285 Shares 5073 views

rozmiar stopy dziecka przez kilka miesięcy w centymetrach: Stół

Wielu rodziców dzieci urodzonych po Journal rozwoju fizycznego. W pierwszym roku życia jest szczególnie ważny. Objętość głowy, klatki piersiowej, masy i długości ciała są bardzo ważne wskaźniki. Ale takie kryteria jak wielkość nogi, odgrywa ważną rolę w szacowaniu wzrostu dziecka. Im lepiej monitorować powstawanie stóp, standardy zostały opracowane, które wskazują ilość miesięcznych nóg dziecka.

Co trzeba zmierzyć nogę dziecka

Eksperci uważają, że punkt ostrości stóp, są odpowiedzialne za każdego narządu w organizmie człowieka. Dlatego prawidłowy rozwój stóp zdrowia dziecka zależy od jego przyszłości. Nic dziwnego, że ortopedzi nie męczą nowych powiedzieć rodzicom, że wiele problemów, z małych i dużych stawów wystąpić z powodu zaniedbania lub niewłaściwie wybranego obuwia.

Ale oprócz butów na stopach wpływają na rozwój genów rodziców. Jeśli czas zauważyć rosnące odchylenia, może zapobiec wielu chorobom. Oczywiście, nie wszystkie choroby genetyczne mogą być leczone, ale wcześniej zostaną one wykryte, tym bardziej prawdopodobne, że jest to możliwe, aby zminimalizować negatywny wpływ.

Aby pomóc profesjonaliści i rodzice opracowali specjalną tabelę, w której wielkość stopy dziecka jest określony przez miesiąc w centymetrach.

Zwłaszcza nogi dziecka

U noworodków nogi w przygotowaniu do wyprostowanej postawy przez prawie rok. Po pierwsze, mają dużo chrząstki. Przez cały rok, kiedy dziecko zaczyna brać swoje pierwsze kroki, a jego stopy są dodatkowym bodźcem do rozwoju, jak stała ćwiczenie chodzenia stymuluje zakończenia nerwowe.

wielkość stóp przez miesiąc dziecko może nauczyć się od średnich wskaźników statystycznych, które mogą umożliwić kilka błędów centymetrów. Dlatego wiele martwić, że dziecko nie mieści się w ich kategorii wiekowej, to nie jest konieczne. Może to jest jego osobliwość.

W ciągu pierwszych kilku lat życia, zatrzymać się na dziecko posiada elastyczną strukturę elastyczna. Wszystkie stawy i mięśnie są w etapie tworzenia. Dlatego aż dwanaście lat powinien być uprzejmy dla rozwoju stopy i chodu. Po tym wieku, stopa, ale nadal rośnie, to jest bardziej jak osoba dorosła.

pomiary Tabela

Do monitorowania i weryfikacji formacji nóg zaleca rodzicom monitorować rozmiar stopy. Że było wygodniej obserwować wzrost w pierwszych latach powinien sprawdzić z zaleceniami, które wskazują ilość nóg miesięczny dziecka. Zestawione w calach. Pierwszy rok malowane miesięcznie, poniższa tabela danych jest gradacja.

Najlepiej jest przyjąć jako podstawę dla tabeli, przeznaczone dla dzieci, bez względu na płeć. Takie podejście byłoby bardziej właściwe, ponieważ nie wszystkie dziewczyny mają niewielką stopę i dużych chłopców. Nie zawsze są wyjątki.

Wyniki obserwacji stwierdzono, że stopa dziecka w ciągu pierwszych kilku lat może wzrosnąć do 4-6 centymetrów, czyli zysk jest 2-3 cm rocznie. Od wieku trzech stóp rośnie o 1-1,5 cm. W kolejnych latach, zostanie ona przedłużona o średnio 1 cm rocznie.

Rozmiar buta dziecka przez miesiąc mogą być rejestrowane w tartej mlecznych. W dużej mierze zależy to od diety, aktywności fizycznej, predyspozycji genetycznych.

Na co zwrócić uwagę

Kiedy noga dziecka zaczyna aktywnie rozwijać, nie jest pierwszą trudność – wybór obuwia. Aby poprawnie odebrać buty dla dziecka do roku, konieczne jest porównanie napis na podeszwie stopy i ich wiek. Na przykład, rozmiar nóg dziecka 6 miesięcy powinny być około 10,5 cm. Poprzez zakup i biorąc pod uwagę ewentualne trudności wraz z osprzętem, można zwrócić się o pomoc istniejących standardów.

Jeśli znasz rozmiar stopy dziecka jest 8 miesięcy, który również zacznie próbować chodzić, to najlepiej szukać w takim przypadku producenci obuwia, stosować się do ogólnie przyjętych norm. Pozwoli to, dzięki tabeli korespondencji znaleźć odpowiednie buty bez udziału dziecka.

Jak zmierzyć stopę dziecka

Aby prawidłowo wykonać pomiary nogi dziecka, trzeba mieć pod ręką miękką taśmę z oznaczeniami w centymetrach. Jeśli dziecko jest nadal bardzo mała, to konieczne jest dokonywanie pomiarów z wystającego palca do podstawy pięty. Gdy jest on w stanie stać i chodzić, lepiej zmierzyć stopę na podłodze.

Aby umieścić kartkę papieru do cięcia wokół nóg dziecka i jej pióra lub flamastrem. Następnie władca aby zmierzyć odległość od pięty do dużego palca i znaleźć podobną figurę w tabeli, które wskazują ilość miesięcznych nóg dziecka.

Zmierz stopa lepiej wieczorem: nogi puchną i stają się trochę bardziej na koniec dnia. Dlatego lepiej robić wieczorem. Ponadto wszystkie osoby jedna noga jest nieco dłuższy niż drugi. zaobserwował także taka cecha dziecko. Dane, które mają być bardziej precyzyjne, konieczne jest, aby dokonać niezbędnych pomiarów obu nóg.

Jakie pomiary są niezbędne przy wyborze butów

Przy obliczaniu wielkości stóp dziecka za pomocą prostego wzoru: długość stopy w calach + mały zapas przemieszczenie stopy podczas ruchu stanie + wzrostu. Zwykle pomiędzy sąsiednimi rozmiaru buta różnica polega tylko 0,5-1 cm.

Zmierz stopa musi być po prostu stoi w tym położeniu, stopa staje się naturalna pozycja: jest prosta i ma wszystkie podparcia.

Jest taka cecha jak kompletność lub buty wspinaczkowe. Obuwie dziecięce są zazwyczaj produkowane bez tej opcji, zunifikowane. Rzep, sznurowadła, elastyczne wkładki umożliwiają prawidłowe botinochek podnoszącego, trampki na bardziej bezpieczne dopasowanie.

Dziecięce rozmiar stopy, oczywiście, nie można nauczyć. Ale to jest całkiem możliwe, aby obserwować wzrost i prawidłowy rozwój stóp w dół. Normy ustanowione przez ekspertów nie są zadania do wykonania. Ale rozwój dziecka w nich będzie mieć pewność, że dziecko rośnie bez odchyleń.

Niektóre choroby może świadczyć o różnych poważnych chorób. Jeśli zwrócimy uwagę na rozwój stopy, może zapobiec wielu poważnych problemów. Nieprawidłowości genetyczne jest prawie niemożliwe, aby naprawić, ale aby je kontrolować współczesna medycyna jest bardzo zdolny.