736 Shares 4434 views

Fat chłopaki. Problem nadwagi. Co powoduje otyłość i jak z nim walczyć

W nowoczesnym społeczeństwie, istnieją standardy piękna, które sprawiają, że wymagania nie tylko dla kobiet. Być może ludzie mają pod pewnymi względami bardziej trudne, bo nagle rzucił te wymagania, gdy sytuacja zaczęła tak, że kilka dni do korekty nie wystarczy. Zgodnie z dziewczynami, że faceci tłuszczowe często mają do czynienia z problemami, i to nie tylko o pełnię światła, czyli niezdrowej otyłości.


Dlaczego gromadzić nadmiar masy ciała, jak to jest, że człowiek nie zwracać uwagę na gromadzić kilogramów? W rzeczywistości, pełnia jest ostateczna akord w długim łańcuchu zmian, więc należy rozumieć wszystkie niuanse problemu.

Ciężkie mężczyzna Problem: otyłość

Według statystyk, nadwaga mają około półtora miliarda ludzi na całym świecie, z czego około 35% jest otyłych. Przeciętny gruby facet ma około 10-20 dodatkowych kilogramów, choć jest to zawsze możliwe opcje. Należy zauważyć, że wiele problemów wagowe pogarsza w wieku przedemerytalnym, towarzyszą różnego rodzaju chorób, zaburzeń hormonalnych i endokrynologicznych.

Na otyłości męskiej powiedzieć, tym trudniej im mniej wymagań przedstawionych przez społeczeństwo do męskiej urody. Rzeczywiście, ludzie nie potrzebują makijażu, nie są one tak często w porównaniu z modelem, a nawet trzydniowy zarost migracji z kryteriami niedbalstwa w kategorii charyzmy. Jednak czasy się zmieniają, a równość płci oznacza w tym rozpowszechniania wymagań estetycznych. Zadbana kobieta chce zobaczyć obok równie dobrze przygotowanych ludzi.

Dwa typy otyłości

Istnieją dwa główne typy otyłości, a największy odnosi się tylko do tzw męskiego wzorca otyłości.

Jeśli tłuszcz osadza się równomiernie pod skórę, a następnie dodatkowy kilogram całkowicie niewidoczne. Podskórny tłuszcz gromadzi się dość łatwo, aby schudnąć w tym przypadku jest stosunkowo prosta.

Otyłość zwany klasyczny „beer belly” męskiego wzorca. Trzewne wybrzuszenia otyłość zewnątrz wyrażone w żołądku, tłuszcz jest przechowywana w narządach wewnętrznych. W tym przypadku, gruby facet wygląda głupio: duży brzuch rozstrojony ze stosunkowo cienkich nogach. Oba typy są często połączone z otyłością oraz postać całkowitego rozpuszczenia.

Dietetycy pamiętać również różne rodzaje lokalizacji tkanki tłuszczowej w organizmie. Na przykład, otyłość brzuszna wymaga dużej ilości tłuszczu jest w środku ciała: brzuch, biodra, plecy. Ten „ostatnią deską ratunku” wygląda nieestetyczne i poważnie zepsuć nastrój. Fembot otyłość, gdzie tkanka tłuszczowa opracowanie głównie w dolnej części korpusu (biodra, pośladki, brzuch), bardziej niż nieodłączne u kobiet.

Dlaczego tak trudno jest się pozbyć „piwnego brzucha”?

Tendencja do nadwagi może przejawiać się od dzieciństwa. Około 10% dzieci są rodzice, którzy przekarmione podziwiać pulchne ramiona i nogi, pulchny schochkami jego dziecko. Możemy stwierdzić z pewnością, że pełna niezdrowe dziecko będzie mieć poważne problemy w życiu dorosłym. Jednak pojawia się otyłość trzewna nie tylko z powodu możliwych zaburzeń odżywiania w dzieciństwie.

Załóżmy, że człowiek ma masę 10 kg – to nie jest dużo, tylko produkuje wystający brzuch. Ale tłuszcz wywiera nacisk na narządy wewnętrzne, wypełnia jamy otrzewnowej. Ze względu na to, narządy wewnętrzne są przesuwane, sprężone, zaburzenia ich normalnej pracy. A jeśli ćwiczenia i dieta terapia nie pomoże, najprawdopodobniej występują problemy z układu hormonalnego i hormonalna. Ale tak długo, jak człowiek nie weźmie się w dłoni i nie udać się do lekarza, to jest mało prawdopodobne, aby wysiąść z „piwny brzuszek”.

trudności psychologiczne mężczyźni z nadwagą

Pomimo faktu, że społeczeństwo jest łatwe w pełni mężczyzny, naprawdę tłuszcz faceci czują dużą presję na psychikę. Protekcjonalny lub szyderczy wygląd, Frank kpina własnej niezręczności – wszystko to tworzy się błędne koło. I nawet niska samoocena nie ma nic wspólnego z tym, wiele dość szczupłe osoby nie wykazują zaufanie.

Otyłych mężczyzn jest trudno zdecydować, by porozmawiać z kobietą, stała oczekiwanie kpiny trzyma w napięciu. A jeśli wziąć pod uwagę, że problemy psychologiczne w takich przypadkach wywołać przejadania się okazuje klasyczny no-win sytuacji. Spokój i radość absorpcji pyszne jedzenie krótkotrwały i nie może zastąpić inną stronę życia, przynosząc nową wagę, co z kolei zwiększy problemów psychologicznych.

Przyczyny społeczne męskiej otyłości

Powodem krytycznej przyrost wagi i mężczyzn polega na zaburzenia społeczne. Satysfakcjonujące i niedrogie jedzenie, bogate w węglowodany i tłuszcze, to dla wielu głównym diety. Kiedy sztywny brak białka i błonnika, takie kompletność daje osobie niezdrowy wygląd. Jeśli w czasach starożytnych, grubas był uważany za bogaty i piękny, ale teraz bogaci ludzie czują się dobrze tworzą część środków zainwestować w stworzenie pięknego i zdrowego ciała. W tej chwili grubych ludzi – są przedstawiciele warstw społecznych z niewystarczających dochodach.

Pewien wpływ ma również patriarchalnej moralności w najgorszym manifestacji. Otyłe kobiety mogą być nazywane tłuszczu, ale grubas dostaje taki epitet jako „stały”. Mężczyźni są tradycyjnie odpuszczone zewnętrznych niedoskonałości, podobno nie mają czasu do angażowania się w takie bzdury, a kobieta powinna cieszą oko. A następnie rozpoczyna rozpaczliwą próbę, aby schudnąć.

podstępne kg

Osobliwością tkanki tłuszczowej jest to, że wystarczy po prostu wpisać, ale aby pozbyć się zapasów, konieczne jest, aby przejść do różnego rodzaju sztuczek. Korpus odporny, nie chce rozstać się z rezerwy składników odżywczych przechowywanych awaryjne głodny razy. Głównymi przyczynami otyłości dietetycy zwane – jest źle kombinacja białek, tłuszczów i węglowodanów, niewłaściwej diety, dużej ilości szkodliwego pokarmu. Jednak głównym powodem jest nadal najprostszym błąd w obliczeniach energii: aby nie przybrać na wadze, człowiek powinien spożywać jak najwięcej kalorii, ponieważ trwa na resuscytacyjnych i aktywne działania w ciągu dnia. Jeśli pochodzą z nadmiarem kalorii, nadmiar jest wysyłany do zajezdni tłuszczu. Insidiousness nadwagi polega na tym, że zatrudnieni stopniowo i niemal niezauważalnie, tak szybko schudnąć bez ryzyka dla zdrowia jest niemożliwe.

Konsekwencje otyłości

kompletność cechą jest to, że może być zarówno objawem a przyczyną czy konsekwencją. Jak wspomniano powyżej, korpus może być spowodowane zaburzeniami wydzielania wewnętrznego i hormonów. Jeżeli dodatkowy ciężar zostały uzyskane w wyniku przejedzenia i brakiem aktywności fizycznej, w wyniku, można zarobić nie tylko problemy z hormonami i układ hormonalny, ale także ciśnienie krwi, układu krążenia i układu oddechowego.

Zdecydowana większość osób wie konsekwencje nadwagi – wszystko widać odyshlivyh spocony grubas ledwo przecisnąć do transportu publicznego, z przystankami pokonywania etapu. Trudno jest wyobrazić sobie, w ich miejsce, więc każdy myśli: „dla mnie to nigdy nie nastąpi, będę w stanie zatrzymać w czasie.” Ale najpierw stać się zbyt wąska w talii jeansy, to nie jest duszność, jako święto po prostu położyć się na kanapie. życie seksualne zbyt osłabione.

Podobne problemy

Korpulentny budowa ciała może początkowo nie przeszkadza, mądrość ludowa mówi, że dobry człowiek powinien być dużo. Znanym problemem nadwagi – to zły stan zdrowia, ale są problemy z nimi związanych, a czasami pojawiają się w nieoczekiwany sposób.

Wiele firm są zaproszeni do pracy pracowników z przystojny, sympatycznych klientów. Nawet jeśli tłuszcz faceci są doskonałymi specjalistami w swojej dziedzinie, w rolach wykonawczych potencjalnych pracodawców ich nie widać. To nie fair, ogólnie rzecz biorąc, charyzma ciała nie zależy, jak poziom umiejętności komunikacyjnych, ale to jest szablon „wzorowy człowiek”.

Ryzyko tłuszczu facetów?

Mówią, że zdrowie – to jest ważne. Z tym stwierdzeniem trudno się nie zgodzić, bo to jest zdrowie fizyczne i psychiczne jest możliwość w pełni funkcjonować w prawie każdym sektorze życia. Według statystyk, tłuszczu ludzie chorują częściej i umierają szybciej, a ryzyko udaru zwiększa się kilkakrotnie.

U osób otyłych, zmniejszenie zdolności do pracy, towarzyskość. Szanse szczęśliwie zorganizować jego życie osobiste jest coraz mniej, zwiększa ryzyko depresji i odosobnienia.

Jak pozbyć się kilogramów?

Zazwyczaj uważa się, że aby pozbyć się zbędnych kilogramów jest tak proste jak zdjąć kurtkę. Jednak lekarze mówią, że otyłość u mężczyzn należy traktować całościowo, jako choroby. Sama dieta nie może osiągnąć trwałe rezultaty, proces utraty wagi jest poprawa stanu zdrowia, a nie powodować mu zaszkodzić.

Wymuszone korzystanie z wielu dodatkowych kilogramów – to jest prawie bezpośrednia droga do urazu: zbyt dużo stresu na stawy, układ sercowo-naczyniowy. Więc nie próbuj od razu biegać w maratonie, ale lepiej zacząć długie spacery. trzeba mieć badanie fizykalne oraz biorąc pod uwagę zalecenia lekarskie trzeba zbudować program odchudzania długoterminowego.

Ciężkie stopień otyłości wskazują, że aby utrzymać rentowność takiej dużej i niezdrowe ciało wymaga dość dużej ilości kalorii. Dlatego nawet niewielki spadek kalorii codziennej diecie prowadzi do utraty wagi. Małe deficyt kalorii powoduje powolny bezbolesne odchudzania: dodatkowe kilogramy piętrzą się na przestrzeni lat, więc wyrzucić je na magicznej diety nie może być dziesięć dni.

Bez pośpiechu i poważnego nadużywania konieczności zmiany sposobu życia, a nie do prowadzenia pion rekordu. Powoli rzucony na wadze w większości przypadków nie wróci, dużo mniejsze ryzyko przerwy i znowu przejadać. Jeśli kompletność jest konsekwencją chorób endokrynologicznych, stopniowo odchodzi, jeśli pozbyć się podstawowy problem – wznawia prawidłowego metabolizmu, a sam organizm dąży do harmonii.