184 Shares 4802 views

Dlaczego Internet jest wolny

W dzisiejszym artykule omówimy niektóre z przyczyn, dla których Internet jest wolny i co można zrobić, aby poprawić jego szybkość. Nie ulega wątpliwości, że kilku dzisiejszych właścicieli komputerów znalazło te dni, kiedy szybkość dostępu do zasobów sieci globalnej wyniosła kilkadziesiąt kilobitów, a modem 56 "prawdziwych" kilobitów wydawał się fantastyczny. Nawet dostęp do 100 Mb nie jest zaskakujący – sprzęt jest poprawiony, a wymagania ludzi rosną. W rezultacie zdumiewająca sytuacja pojawia się wtedy, gdy posiadanie niewiarygodnych możliwości wielu użytkowników komputerów twierdzi, że ich internet jest powolny. Wszystko zostało wytłumaczone dość prosto: w świcie Internetu, wszystkie były zadowolone z 1-2 plików mp3 pobranych w ciągu 10 godzin. Teraz ludzie chcą zobaczyć wysokiej jakości film o objętości dziesiątek gigabajtów, co niemal całkowicie eliminuje dużą szybkość. Stąd jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie narzekają, że Internet jest wolny – rozbieżność pomiędzy szybkością a żądaną ilością danych. Jest to bardzo "czynnik ludzki".


Jeśli jednak bez wyraźnego powodu Internet zaczął działać powoli, trzeba pamiętać o tym, jak szybko spadły prędkości. Być może niektóre programy zostały zainstalowane, wprowadzono poprawki do systemu operacyjnego, komponenty zostały zmienione lub nawet jednostka systemowa została przeniesiona do nowej lokalizacji. Każda drobna rzecz, która wydaje się mało znacząca, teoretycznie może prowadzić do faktu, że użytkownik oświadcza: "Internet jest wolny". Weźmy na przykład instalację jakiegoś nieszkodliwego programu. Istnieje możliwość, że ta aplikacja jest zainfekowana wirusem, który łączy komputer z siecią botnetową. W rezultacie Internet działa powoli, ponieważ w tym przypadku znaczna część zasobów sieciowych jest zaangażowana w ruch pasożytniczy. Rozwiązanie jest oczywiste: należy sprawdzić komputer za pomocą programu antywirusowego.

Zauważ, że jeśli prędkość połączenia jest początkowo niska (mniej megabit), nawet funkcje automatycznego uaktualniania, które domyślnie wykorzystywane są przez niektóre programy, mogą znacznie spowolnić pracę z siecią globalną. Rozwiązanie: należy wyłączyć pobieranie modułów aktualizacji. W tym celu w systemie Windows należy nacisnąć kombinację Win + R, wpisać polecenie msconfig w wyświetlonej linii i przejść do karty Uruchomienie. Tutaj musisz wyłączyć wszystkie niepotrzebne. Zaleca się, aby przeczytać w internecie jaki program jest za nie odpowiedzialny, ale w każdym razie należy wprowadzić zakaz pobierania wszystkich wierszy, w których znajduje się słowo "Aktualizuj". Nie mniej szkodliwe jest mechanizm automatycznej aktualizacji systemu. Aby go wyłączyć, musisz zadzwonić do "komputera", przejdź do sekcji "Administracja – usługi". Tutaj z listy musisz znaleźć "Centrum aktualizacji" i dezaktywować.

Następnym "podejrzanym" jest używana przeglądarka. Jest ich sporo, dlatego w konkurencyjnym środowisku każdy deweloper chce dodać do produktu kilka funkcji, które inni nie. Niestety, ten dobry zamiar nie zawsze ma pozytywny wpływ na szybkość Sieci. Rozwiązanie: spróbuj zmienić przeglądarkę.

W rzeczywistości istnieje wiele powodów powolnej pracy, więc nie można ich określić w jednym artykule.