447 Shares 4959 views

Wykończenie łaźnia parowa z rękami na instrukcję

Jakość wykończenia wnętrza w wannie to nie tylko przyjemny aromat i estetyczna forma, ale także trwałość samej budowy. Rzeczywiście, po rosyjsku łaźni parowej może osiągnąć temperaturę 120 ° C Dokończyć parę chroni ścianę przed agresywnym wpływem i ludzi – z powodu alergii i oparzeń.

Wykończeniowych sufitu i ścian

łaźnię parową, wykończenie może być dokonany przez okładziny, będzie wyglądać bardzo atrakcyjne. Materiał ten może być nazywany uniwersalne nierówne ściany mogą być wyrównane, co pozwala na oddychanie. Kondensat nie zostanie utworzony, a instalacja może być wykonana nawet na własną rękę, bez umiejętności stolarskich. Zakończyć pary, mycie (kąpiel, to przedłużyć żywotność) musi towarzyszyć stosowania lakierów i plam, a po wystawieniu na działanie wysokich temperatur będą niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka.

Zakres, w których jakość będzie dostarczyć łaźnia parowa, zależy od drewna. Powinno być dobrze wysuszone i kwadratu, na jego powierzchni nie powinno być żadnych węzłów i zadziory. Jeśli produkcja materiałów w toku są drewno liściaste, takie podszewka byłaby uniwersalna do łaźni parowej. Charakteryzuje niskiej pojemności cieplnej, tak, że pomieszczenie szybko ogrzała się. Jednakże, ściany w tym przypadku nie będzie miał zbyt wysoką temperaturę, dzięki czemu nie będą doświadczać dyskomfortu w kontakcie z nimi. parowa, której koniec jest czasem prowadzi brzozy okładzinę nie zawsze są odporne na niekorzystne skutki stale zmieniających się temperaturach. Brzoza ma dość luźną strukturę i może wyschnąć podczas pracy. Najtrwalsze wola modrzew, ulega ona wielkie ekstremalne temperatury i wilgotności niestabilnym. Lipa jest dobrym rozwiązaniem, ale stanowi o konieczności leczenia. Niniejszy materiał ma ładny biały kolor i odporny na odkształcenia.

wykończenia podłogi

Łaźnia parowa, w której wykańczania powierzchnia może być wykonana przy użyciu drewna lub płytek, będzie równie wygodna w użyciu. W tym przypadku, temperatura rzadko przekracza 30 ° C, tak, że tego rodzaju podłogi może być glinka, ziemnych lub betonu. Ważne jest, aby zapewnić dobry i szybki przepływ wody. Łaźnia parowa, kończąc z rękami, które powinny podlegać bezpiecznego korzystania z lokalu musi mieć podłogi, pokryte włóknistą podłogi cynku lub podłogi korkowej. Jeśli korzystasz z drewna, może stanowić podstawę desek, które są umieszczone na legarach blisko siebie. Wzmocnić wszystkie elementy śrub samogwintujących. Ale dla płytek na jastrychu jest wykonywana, który jest dobrze wyrównane. Materiał powinien być pakowany w specjalnie wybranej mieszanki klejowej i zgrzewa wodoodporną przetwarzane zaprawą. To nie pozwala na wilgoć przedostaje się pod wyściółką i tworzą tam formy. Jednak taki powierzchni zaleca się zainstalowanie drewnianą tarczę, która zmniejszy prawdopodobieństwo kontuzji.

Materiały, które nie mogą być wykorzystane do pary

Ci sami mogą być rafinowane w pomieszczeniu łaźni parowej. dekoracja

Pokój ten może być przeprowadzona nie wszystkie materiały. powinny być rozdzielane między zabronione:

 • desek;
 • linoleum;
 • deski sosnowe;
 • z tworzywa sztucznego.

Nie nadają się one do wysokich temperatur, zaczynają uwalniać substancje toksyczne, jak sosna, zostanie pokryty żywicą. Dostarczenie łaźni parowej nie nadają płyt pilśniowych i płyt wiórowych, łatwo zapala się i ma wysoką chłonność wody.

technologia wykończenia

Dość często w ostatnich czasach właściciele domów kraju odbywało kąpiele wykończenie wnętrza. Zdjęcia (łaźnia parowa może wyglądać bardzo atrakcyjne) można zobaczyć w artykule. parowa może być zakończone w kilku etapach, z których pierwszy prowadzi się izolację i wodoszczelność wszystkich powierzchniach. Ponadto możliwe jest przygotowanie obróbki zgrubnej i wykańczającej podłogi, na następnym etapie są osłonięte ścian i sufitów, podłogi i meble zainstalowane kąpieli. W podłodze Wykończenie jest konieczne, aby podnieść ją do poziomu wyższego niż 20 cm w porównaniu do innych pomieszczeń. Wynika to z faktu, że w łaźni parowej będzie cieplej, przeciągi następnie będzie znacznie mniej. podłoga sama lepiej zrobić płytki, to jest łatwe do czyszczenia, a ponadto, że nie boi się wilgoci.

Narzędzia i materiały przygotowujące

Dość często ostatnio aptekach kąpiel odbywa wykończenia wewnątrz. Zdjęcia (łaźnia parowa może być dopracowane tak) pozwoli Ci zrozumieć, co projekt pokoju to lepiej wybrać. Aby rozpocząć z przygotowanych narzędzi i materiałów, a mianowicie:

 • panele ścienne;
 • bary;
 • izolacji;
 • młotek;
 • klyaymery;
 • wkręty;
 • stempel;
 • śrubokręta;
 • Pistolet na zszywki;
 • poziom budynku.

Co do belek drewnianych, a następnie muszą dokonać przekroju 40×50 mm. Prace instalacyjne można rozpocząć, gdy kąpiel odbyła elektrycznych i komunikacyjnych.

Instalacja izolacji i powłok

Najpierw drewnianych skrzyń, powinien być ustawiony w zawieszki 60 cm od siebie, powinny być stosowane w tym samogwintujących wkrętów. Reiki wzmocnione do zawieszeń, pierwszy być zamontowany jako ostatni z nich, ich sytuacja powinna być sprawdzana za pomocą poziomnicy i pionu. Pomiędzy nimi rozciągnięty gwint montażowy, które muszą być zabezpieczone za pomocą śrub. To będzie punktem odniesienia dla reszty szyn montażowych. Po ukończeniu clapboard stosować gwoździe, muszą być dobrej jakości, ponieważ po wystawieniu na działanie wysokich temperatur, nie może się ostać, wykończenie wszystkich w tym samym czasie po prostu zwinąć.

Na skrzyni należy stosować przeciwgrzybicze podkładu, który jest pozostawione do całkowitego wyschnięcia. Następnie dopasować grzejnika musi być umieszczony między skrzynią a ścianą. Potrzebują i paroizolacji, jest ona wykorzystywana do tego pistoletu na zszywki. W roli izolacji do ścian może być korzystne wełny bazaltowe, że nie rozpadają i oparzenia, szkodliwych substancji, i jest w stanie wytrzymać nawet do 1500 ° C,

do rekordu

Kończąc rosyjską łaźnię parową można przeprowadzić bez użycia łaty. Rozwiązać kwestię tego, czy system ten jest dość prosta. Jeśli ściany są idealnie dopasowane, klatka nie jest jednak wymagane, jeżeli różnica osiąga co najmniej 1 cm, a wszystkie guzki są w pełnym świetle.

Montaż sidingu

W celu obniżenia okładziny rozmiarów, trzeba zmierzyć pomieszczenie. Elementy mocujące mogą być przybite, zszyte lub klyaymerami. Klyaymery, jak pokazuje praktyka, są czasochłonne. Sugerują one potrzebę mistrza specjalnych umiejętności. Rozpocznij stoi pokoje muszą być z pieca, a jednocześnie nie należy zapominać o ścianach przeciwpożarowych. Na drzwiach materialnych przybity barów. Jeżeli program zakłada istnienie, okno na zboczach pasa startowego jest wkręcona w rowku panelami jest zainstalowana na jednym końcu, podczas gdy drugi jest przybite do dekoracji wnętrz.

Szczelina wentylacyjna między folią i wyściółki powinny być obowiązkowy, na wyeliminowanie gnicia drewna na plecach. Do wykończenia nie był w kontakcie z wodą i podłogi, ściany, płytki podłogowe położył liczbę.

podszewka przetwarzanie

Eksperci twierdzą, że miłość Master bath wnętrz parowy ręce mogą być przeprowadzone. Krok po kroku wykonania prac na następny krok polega na zastosowaniu środków ochronnych do listew. Na ścianach, można użyć „soupy Saunasuoya”, natomiast dla koloru sufitu „Soupy Laudesuoya”, te preparaty są produkowane przez Tikkurila. Zastosowanie mieszaniny przeprowadza się w pojedynczej warstwie, jak i do prania i do pomieszczenia zmieniających się, muszą być dwa sposoby. Powierzchnia wykładziny przed wprowadzeniem tych prac oshkurivaetsya papier ścierny, to tworzą bardzo subtelne chropowatość, w którym struktura ochronna jest wytrzymały i przechodzi gładko. Zanurzyć zalecanych listwy po obu stronach, po czym pozostawia do suszenia na dwa dni.

Wykończenie podłogi przez technologię systemu przepływającej

W przypadku tego rodzaju podłogi na pierwszym etapie usuwa się warstwę gleby, biały piasek wylewa się na nim -. Żwir, grubość warstwy powinna wynosić 25 cm, na żwirze betonowego podkładu jest wykonane z odchylenia w kierunku jednej ze ścian, to pozwolić na umieszczenie odciągania wody. Jeśli masz saunę, łaźnię parową wnętrz jest absolutnie konieczne. W następnym etapie kondygnacji podpór regału mogą tworzyć z cegieł, ostateczna wielkość konstrukcji powinna wynosić 25×25 cm. Odległość pomiędzy nimi jest równa m, jako zasadę stosuje się piasek lub betonu. Na półkach usytuowanych dwuwarstwowa uszczelniająca może być beton, które zostały uprzednio stopiono. Najlepsza była pokryta pokrycia dachowego. Ponadto, oczywiście jest pręt o przekroju kwadratowym o boku 15 cm, wykonana jest z kłód. Alternatywnie, przekrój poprzeczny może wykonywać 20×20 lub z drewna, którego średnica mieści się w zakresie od 14 do 18 mm.

Nie należy zapominać, że dzienniki są przetwarzane antyseptyczne niekoniecznie. W przypadku braku belek zdjęcie powinno być usytuowane poziomo. Do cięcia Nastawienie prowadzi się w legarach, to zredukować wysokość od 3 cm, tak, że nachylenie zostanie wysłany do miejsca zrzutu. Nachylenie powinno wynosić około 10 ° C lub więcej. Pod podłogą musi znajdować się przestrzeń wentylacyjną, szerokość 0,5 m. Pomiędzy ścianami i belek powinna zapewnić odstęp 3 cm. Najbardziej korzystne dla stojaku 40 mm płyta, której końce muszą być całkowicie gładka. Odsuwając się od ściany 2 cm, konieczne jest, aby leżał pierwszej płyty. Długość łącznik powinien być równy dwukrotności grubości płyty. Odsuwając się od krawędzi płyta 15 mm, do kierowania paznokcie powinny być ustawione pod kątem 40 ° C Kłody są zamocowane dwa gwoździe, etap pomiędzy płytami osiągnięcia granicy od 3 do 7 cm.

wykończenie sufitu

Jeśli masz saunę, łaźnię parową dekoracji własnymi rękami można zrobić bez pomocy. W tym celu belki stropowe w otwory muszą być zamknięte wodoodporną filmu przykrywa na zakładkę na powierzchni bocznej. Materiał twardnieje zszywek. Otwory drogowe zestaw wełny bazaltowe, musi być skompresowane, jak najmniejszym stopniu. Płytka może być podcięta nóż montażowy 10 mm większa niż średnica otworu. Należy pamiętać, że wciśnięty wełna będzie miało mniejszą ilość powietrza, to pogorszenie właściwości ekranowania.

Wzdłużne końce belek być wzmocnione za pomocą pary zszywacz folia barierowa glinu, w oparciu o gładkiej powierzchni do wewnętrznej strony pomieszczenia. Ściany muszą być 30 cm pokrywa się do połączenia z parą wodną warstwę izolacyjną. Jeżeli szerokość materiału nie jest wystarczająca do pokrycia obszaru sufitu, określone internetowa musi pokrywać się z 30 cm. Taśmy są przyklejone taśmy aluminiowej. Jeśli korzystasz z powyższą technologię prac, będzie wyglądać bardzo atrakcyjne pomieszczenie. Wykończeniowych wewnątrz sauny zwykle odbywa się za pomocą drewna, dlatego, że jest przyjemny w użyciu i wystarczająco wytrzymałe. W związku z tym, że dla systemu osłonowego można go używać, że opierają się szyny, które są stałe w następnym etapie za pomocą śrub, i może wykorzystywać 70 mm galwanizowanych paznokci.

Trzeba zacząć pracę od krawędzi ściany. Samolot na pierwszej płycie odciąć kolec. Płyta ustawić ściankę boczną nacięcia ramię 20 mm do obiegu strumieni powietrza. Rowek należy pozostawić otwarte do montażu następnego elementu. Na ścianach bocznych początkowej planszy jest konieczne, aby naprawić śruby, natomiast rowek ustawić klyaymery i doprowadzony do szyn. Montaż odbywa się na technologii kołka w rowku. Ostatnio okładziny muszą być przycięte na odpowiednią długość i zainstalowane w pozostałej luki, ściana nie powinna doprowadzić go do 20 mm.

porady specjalisty

Wewnętrzna wykończenia parowa powinna rozpocząć się od podłogi. Dopiero wtedy możemy zbudować sufit świetlika. Jak tylko sufit zdobi, można przystąpić do wykończenia ścian. Z tego powodu, że obshivnoy sufit ma wysoką wytrzymałość, przestrzeń na swoim górnym poziomie mogą być stosowany jako poddasze dla przechowywania i suszenia szczotek. Aby to zrobić w kąpieli zapewnia właz z drabiną, która trafi na strych. Pierwsza płyta powinna być ustawiona dokładnie, jak to zrobić odniesienie dla kolejnych elementów poszycia. Wyszukiwanie może być stosowany innej techniki, kiedy kąpiele wykończeniowe będzie wewnątrz. łaźnia parowa, prysznic może wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjne. Czasami używa różnych rodzajów drewna, które są dość drogie, ale decyzja ta jest uzasadniona, ponieważ materiały te są bardziej trwałe i atrakcyjne.