie stali budynku jest najczęściej używany jako bardziej ekonomicznego materiału. Również uziemienia można stosować miedź lub stali powłokę miedzianą.

Zainstalować ziemi z ich ręce całkiem możliwe. Ta praca nie jest trudne, a to będzie w stanie wykonać każdy. Aby wykonać instalację gruntowych, nie wymaga dużych inwestycji materialnych i rozległą wiedzę w dziedzinie inżynierii elektrycznej, biznesu instalacja elektryczna.

Uziemienie systemu, w rzeczywistości reprezentuje wiele elektrod, które są wykopanych w ziemi i połączonych ze sobą metalowych pasków. Czy stacjonarne i przenośne gruntowych. Początkowo do uziemienia Wynika to z kilku części łopatkowego, jest nie mniejsza niż trzy, pestki chodzi. Na przykład, głębokość tych otworów może być dwa lopatnyh bagnet. Następnie, w powstały otwór powinien być wystarczający, aby zdobyć elektrody głębokie, którego położenie zależy od własnych pragnień. Po tym, pomiędzy elektrodami trzeba wykopać niewielki rowek, w którym umieścić przewody połączeniowe.

Dlatego też nie wolno używać drutu stalowego, która ma przekrój poprzeczny co najmniej 50 mm². Następnym krokiem jest przejście drutu miedzianego. Wszystko to odbywa się za pomocą połączeń śrubowych. Należy pamiętać, że odcinek przewodu miedzianego i przewodu fazowego zasilania powinny być równe.

Istnieje kilka podstawowych wymagań technicznych do jak zrobić ziemi z rękami:

  1. Jako elektrodę konwencjonalnych może wykorzystywać zwykłych rur z wodą lub banalne stalowych kątowników. Długość elektrody danych wynosi 2 m, a szerokość – 40-50 mm. Pełny powierzchni przekroju powinna wynosić co najmniej 150 mm². Konieczne jest, aby minimalna odległość pomiędzy istniejącą uziemienia wynosiła 120 cm.
  2. Stosuje się w postaci łączników można taśmy stalowej o szerokości 40 mm lub armatura przykładowej średnicy 0.1-0.12 cm. Taśma łącząca mocowania do elektrody powinny być wykonywane przez spawanie. W tym przypadku, to zabrania używania innych środków mocujących!

W związku z powyższym można stwierdzić, że ziemia ćwiczenie z rękami w domu trudne. Przestrzeganie tych wytycznych, każdy będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa w domu dla siebie i swojej własności od problemów sieci energetycznej.