682 Shares 2358 views

W trosce o tracheotomii w intensywnej terapii

Opieka nad pacjentem z tracheotomii odbywa się w szpitalu po tłumaczeniu OIOM pacjenta. Najczęściej tracheotomię nakłada się na przewodzące ścieżki powietrza w razie konieczności wentylacji.

Wskazania do procedury

Wykonywanie tracheotomii w najbardziej odpowiednich warunkach stacjonarnych obejmuje sposób optymalnego wyboru i starannego rozwarstwienie homeostazy tchawicy. Często stosuje się do znieczulenia chirurgii lub tchawicy miejscowo stosowanego roztworu Novocaine.

Potrzeba operacji tracheotomii do dróg oddechowych powstaje:

  • w przypadku długotrwałego wentylacji mechanicznej;
  • w obecności zaburzeń opuszkowych;
  • bez możliwości swobodnego przepuszczalności powietrza przewodzących ścieżek w inny sposób;
  • niska efektywność toaleta dróg oddechowych;

Technika tracheotomii

Działanie tracheostomijnej oddechowych wymaga kilku typów skalpele – dużych zmian zewnętrznych warstw skóry i tchawicy nacięcie. Również podczas stosuje procedurę: haki przesuwne, Rozrzutnik skóry i mięśni, klipy, sterylne gaziki i chusteczki.

Pacjent jest umieszczany w pozycji leżącej na plecach za pomocą głowicy odrzuconymi. Skóra na powierzchni tchawicy dezynfekcji alkoholu, środków antyseptycznych, roztwór jodu i delikatnie przetarto jałowym materiału.

Podczas procedury zastosowano pionowe cięcie z tarczycy chrząstki do górnej krawędzi mostka. Ponadto, w kierunku poziomym jest cięty powięzi, a następnie za pomocą wspomnianego zestawu MEDINSTRUMENT występuje mięśni razdvizheniya i uwalnianie tchawicy. Nakłucie skalpelem Tchawicę rozcięto i usunięcie małej płata tkanki, wystarczającą, aby pomieścić przewód oddechowy.

Darmowe tchawicy krawędzie w miejscach odcięcia klapa przyszyto do skóry, co przyczynia się do zmieniających się rurki tracheotomii. Mimo dość skomplikowanej techniki wykonywania tracheotomii, procedurę znacznie ułatwione dzięki intubacji wstępnie pacjenta.

Wybór rur

Niezawodny, ostrożny troska o tracheotomii w intensywnej potrzebnej w doborze odpowiedniej pielęgnacji rurki, których wybór zależy od okoliczności. Obecnie szeroko zakupione podwójną metalową rurkę z mankietem. Jest również możliwe stosowanie rur z tworzyw sztucznych, w którym ciśnienie jest stabilizowane za pomocą specjalnych walców.

Odpowiedni dobór wysokiej jakości rury zapewnia łatwość konserwacji o tracheotomii na oddziale intensywnej terapii, nie powoduje jakichkolwiek niedogodności dla pacjenta. W wyborze nieodpowiednich komplikacji rur pojawiają się często w postaci blokady prześwitu grubości suszonych śluzu. Dlatego jej wybór należy pozostawić profesjonalistom.

Rurki tracheotomii serwis

W przypadku metalowej kaniuli wymaga ekstrakcji wewnętrznej rury, co najmniej raz dziennie do czyszczenia i przygotowania leczenia antyseptyczne. Jednakże, części zewnętrzne zmiany kaniuli jest bardzo rzadko, nie częściej niż raz na tydzień.

Mankiet kaniulę do tracheotomii nie powinien znajdować się w stanie nadmuchanym. Okresowo usuwane z niego nadmiaru powietrza i utrzymywano spania około 10 minut, po czym zwrócone do przestrzeni. Przed rozpoczęciem zapobiegawczego odzyskiwania mankietu należy dokładnie usunąć zbędne zawartość Skopje z jamy ustnej i gardła.

Szczególnie pielęgnacja stomii

Okresowe troska o tracheotomii odbywa się za pomocą sterylnego gazika i bawełniane waciki. tkanki otaczającej czyszczone półkoliste ruchy na zewnątrz. Dalsze tkankę oceniano pod kątem powikłań infekcyjnych i uszkodzeń.

Pielęgnacja tracheotomii wymaga wymiany zamków w przypadku nadmiernego nagromadzenia wilgoci lub brudu poważnego. Przeprowadzić procedurę zastępczą powinny być, jeśli nie ma żadnej pomocy. Jedna osoba trzyma rurę w stabilnej pozycji, a jego asystent zastępuje uchwyty rurowe.

W pierwszych dniach po zabiegu wskazane jest, aby dbać o tracheostomijnej i peristomalnoy powierzchni w odstępach 6-8 godzin. W tym samym czasie, można regularnie wymieniać opatrunki z gazy , jak zajdzie taka potrzeba. , Narzędzia i preparaty do pielęgnacji powinny być zawsze pod ręką.

Pielęgnacja tracheotomii: algorytm

Po raz pierwszy rury zastępczego wyprodukowanego po kilku dniach po operacji. Co więcej, procedura powinna być wykonywana specjalistom, ponieważ czas nie jest wystarczająca do uzyskania gęstej stomii.

Algorytm procedury:

  • pacjent kładzie się na plecach i rzuca głowę;
  • wykonał całkowite oczyszczanie tchawiczo otworów;
  • usunięcie śluzu pacjent kaszle spowodowanego sztucznie;
  • Wprowadza się go do wnęki rury elastycznego cewnika, następnie ekstrahowano tracheostomijna kaniuli;
  • Rury zamienne dokonane usunięto przewodu;
  • Nowa rura jest zamocowane i ustalone w stabilnym położeniu;

Podłączanie pacjentów z tracheotomii wentylatora

Często dbanie o pacjentów z tracheotomii wymaga podłączenia do respiratora dróg oddechowych. Podłączone urządzenie przez kaniulę wcześniej ustalona w obecności substancji pomocniczych.

W celu stabilnego połączenia pacjenta do respiratora standardowej kaniuli może być zastąpiony przez specjalnie zaprojektowane rurki intubacyjnej lub tradycyjnej konstrukcji z nadmuchiwanym mankietem. Bezpośrednio do urządzenia do samej rury wentylacyjnej jest zamocowany na końcu standard określoną urządzeń.

możliwe powikłania

Pielęgnacja tracheotomii prowadzi często do czynienia z pewnymi komplikacjami, które mogą wystąpić, gdy tylko operacja jest zakończona, a znacznie później, nawet w stanie stacjonarnym pacjenta.

Najczęstszym powikłaniem jest występowanie krwawień, zwłaszcza jeśli tracheostomię odbywa się za pomocą dostępnych narzędzi w trybie pilnym, przy łóżku pacjenta. Wyeliminować nadmiernego krwawienia mogą pulsacyjnego kompresję mankietu tętnic. Jednak, aby uniknąć nadmiernej utraty krwi dla pacjenta powinien być podany reanimacyjny specjalista.

Warunki korzystania z opieki dla tracheotomii wymagają okresowej badanie pacjenta w celu wykrycia dość poważne komplikacje, takie jak rozedma płuc podskórnej. Przyczyną tego ostatniego może być nieprawidłowy montaż intubacji.

Inne dość częstym powikłaniem – niedrożność dróg oddechowych może wystąpić spontanicznie w dowolnym momencie podczas rehabilitacji pacjenta. Najczęściej przyczyną objawów niedrożności edukacji staje się gęsty korek wykonany z gęstego śluzu. Jeżeli przeprowadzono tracheotomię pomocą kaniuli wewnętrznej, problem ten może być wyeliminowany poprzez oczyszczanie. Złagodzenia przeszkoda pacjenta umożliwia również wykonanie podciśnienia ssącego dróg.