324 Shares 6549 views

Laskowy: kalorii i korzyści

Według statystyk, orzechy laskowe popularność może śmiało identyfikować jedno wycięcie z orzeszków ziemnych. Pomimo faktu, że wszystkie orzechy są zdrowe i smaczne, orzechy laskowe zajęło czołowe miejsce wśród wszystkich odmian tych owoców.


Orzech laskowy jest nie tylko smaczne i pożywne, ale także bardzo przydatne. Dla celów terapeutycznych, przy użyciu wszystkich części rośliny i ich pochodnych – i jądra orzecha i powłoki i owijki i pyłki i korzeni i kory i liści i pędów. Drewno wykonane piękne dekoracyjne meble, a od pędy splot koszy.

Orzechów laskowych jest bogaty w białka, aminokwasów, tłuszczów, naturalne cukry, skrobie. Węglowodanów w nakrętce trochę, więc mimo dużej ilości tłuszczu, to nie ma negatywnego wpływu na rysunku. Oczywiście, w rozsądnych granicach, musimy jeść żadnych orzechy, w tym orzechy laskowe. Kalorii jest dość wysoka: 100 gramów owoców – około 700 kalorii. Orzech laskowy jest znacznie bardziej pożywne czekoladowe, pieczywo, nabiał. Rdzeń zawiera 20 aminokwasów, duża ilość minerałów takich jak potas, magnez, fosfor, magnez, cynk, siarka, fluor, miedź, żelazo, jod, kobalt, sodu, i różne witaminy. Bogaty skład chemiczny jest typowe dla wszystkich nakrętek. Nie jest wyjątkiem i orzechy laskowe.

Wartość odżywcza produktu na 100 g produktu jest następująca:

– wartość energetyczna – 700 kcal;

– węglowodany – 10,0 g;

– tłuszcze – 65,2 g;

– Białko – 15,9 g

Dzieci i osoby starsze stosowanie oleju z orzechów laskowych jest zalecane, ponieważ zawiera palmitynowy, kwas oleinowy, kwas stearynowy, który chroni przed uszkodzeniem serca i naczyń krwionośnych, zapewnienia prawidłowego rozwoju i wzrostu kości i wszystkich tkanek organizmu. Innymi słowy, osoby starsze laskowy zapewnia zdrowie, dzieci – do prawidłowego rozwoju fizjologicznego. Ponadto, orzechy laskowe mają substancje, które mogą usunąć toksyny i toksyny, a może wzmocnić układ odpornościowy. Dziś wielu naukowców mówią, że orzech laskowy posiada unikalne właściwości antynowotworowe.

Laskowy którego kalorii 700 kcal na 100 gramów, paradoksalnie, zalecanych przez lekarzy w małych dawkach – jak zapobieganie otyłości, nerwicy, cukrzyca, niedokrwistość. A jeśli w diecie codziennie zaprezentuje niewielką ilość orzechów laskowych pomaga uporać się z chronicznym zmęczeniem. Ponadto, kwasy tłuszczowe, które są dostępne jako części owocu, poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.

Ta nakrętka może być dodawane do różnych potraw. Biorąc pod uwagę, jak wiele kalorii w filbert, może on być stosowany jako przekąska, która szybko zaspokoić głód i daje siłę do ciała. Kucharze to nakrętka są dodawane do sałatek, mięsa, ryb, dań z warzyw, pieczenia ciast, słodyczy i sosów. W laskowych przemysłu spożywczego można znaleźć w wyrobach czekoladowych, kremy, cukierki, likiery, masła orzechowego. W wielu słodyczy można znaleźć orzechy laskowe. Kaloryczne słodkie potrawy nie zawsze są małe, ale w połączeniu z nakrętkami, są one doskonałym źródłem energii.

Oprócz gotowania i medycyny, orzechy mogą być stosowane w kosmetologii. Jej olej jest zalecany do wypadania włosów trzeć do korzeni, liści i bulion umyć włosy.

I pomimo faktu, że orzech laskowy, która jest równa wartości kalorycznej 700 kalorii na 100 gramów, nie zaleca się spożywać w dużych ilościach, jego dobre dla organizmu po prostu niezaprzeczalne. Ponadto, ma on praktycznie żadnych przeciwwskazań. Nawet osoby cierpiące na otyłość, mogą być spożywane w ograniczonej ilości orzechów laskowych. Kalorii tutaj – nie przeszkodą.

Kucharzy na całym świecie dodać orzechy laskowe w sałatkach, produkty mleczne, sery, wypieki. I zalecamy, aby spróbować poeksperymentować i dodać orzechy do dań mięsnych i rybnych, jak również do pieczenia ciast, które są szczególnie lubiący małych dzieci.