645 Shares 4242 views

MLM – co to jest? Udanego biznesu lub oszustwo?

Kluczowymi wyszukiwarek zapytania obok akronimem MLM częste słowa takie jak oszustwa, piramidy, rozwód, a nawet kult. A to głównie z powodu braku zrozumienia istoty ludzi biznesu. Wiele osób uważa, że jest to zwykła piramida finansowa, gdzie trafiają pieniądze „w górę” i zdeponowane na rachunkach bankowych organizatorów. Zwłaszcza, że takie „schematów” naprawdę ciężko pracował w najnowszej historii, a wielu z nich straciło oszczędności życia. Ale takie długie piramidy nie istnieją, a niektóre firmy MLM rozwijać się przez dziesięciolecia. I wielu „networkers”, którzy pracują w nich osiągnąć to, czego nie można osiągnąć na zatrudnienie – niezależność finansową.


Ale w rzeczywistości? MLM – co to jest? Zacznijmy od tego, że ten skrót pochodzi od angielskiego MLM, co oznacza „wielopoziomowego marketingu”. Czyli marketing wielopoziomowy. Marketing w swej istocie – jest zarządzanie działalnością organizacji. A koncepcja ta obejmuje polityka produktu, ceny, działania promocyjne, badania rynku, public relations i wiele innych. Oznacza to, że okazuje się, że MLM – jest to jeden ze sposobów zarządzania przedsiębiorstwem. A istotą jest to, że dystrybutorzy nie są tylko sprzedawać towary z firmy, ale również przyciąga do tego nowych dystrybutorów. W tym przypadku „networkingu” MLM nie rób tego za darmo. Otrzymują procent swoich osobistych sprzedaży i premii na zespół zaprosił ich obrotów.

A jeśli „głębiej”, odnosząc się do historii, możemy dowiedzieć się, jak przemysł MLM urodził, jaki rodzaj działalności. Wszystko zaczęło się w 1927 roku, kiedy Karl Renborg na podstawie ustalonych suplementów lucerny. Oraz informacje o nich szybko zacząć rozprzestrzeniać tylko poprzez „pocztą pantoflową”. To jest Renborg mówił o swoich suplementów do przyjaciół i znajomych, którzy z kolei udostępnionych informacji o swoich przyjaciół. I cały ten proces posunął się tak daleko, że Carl prostu nie miał czasu, aby odpowiedzieć na stosowaniu chce kupić swoje towary. A potem urodził się genialny pomysł. Zasugerował, aby jego przyjaciel nie tylko mówić ludziom o tych suplementów, ale także sprzedawać je dać swoje prowizje. Potem zdecydował się zapłacić następujące linie i dystrybutorów, budując pierwszy w historii sieci MLM.

Jaki rodzaj działalności, a jakie korzyści przynosi wkrótce zrealizowane innych ludzi. Renborg się w 1934 roku założył firmę o nazwie «California Vitamins», że «Nutrilite Products» została zmieniona w 1939 r. I pracował przez takich pracowników jak Dzhey Van Endel i Rich DeVos. I zdobywają doświadczenie, w 1959 roku zorganizowano już własną markę, nazywając ją «American Way Corporation» lub «Amway». A teraz jest jednym z największych i najlepiej prosperujących przedsiębiorstw sieciowych.

Ale w dzisiejszych czasach, wielu oszustów oszustwa korby ich badged MLM. Co to daje? Tak Pokrywa prawną ich działania nieuczciwi. I tu wiele osób straciło pieniądze i czas, rozczarowany w marketingu sieciowym w ogóle. I aby tego uniknąć, trzeba wybrać odpowiednią firmę MLM. I za to założył Stowarzyszenie sprzedaży bezpośredniej, która obejmuje zatwierdzony tylko z nich. W tym związku ma stronę internetową, a informacja o niej jest dostępna dla wszystkich członków. Dlatego przed dokonaniem wyboru firmy sieciowej, jest warte odwiedzenia. Wtedy szanse na sukces w biznesie MLM znacznie wzrośnie.