846 Shares 7467 views

Lek „nystatyna” (tabletki). instrukcja

Lek „Mystatin” (tabletki) – antybiotyk przeciwgrzybiczy polienem serii. Lek ten ma zdolność do wiązania się z steroli ściany komórkowej z patogenów zatem zakłócone przepuszczalności błony. Oznacza posiadanie fungistatyczne wpływ. Leki wykazują aktywność względem grzybów z rodzaju Candida. Po podaniu doustnym, lek jest wchłaniany z przewodu pokarmowego jest na tyle złe. Na tle miejscowego stosowania krążenia systemowego nie jest odbierany. Wydalanie następuje w kale.

powołanie

Oznacza „nystatyna” (tabletki) jest wskazane drożdżyca skóry, błon śluzowych i narządów wewnętrznych. To pokazuje, lek, jako środek prewencyjny ciągłej terapii leków przeciwgrzybicznych, pacjentów niedożywionych i osłabionych w szczególności.

dozowanie

Dorosłych zaleca lek „nystatyna” (tabletki) 500 000 szt. Częstość podawania – 4-8 razy dziennie. W celu wyeliminowania objawy uogólnionej kandydozy zalecane przez 6 milionów jednostek dziennie. Dzieci w wieku od jednego roku do trzech mianowany 250 000 sztuk. Częstość podawania – nie więcej niż 3 razy dziennie. Dzieci w wieku od trzech lat – 250 000-500 000. Na dzień przyjmowania leku czterokrotnie. Czas trwania leczenia – od dziesięciu do czternastu dni. Zgodnie ze stanem oczywiście, jeśli to konieczne, powtórzyć po tygodniu.

skutki uboczne

Na podstawie stosowania leków „nystatyna” (tabletki) są narażone na niekorzystne skutki. W szczególności, nie jest biegunka, nudności, odruchy wymiotne się, niestrawność, w nadbrzuszu czułością. Na tle nadwrażliwości mogą wystąpić reakcje alergiczne jak świąd, wysypka. Prawdopodobnie gorączka, dreszcze. Przy zbyt długotrwałe stosowanie leku „nystatyna” (tabletki) wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się opornych formy grzybiczych. W tym i innych przypadkach należy przerwać leczenie. Kiedy pogorszenie powinien natychmiast odwiedzić lekarza.

Przeciwwskazania

Lek nie jest zalecane przy wrzodziejącym zmian w narządach układu trawiennego, zaburzeń czynności wątroby. Przeciwwskazania obejmują zapalenie trzustki, ciąża. Aby uniknąć reakcji alergicznych nie jest przypisany do leku, jeśli występuje nadwrażliwość składniki. Jeśli to konieczne, mianowania opieki pielęgniarskiej dla pacjenta, należy poinformować o możliwości zakończenia laktacji.

Aby uzyskać więcej informacji. Ile jest „Nystatyna” (tabletki)

Przy wyborze leków przeciwgrzybiczych ważnym czynnikiem jest cena jednego lub inny środek. Koszt leku „nystatyna” bardzo łatwo dostępne – sto rubli. W praktyce nie badane przypadki przedawkowania leków. Teoretycznie, w przypadku zatrucia lekiem wzmacnia intensywność negatywnych konsekwencji. W przypadku wystąpienia objawów przedawkowania oznacza anulować. Zalecane leczenie zgodnie z obrazem klinicznym. Leczenie kandydozy powinny być prowadzone jednocześnie w obu partnerów seksualnych. Lek nie ma wpływu na szybkość reakcji psychomotorycznych.