509 Shares 957 views

Motocykl Honda Fury: dane techniczne i opinie

Pamiętasz te duże Choppers połowie 2000 roku z dziwnymi nazwami, dziwaczne zarządzania, głupie rankingu Peredo śmieszne ponadgabarytowych tylne opony i ostentacyjny wygląd, zostały sprzedane za cenę małego domu? Honda Fury (podjęte w dalszej części artykułu zdjęcie) jest inna. To po prostu wygląda tak.


Zaskakujące jest to, że „Honda” – chyba najbardziej konserwatywny wszystkich producentów motocykli – stał się inspiracją do siekania modelu Honda VT1300CX Fury, który nadal znajduje się entuzjastycznych nabywców nie tylko w USA, ale na całym świecie.

Co nowego

Rozpoczęty w 2010 roku, motocykl „Honda Fury” różni się od wszystkiego, że producent zrobił wcześniej. A ponieważ jest to Honda, spółka spędził znaczną ilość czasu na studiowanie tego sektora przed zaoferowaniem motocyklem, który na pierwszy rzut oka, pochodzą prosto ze świata tuningu.

Firmy marketingowe nie pozwalają na zdjęcia, aby docenić piękno Honda VT 1300 Fury. On rzeczywiście wygląda o wiele lepiej w metalu. Oczywiście, to nie jest prawdziwy chopper, ale nadal ciekawy rower, który jest naprawdę dzieje się znacznie lepiej niż można by pomyśleć, patrząc na nich.

surowość

Tak, że kupujący dostanie za swoje pieniądze? Oczywiste jest, że bardzo mało sprzętu. To tylko dostrojone motocykl z dużym silnikiem w kształcie litery V, wygodne, niskiej pozycji siedzenia i kierownicy. Prawie wszystko.

Przed zakrzywione w 32 ° w wysokiej zamocowania kolumny kierownicy, który sprawia, Honda Fury kilka podobieństw z rozdrabniacza. Wąski zbiornik paliwa 12,8 litra wygląda świetnie, spiesząc się do jeźdźca. Skrócony błotnik tylne i opony 21 cali i o czarnym płaskim przedniego koła z dziewięciu igieł ciasno obejmuje z przodu. Jednym z problemów jest to, że wiele elementów chromowanych Fury oraz skrzydeł, wykonanych z tworzywa sztucznego.

Jednak smukły poszczególne cechy motocykla pod warunkiem wspaniały wysokość siedziska – zaledwie 68 cm, dzięki czemu motocykliści zatrzymać się na praktycznie dowolnej wysokości umieścić obie stopy na drodze.

Rower dla singli

Zdejmowane siedzenie pasażera na tylny błotnik Honda Fury opinie użytkowników na odległościach większych niż kilka kilometrów, nie zaleca się stosowania. On nie ma poręczy, a pasażer na odebranym sensie „dziękuję” nie pokaże.

To naprawdę jest motocykl dla singli. I zapewnia doskonałą pozycję do jazdy, nawet jeśli siedzenie wydaje się zbyt trudne. W ruchu nogi nie są rozciągnięte tak daleko do przodu, że zmiana biegów staje się trudne, a można z łatwością dotrzeć do tylnego hamulca z palec prawej buta.

O łącznej masie 300 kg (309 do modelowania ABS), dysk 336 mm z dwoma tłokami przednich 296 mm i tylne motocykla hamulec jest doskonały. Był nawet lepiej niż chcielibyśmy. Oczywiście, można zapłacić trochę więcej i uzyskać wersję ABS, ale kupujący standardowe wyposażenie, sądząc po opiniach, pasuje idealnie.

tajemniczy nieznajomy

Nabywca będzie musiał patrzeć na imię rower, który jest prawdopodobnie powód dlaczego większość ludzi nie ma pojęcia, co to jest, gdy po raz pierwszy zobaczyć Honda Fury. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, znajdziesz kilka ikon „Honda” w dolnej części motocykla, jeden na obudowie silnika, a drugi, ze słowem „Fury” znajduje się na tylnym błotniku.

Długi przedni widelec 45 milimetr mieć przyzwoity 10-calowy skok, wiele absorbujących wstrząsy i nierówności nawierzchni drogi, choć wąskie, prawie rowerowa przednia opona „Dunlop”. „Honda” wykonał dobrą robotę próbując zabezpieczyć twardy widok z tyłu, i był w stanie ukryć pojedynczy regulowany amortyzator (z pięciu pozycjach obciążenia wstępnego i 9,4 cm udaru) pod wielkim tłuszczu tylne skrzydło.

Wybór kolorów jest ograniczona metaliczny niebieski dla modeli bez ABS lub szczotkowana wersjach srebrny z ABS.

A obecność pełnej linii akcesoriów pozwala właścicielom, aby dalej tyunig „Fury”, jeśli chcą, aby więcej indywidualność i oryginalność jego „konia żelaza”.

kierownica

Honda Fury strojenie rozciąga się również na pięknie rysowane kierownicy kierowcy. „Honda” próbował przed wydaniem w prawdziwym stylu chopperskom, ale jeszcze kilka kabli, które w opinii użytkowników, można ukryć lub lay inaczej.

Koło jest prosty kanciasty kształt z prędkościomierza wskaźników ciśnienia oleju, wody i temperatury obojętnej. Ale nie ma wskaźnik obrotomierza lub poziom paliwa, więc konieczne jest, aby monitorować liczbę kilometrów lub na stałe otworzyć zbiornik mieć świadomość, ile paliwa pozostało.

Honda Fury: Specyfikacje silnika

Moc dostarcza certyfikatu, chłodzonej wodą, 52 stopni, w kształcie litery V o pojemności skokowej silnika 1312 cm3, a także stosowane w motocykli „Stateline”, „Sabre” i „Interstate”. Około 132 kg / m moment obrotowy tego silnika silnie równomiernie zapewnienia transmisji pięciu prędkości i siły napędowej do tylnego koła i opony 200 mm.

Zalecane do oleju silnikowego Honda fury – Pro Honda GN4 czterosuwowy lub znak lub odpowiednik lepkość klasyfikacji API SG SAE 10W-30 gatunek AI średnia JASO T 903.

Miecz obosieczny

Jeżeli kupujący jest nieśmiały, nie może nawet myśleć o zakupie Honda Fury. Rower to nie będzie działać. Gdziekolwiek się pojawi, ludzie chcą o tym mówić, usiąść na nim lub sfotografować.

Niemniej jednak model ten jest rodzajem miecz obosieczny. Z jednej strony, firma zbudowała motocykl, który wygląda świetnie, ale bardzo niewiele z nich nigdy nie widział go w metalu, lub wie, że istnieje. A kiedy się im mówi, że jest „Honda”, są bardzo zakłopotany. Wiedzą, że firma robi wielki sport i bardzo kompetentne motocykli off-road. Niektóre z nich są po prostu zdziwiony, że „Honda” sprawia, że również „Fury”.

Ale, między innymi, że rower jest zaskakująco dobry rower. Ludzie, którzy widzieli pierwszy „Fury” może być nie do końca pewny. Rower wydaje się zbyt daleko idące jakby ktoś starał, wydawał się być to, co w rzeczywistości nie jest.

Ale jeśli rzucać nogę i zająć jego wyjątkowo niskie siedzisko, gdy wszystko ma sens. Po pierwsze, motocykl jest łatwy do jazdy. Jego duży silnik V-twin wibruje trochę na biegu jałowym, jak można by się spodziewać, ale istnieją dwie przeciwwagi, aby zapobiec znaczny wzrost wibracji.

przejażdżka

180 cali rozstaw osi Honda Fury stał się najdłużej producent motocykla produkowanego dzisiaj. W połączeniu z wąską przednią oponę nie jest możliwe, aby czuć się pewnie przy niskich prędkościach, i konieczne jest, aby być ostrożnym przy parkowaniu. Popychany do nie ułatwia manewrowanie na niskich obrotach.

Na cienkiej opony drogowej i nachylenie nie zapewnia rowerzyście wystarczająco dobry kierownicy czuć z prędkością do 30 km / h. Ale po jakimś czasie, po tym jak kierowca przyzwyczaja się do swojego „żelaznego konia” i wiedzieć, jak zachowuje się na średniej prędkości przelotowej, to naprawdę jest ważne, motocykl wykazuje doskonałe rezultaty.

On plops się na zwoje nie, jak można by oczekiwać od chopper, a większość użytkowników nie zauważył, że „Fury” jest bardzo łatwa do nauczenia. Kierownicy przy dużej prędkości neutralnym i bez niespodzianek, mają dobry ogólny poczucie stabilności. Ale niskie lądowanie nie zapewnia wystarczającego prześwitu, dlatego na zakrętach, jeśli zbyt przechył, można dotknąć drogi.

Przy prędkościach powyżej 80 km / h „Fury” zachowuje się tak, jakby łączy się z autostradą. Z pięciu prędkości jazdy skrzynia biegów rowerowych jak sprawnie i płynnie, jak można by oczekiwać od jakiegokolwiek Cruiser „Honda”.

tylne koło

Żadnych problemów z big fat 200 mm opony "Dunlop". Pewnie nie poprawia pracę tylnego zawieszenia, ale nie jest to motocykl, na którym ktoś byłby chętny do pokonania setki kilometrów dziennie. To cruiser i chopper, zaprojektowany do podróży w weekendy. Ale przede wszystkim jest to motocykl, przeznaczony do poruszania się po drogach i baw się dobrze.

zbiornik

Na zbiornik paliwa powinien wyglądać. Dosłownie. Nie wskaźnik paliwa. Producent twierdzi, że średnie zużycie paliwa wynosi 6,3 km / l (według opinii użytkowników, wartość ta jest trochę więcej). Zatem można się spodziewać, że zakres między Fill-upy będzie tylko 250 km.

Jak często śmigłowce, wymienione na początku tego przeglądu, patrzymy niezwykłe, ale poszło straszliwie. Honda Fury 1300 – nie motocykl.

Jakimś cudem „Honda” udało się znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Efektem jest pojawienie się helikoptera i motocykli, że idzie dobrze, przewidywalne i nie zawiedzie się na pierwszym zakręcie.

Korzyści

Atrakcyjny wygląd sugeruje, że „Honda” udało się stworzyć właściwy i bardzo uległego krążownik. Pomimo wydłużonego widelec, to, według właścicieli, jeździ dobrze i jest bardzo wygodne.

Jazda motocyklem przynosi radość. To nie jest zbyt szybki, ale jeśli ktoś chce mieć zabawa rower do podróży w weekendy lub kogoś, kto po prostu lubi jeździć na miasto w celach biznesowych, to będzie to dobry wybór.

minusy

właściciel motocykla zapłaci uwagę, a to może mieć znosić ludzie zawsze pytają, czy nie jest „Fury” „Harley Davidson”.

Aby solidny i dostrojony motocykl trafi na rynek „Honda” musiał zapisać i obficie wykorzystywane plastiku (na przykład, przednie i tylne błotniki) i chromowanego plastiku na pokrywie silnika.

Wygląd wymagane przynieść praktyczność ofiary. Mimo, że zbiornik paliwa „Fury” przeznaczony jest pięknie i doskonale łączy się z dostrojonych wyglądzie, z 12,8 litrów stacjach benzynowych trzeba często odwiedzać.

Te śmigłowce są wykonane z żelaza i stali. Ale to nie usprawiedliwia brzydkie spawy na „Fury”, zwłaszcza na ramie głównej. Mogą one być przypisane do charakteru motocykla, ale to nie jest jakość montażu i wykończenia, że użytkownicy oczekują od „Honda”.

cena

Za rozsądną cenę metalicznym niebieskim bez ABS, można wybrać do 9999 dolarów. Za dodatkowe $ 1000 może dostać wersję z systemem anti-lock, ale tylko srebrny kolor.

Co jeszcze należy wiedzieć o Honda Fury? Opinie użytkowników powiedzieć, że nie ma nic, co mogłoby wyglądać jak „Fury”. Niektórzy twierdzą, że przypomina interpretację chopper z „Harley Davidson i» Rocket, ale po cichu wycofał się z rynku w 2012 roku. Jest jeszcze inna alternatywa od tego samego producenta, szeroki Glide, który, w zależności od specyfikacji, jest w cenie od 15.000 do 15.729 dolarów.

Istnieje wiele innych, że rowery jeździć jak „Fury”, ale producenci nie oferują stylu chopper w tej cenie.

Co mówią inni

Według gazety „USA motocykl”, „Fury” jako chopper zachowuje się dobrze (może nawet zbyt dobrze) oraz w cenie 10 tys. $ Trudno argumentować. Jest to „cool” spadła w cenie? Niewątpliwie. I można zagwarantować, że wielu będzie kupić ten rower. Ale pytanie brzmi, kto? Co pokolenia będą myśleć „Fury” – to jest cool? Należy umieścić na wyżu demograficznego przechodzi kryzys wieku średniego … a

„Daily Telegraph”, powiedział, że „Fury” obsługuje lepiej niż jakikolwiek chopper, z neutralnym układu kierowniczego oraz lepszą stabilność przy dużych prędkościach, a pod tym względem niż wielu znacznie mniej drastyczne Cruisers fabrycznych.

werdykt

Nawet dziś, kilka lat po urodzeniu, „Furia” wyróżniać się z linii motocykli produkowanych przez „Honda”, jako nieco ekscentryczny i poza wspólnym. I to jest dobre.

Jako motocykla Honda Fury jeździ dobrze, łatwe do kontrolowania i zabawy. Cruiser jak to robi jego pracę przy minimalnym wysiłku iz niektórych stawkach glamour. „Honda” Ponadto, ma dobrze znaną niezawodność firmy. Dla tych, którzy szukają dokładnie tego typu motocykla, lepiej nie patrzeć.