702 Shares 8087 views

Jak odróżnić fałszywe od tego grzyba?

Prawdopodobnie każdy zna lub słyszał o tego grzyba jako grzyb. Wiele z jego miłości i docenić o przyjemnym zapachu i smaku cechy. Ze względu na hodowlę przemysłową tych grzybów, możemy cieszyć się nimi przez cały rok, bez obawy o swoje zdrowie, bo teraz można je kupić w każdym supermarkecie. Ale są ludzie, którzy mimo wszystko wolą „ciche polowanie” na zakupy w sklepie. W tym przypadku powinny one być ostrożnym i uważać, aby nie pomylić fałszywe grzyb do chwili obecnej.

rodzaje grzybów

Aby być spokojnym, przechodząc do „cichej polowania”, należy wiedzieć, jakie są grzyby, gdzie iw jakim czasie rosną. To również nie jest na miejscu będzie wiedza o tym, jak wyglądają źle grzyb, aby odróżnić go od teraźniejszości. Na ogół, w naturze występuje więcej niż tuzin gatunki tych grzybów. Tak więc, na przykład, pieczarka słomkowożółta i zwykłe (lub łąki) są najczęściej na pustyni lub na łąkach. W ogrodzie i ogród zwykle rosną bisporus i dvukoltsevoy gatunków.

Drzewo można znaleźć o pieczarka biaława. Gatunki te rosną od maja do października. Ponadto, istnieją gatunki leśne grzyby. Znajdują się one od lipca do połowy października, mogą rosnąć w lasach liściastych i mieszanych lasów. Należą do nich grzyby ciemnoczerwone pereleskovy, sierpień. W lasach iglastych występuje, co do zasady, gatunków leśnych, która rośnie obok jodły.

Grzyby fałszywe: jak odróżnić od prawdziwych?

Miłośnicy „ciche polowanie” może być w niebezpieczeństwie, ponieważ wśród grzybów jadalnych można złapać fałszywych grzyby takie jak ploskoshlyapkovy, ryzheyuschy i żółcie. Mają tendencję do stawienia się od połowy lata. Najczęściej można je znaleźć w lasach liściastych i mieszanych. Ale te „bliźniaki” mogą rosnąć na polach, łąkach, a także w parkach i wokół domów. Na zewnątrz, praktycznie nie różnią się od swoich odpowiedników jadalnych, ale mają cechy, które pozwalają rozpoznać fałszywe grzyb między rzeczywistym. Jeśli naciśniesz ciało grzyba, okazuje żółty i wyciąć u podstawy nóg – jasnożółty. Po pewnym czasie, kolor zmieni pomarańczowy lub nawet brązowy. Dla porównania, grzyby jadalne , naciskając ciałem ona rumieni lub zamienia na różowo. Ponadto przedmioty niejadalne mogą być rozpoznawane przez specyficzny zapach. Jest ona podobna do zapachu leków, jodu lub fenolu. Jeśli pominąć zły grzyby do wrzącej wody, woda natychmiast żółkną i nieprzyjemny zapach zintensyfikowane.

Jak grzyby są fałszywe?

grzybiarzy możliwe pułapki bardziej poważne zagrożenie, ponieważ młode grzyby są bardzo podobne do bladej i jasne muchomor muchomor, które są bardzo toksyczne. Te bliźniaki mają barwę światła i wygląda trochę różni się od grzybów jadalnych. Ale prawdziwi przedstawiciele wieku talerzu, ciemnieją, a tu na grzyby i blado muchomor zawsze pozostają białe. Ponadto, jeśli naciśniesz mięso tych grzybów, to nie zmieni swój kolor, a ich nogi są zawsze u podstaw „garnki” – Volvo. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby je zobaczyć, bo są praktycznie niewidoczne. Toksyczne bliźniaki spotkać, co do zasady, w lasach iglastych i mieszanych, więc często są one mylone z Agaricus silvicola.

Jeśli jednak, zbieranie grzybów nie jesteś pewien ich przydatności do spożycia, to lepiej nie ryzykować i nie biorą takie przypadki. Zdolność do rozpoznawania fałszywych grzyb wśród wymaga wiele uwagi i doświadczenia, dlatego warto pomyśleć o tym, czy ryzykować potrzebę zdrowotną, gdy sklep można kupić zupełnie normalne grzyby, bez obawy o ich bezpieczeństwo.