627 Shares 7472 views

Kawa rozpuszczalna – kawa naturalna, czy nie?

W środowisku, w którym czas jest równoznaczne z pieniędzy, trzeba poświęcić wielu przez wzgląd na jej gospodarki. Na przykład, niezrównany smak prawdziwej kawy.

Tak, aby poczuć smak, trzeba mieć dobrą okazję. Zebrać, oczyścić i osuszyć ziaren kawy. Smażyć je prawidłowo, szlifować, spawać. Rytuał z subtelności masowych i sztuczek.

Mówić prawdę, nawet jeśli kupił już zmontowane, pieczeń i mieloną kawę w sklepie, często nadal nie mają czasu, aby gotować. A czasem i ekspertyzy.

Muszą być zadowoleni z kawy rozpuszczalnej, która, choć gorsze w smaku i aromatu, ale gotowy w mniej niż minutę, a w każdych warunkach. Ale tak długo, jak jest to konieczne, aby kompromis, będziemy wybierać najlepsze z alternatywnych propozycji. Więc czy to prawda, że kawa liofilizowana – to jeszcze, że naturalna?

Na początek powinniśmy zrozumieć, jakiego rodzaju jest kawa rozpuszczalna.

  • Proszek. Zrobić to w następujący sposób: dla leczonych ciepłą wodą pewnego ziarna czasu. Następnie, uzyskany roztwór do infuzji przesączono i sproszkowano w specjalnych komór wypełnionych gorącego gazu. Krople cieczy kawy krotnie, suche i otrzymania proszku.

  • Ziarnisty. Wyprodukowano tej samej zasadzie, ale proszek przelewać gorącej pary wodnej, a powstałe granulki uformowane.

  • I wreszcie, naturalna liofilizowana kawa, która będzie rozmawiać.

Kawa rozpuszczalna – kawa rozpuszczalna jest produkowana przez technologię sublimacyjnym. Prażone ziarna są mielone i gotowane przez trzy godziny w specjalnych szczelnych pojemnikach. Gdy para nie ucieka w powietrze, a w sposób szczególny jest rozpraszana przez rury. Jest to potrzebne do ekstrakcji związków aromatycznych zawartych w olejkach eterycznych z ziaren kawy.

Następne kawy ugotowaną masę zamraża za pomocą techniki szybkiego zamrażania, a następnie odwadnia się pod próżnią pod obniżonym ciśnieniem. Okazuje się dość gęsty brykiet. Jest zdruzgotany i podane do tych najbardziej nieregularnych kryształów, piramid.

Jednak smak tych kryształów nie ma, i jaki rodzaj kawy bez smaku! Tutaj producent może przejść na dwa sposoby: Redakcyjne zebrane od pary olejków eterycznych lub sztucznych aromatów. Nie trzeba dodawać, że druga opcja jest o wiele tańsze, ale jakość to za stosowne.

Jak widać, technologia ta jest znacznie bardziej skomplikowana i bardziej energochłonne. Tak więc, Instant liofilizowana – to jest dość kosztowne w porównaniu do granulowanej, a zwłaszcza w postaci proszku.

Chociaż ten rodzaj kawy instant i najwyższej jakości kawy produkowane przez różne firmy różni. Powodem może być niskiej jakości surowce, technologia wślizgu, stosując środki aromatyzujące itp Powstaje pytanie: „Jaki rodzaj liofilizowanej kawy jest lepszy?” Dopóki nie spróbujesz i wybierz swoją odpowiedź na to pytanie nie dostanie, bo nie spierać o smaku. Ale zakup towarów niskiej jakości można uniknąć, jeśli wziąć pod uwagę kilka czynników.

  1. Jeśli opakowanie jest przejrzyste, wyglądają granulki. Powinny one być wystarczająco duże i mają jasnobrązową barwę. W dolnej części banków nie powinny być w proszku, jak jego obecność wskazuje, że technologia została naruszona w trakcie procesu.
  2. Materiał, z którego opakowanie jest wykonane nie jest istotna dla zachowania rozpuszczalnej kawy. Najważniejsze, że został on zamknięty. Brak pęknięć w przezroczystym opakowaniu, rdzy na metalu, itp
  3. Kompozycja powinna zawierać kawę i tylko jemu. Cykoria, jęczmień, „identyczne z naturalnymi” składników i innych dodatków nie należą tam, chyba że celowo kupić kawę z pewnymi właściwościami.
  4. Porównaj datę produkcji oraz ich pakowania. Im mniejsza różnica w nich – tym lepiej. Ponadto wspólny okres przechowywania nie powinien przekraczać dwóch lat.

Tak więc, liofilizowana – to kawa rozpuszczalna przez specjalną technologią, która pozwala utrzymać najwyższy możliwy do postaci „kawa” smak i właściwości aromatycznych. Jeśli ręka nie jest Turcy i ziaren kawy, tylko słoik kawy rozpuszczalnej, pozwól być sublimacji.