375 Shares 8868 views

atrakcje Divnomorsk i okolic

Divnomorsk – niezwykle piękny ośrodek wieś w Terytorium Krasnodarskim. Każdego roku tysiące turystów odpocząć od całej Rosji i krajów byłego WNP. Atrakcje Divnomorsk zaimponować turystów swoim pięknem i ciekawą historią. Założona w 19-wiecznej osady na brzegu morza niemal natychmiast stał się znany jako „false Gelendzhik”. Wynika to z faktu, że setki lat temu, zagubione żeglarze odbyła Divnomorskoe zatokę Gelendzhik. W mieście zaskakująco czyste powietrze, bogactwo flory i fauny, które przyciągają turystów. W tej publikacji znajdziesz najciekawsze informacje o Divnomorsk (Zabytki, zdjęcia, rozrywka).


atrakcje przyrodnicze

Divnomorsk uważany przyjazne dla środowiska rozwiązania. Znajduje się z dala od dużych torów, na wybrzeżu czystego Morza Czarnego. Dlatego, mówiąc o atrakcji Divnomorsk, nie można zapomnieć o naturalne piękno tego regionu.

Na zboczach wzgórz przybrzeżnych znajdujących się niezwykle piękny – Pine Grove. Tutaj rosną rzadkie Pitsunda sosny. Oto największa tablica Europie roślin reliktowych!

Divnomorsk (Krasnodar regionu) jest od dawna znany ze swojego pięknego krajobrazu. W pobliżu miasta znajduje się słynny „Big Blue”. Tutaj każdy turysta może pływać najczystszych wód i cieszyć się niesamowite widoki na morze z wysokiego brzegu.

Ponadto w obszarze Pine Grove Istnieje wiele ośrodków i centrów rekreacji. Tutaj co roku odwiedzane przez setki Rosjan, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i odpocząć od codziennego życia miasta.

O innych, równie znanych i pięknych zabytków Divnomorsk czytaj dalej.

Scala Parus

Skała Żagiel – jeden z najbardziej popularnych miejsc turystycznych znajdujących się w pobliżu Divnomorsk. Tutaj dla turystów organizowane wycieczki na łodziach.

Skała w kształcie żagli – cudowny cud natury. Szczególnie piękne tu wieczorem, gdy słońce zachodzi. W tym czasie każdy turysta będzie można oglądać niesamowity obraz promieni słonecznych przechodzących przez dziurę w skale.

wodospady Pshadskie

Od zwiedzania Divnomorsk wodospady Pshadskim. Tutaj turyści mają niepowtarzalną okazję nie tylko podziwiać wiele pięknych krajobrazów, ale także odpocząć na świeżym powietrzu w jednym z ośrodków.

Osada Pshada 100 jest bardziej piękne wodospady. Największy z nich znajduje się na Red River i nazwał Olyapkin. Kolejny piękny wodospad w obszarze Grape Creek.

tajemnicze dolmeny

dolmeny – W pobliżu pozostałości starożytnych cywilizacji Divnomorsk znalazła. Podobne kamienne płyty tworzące domy zostały znalezione w Anglii, Meksyku i Egiptu. Wiek tych budynków osiągnęła ponad tysiąca lat! Są strażnikami tajemnic przeszłości. Niektórzy naukowcy uważają, że karły mieszkał tam kiedyś istniały na naszej planecie. Jednak większość naukowców zgadza się na opinię, że służył jako dolmeny domów pogrzebowych 2-3 tys. Pne. e.

Od Divnomorsk do miejsca tajemniczej płyt kamiennych układzie można osiągnąć na kilka sposobów. Trasa wycieczki „Jeeping” oferuje turystom iść na ekscytującą podróż, podczas której można zobaczyć nie tylko najbardziej znanych zabytków i Divnomorsk i Gelendzhik. Ponadto zobaczyć kamień dolmens możliwe podczas jazdy konnej w okolicy miasta.

zabytki miasta

Divnomorsk (Krasnodar region) słynie nie tylko ze względu na piękno przyrody, ale także zabytki architektury, znajdujące się bezpośrednio w mieście.

  • Związek Trójcy Sergeeva Lavra – unikalny kościół zbudowany pod koniec XX wieku. Tu relikwie św Sergiya Radonezhskogo i jego wizerunku.
  • Miasto jest centrum patriarchalnych i synodalne Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Pomimo faktu, że otworzył kilka lat temu, dziś, tu są główne organy władzy kościelnej w południe.

Divnomorsk: Atrakcje i rozrywka

Dziś w Divnomorsk wszystkie warunki do wygodnego i niezapomnianego pobytu. Na terenie miasta kilka pensjonaty i sanatoria i ośrodki zdrowia.

W Divnomorsk otwarty park wodny, wizytę który z pewnością zostanie zapamiętany dla młodych podróżnych. Ponadto, miasto ma wiele kawiarni, klubów, restauracji, butików, i tak dalej. D.