342 Shares 7289 views

Jak działa pamięć flash?

Słowo „flash memory” jest teraz na ustach wszystkich. Określenie „flash drive” nawet pierwsze równiarki w rozmowie jest często używany. Ta technologia z niewiarygodną prędkością zyskał popularność. Co więcej, wielu analityków przewidują, że w niedalekiej przyszłości zastąpi pamięci flash urządzenia pamięci masowej oparte na dyskach magnetycznych. Pozostaje tylko obserwować postęp rozwojowy i jego korzyści. Co zaskakujące, wiele, mówiąc o tym nowym produkcie, prawie nieświadomy, że taki pamięci flash. Z jednej strony, użytkownik musi urządzenie działało, i jak wykonuje swoje funkcje – drobnych sprawach. Jednak, aby mieć przynajmniej podstawową wiedzę niezbędną do każdego wykształconego człowieka.


Co to jest pamięć flash?

Jak wiesz, komputery mają kilka rodzajów urządzeń do przechowywania danych: karty pamięci, dysków twardych i napędów optycznych. Dwa ostatnie – to elektromechaniczne rozwiązania. Ale RAM – w pełni elektroniczne urządzenie. Jest to zbiór tranzystorów w układzie scalonym zmontowany specjalny chip. Jej osobliwość polega na tym, że dane są przechowywane tak długo, jak elektroda podstawa każdego klawisza sterującego znajduje się pod napięciem. Obecnie później przyjrzeć się bliżej. Pamięć flash jest pozbawiony tych niedociągnięć. ładować bez problemu przechowywania napięcie zewnętrzne rozwiązać za pomocą pływających tranzystorów bramy. W przypadku braku zewnętrznego za wpływają w takim urządzeniu może być wystarczająco długi czas (co najmniej 10 lat). Aby wyjaśnić zasadę działania, konieczne jest, aby przypomnieć sobie podstawy elektroniki.

Jak działa tranzystor?

Elementy te stały się tak powszechnie używane, że jest to rzadkie, gdy nie są używane. Nawet banalne włącznik światła jest czasami ustawione napędzane klucze. Jak rozmieszczone klasyczny tranzystor? Jest on oparty na dwóch materiałów półprzewodnikowych, z których jeden ma przewodność elektroniczny (n), a drugi otwór (p). Aby uzyskać prostą tranzystor, konieczne jest łączenie materiałów, takich jak NPN każdej elektrody świecy blokowego. Na jednym biegunie elektroda jest stosowana (emiter) napięcia. Mogą być sterowane przez zmianę wielkości potencjału na średniej mocy (podstawa). Usunięcie następuje na kolektorze – trzeci skrajnego kontaktu. Jest oczywiste, że przy zaniku napięcia podstawowego powróci do stanu obojętnego. Jednak urządzenie tranzystor o zmiennej bramy bazowego fleshek nieco inną przednią część materiału podłoża półprzewodnikowego umieszcza się cienką warstwę dielektryka, a klapa pływającego – tworzą razem tak zwany „kieszeni”. Przy zastosowaniu napięcia plusa bazy tranzystora być otwarty przez przepuszczanie prądu, który odpowiada zero logiczne. Ale jeśli brama umieścić pojedynczą opłatę (elektronów), jego pole neutralizuje działanie podstawowej budowy – urządzenie będzie odmówić zamkniętym (jednostka logiczna). Mierząc napięcie pomiędzy emiterem a kolektorem może określić obecność (lub nieobecność) z ładunkiem na bramie pływającej. Umieszczenie ładunku na bramy za pomocą efektu tunelu (Fowler – Nordheima). Aby usunąć potrzebę jak wysoki ładunek (9) do uzyskania ujemnego i dodatniego napięcia baza-emiter. Opłata opuści bramę. Ponieważ technologia stale się rozwija, zaproponowano, aby połączyć wykonania i konwencjonalny tranzystor z bramą pływającego. Umożliwiło to „kasowanie” Charge niskiego napięcia i wytwarzają się mniejsze urządzenie (nie trzeba izolować). Pamięć USB Flash wykorzystuje tę zasadę (struktura NAND).

Tak więc, poprzez połączenie tych tranzystorów w blokach, można było stworzyć pamięć, w której zapisane dane są teoretycznie zachowana bez zmian przez dziesięciolecia. Być może jedyną wadą nowoczesne dyski flash – liczba limitu cykli zapisu.