412 Shares 8864 views

Jak kupić używany samochód, aby nie wpaść za sztuczki sprzedawców?

Nie ma za mało pieniędzy na nowy samochód, a ty naprawdę nie chcesz kupować używanego samochodu – znajomą sytuację, nieprawdaż? Niechęć jest dość usprawiedliwiona, ponieważ zgodnie z ogłoszeniami i na rynku samochodowym często sprzedawane są "klapki", "utopione osoby". Naturalnie prawdopodobnie nie będziesz wiedział prawdy. Zamiast tego otrzymasz piękną legendę, że samochód właśnie przyjechał z zagranicy. Więc jak kupić samochód używany, aby nie gryźć przynęty zaniedbanych sprzedawców?

Odpowiedź na pytanie, jak kupić samochód używany jest jednoznaczny – lepiej, jeśli samochód zostanie zakupiony w salonie samochodowym. Oczywiście taki zakup nie daje w 100% gwarancji jakości, ale przynajmniej samochód był technicznie i legalnie testowany przedtem, przebieg nie będzie skręcany na prędkościomierz, a konsultanci poinformują, czy samochód dostanie się w wypadek lub inne kłopoty.

Kupa używanych samochodów zagranicznych, jak się okazuje, nie jest tak proste, więc lepiej, jeśli to zrobisz z odpowiednim ekspertem. Zapełniać cierpliwością, latarką, małym lustrem i magnesem – wszystkie te rzeczy będą potrzebne do sprawdzenia słów sprzedającego i oceny aktualnego stanu samochodu.

Inspekcja może zaczynać się od ciała, a mianowicie, czy przemalował, czy nie. Fakt powlekania samochodu pokazuje, że samochód udał się na wypadek drogowy, a następnie został przywrócony, lub zgnił w miejscach. Maszynę należy dokładnie wymywać, bez naklejek i pasków (zawieszać je częściej w celu ukrycia wad). Porównaj odcienie farby pod gumowymi uszczelnieniami o ogólnym kolorze – różnice wskazują również na powlekanie.

Zwróć uwagę na opony samochodu. Zużyte powinny być jednorodne, a na dyskach nie powinno się żetony i pęknięć, tzn. Ślady uderzenia.

Dalej – silnik. Musi być czyste, wolne od oleju i pyłu. Nawet najmniejsze drobne plamy, które sprzedający może odpisać jako "źle umyte", powinien być alarmujący. Olej na pręcie wskaźnikowym powinien wykazywać górny poziom, nie powinno być widocznych zanieczyszczeń ani zanieczyszczeń obcych. Aby sprawdzić miejsca trudne do dotarcia, użyj latarki i lustra.

Przed zakupem używanego samochodu należy sprawdzić go w podróży. Przede wszystkim uruchom silnik. Powinno to nastąpić natychmiast, niezależnie od tego, czy jest ono ogrzewane wcześniej, czy nie. Upewnij się, że prawidłowe działanie systemu kontroli termicznej, strzałka wskaźnika roboczego powinna znajdować się w środku sektora na skali.

W podróży nie włączaj muzyki i staraj się nie słuchać sprzedawcy – rozmawiając, może próbować odwrócić uwagę od wad, które chce się ukryć. Nie zapomnij o przekładni. Jeśli jest automatyczny, musisz osobiście jeździć na kierownicy. Nieczysty sprzedawca, znając problem, może po prostu zrezygnować z prowadzenia samochodu. Przed zakupem używanego samochodu bardzo ważne jest, aby znaleźć takie pytania.

I wreszcie samochód, nawet jeśli jest używany, nie kupuje przez miesiąc, ale najprawdopodobniej nie przez rok. Nie bój się zapytać o wszystkie ciekawe małe rzeczy, zanim kupisz samochód swoim ręką. Dowiedz się, czy informacje w ten czy inny sposób mogą pomóc w identyfikacji usterek.