777 Shares 5695 views

Deyneka Aleksandr – artysta monumentalny styl

Deineka Aleksander Aleksandrowicz (1899-1969) – radziecki artysta, który uwielbiony jasne jutro. Jest autorem wielu malarstwo sztalugowe, akwarele, rysunki, mozaiki i rzeźby. Deineka Alexander uważa, że sztuka „powinno być samo życie.”


Niektóre informacje o artyście

Urodzony w Kurskiem, a ukończył Charkowa Art College, Deyneka Aleksandr udał się do Moskwy, gdzie pogrąża się w szalejące artystycznych Wchutiemas życiowych. To zwrócił monumentalności, i dlatego, że różni się od większości swoich dzieł. Izba działa on ma niewiele. Nawet tworząc prace na codzienne tematy, wspiął się na najwyższe uogólnień.

„Obrona Piotrogrodu” (1928)

W ten pierwszy wielki obraz odzwierciedla poszukiwania artysty nowego języka, który może wyrazić rewolucyjny przypływ ludzi są gotowi umrzeć za ideę.

Surowe i dotkliwe wzór rytm. Rytmicznie iz wdziękiem zamiatanie drużyny. W trudnych, nieelastycznych twarze w mocno zaciśniętej pięści, w ciężkim footfall ludzi wyraził przekonanie, mocno i wytrwale bronić zdobyczy rewolucji. Lekko rannych maruder tylko podkreśla dramatyzm i napięcie sytuacji. Obraz jest prawie nie ma życia zajmie. Tło podano średnią linię odległego miasta. To wszystko. Artystyczny obraz jest bardzo dostojny i uogólnione. Obraz nawet nie zbliża się do rzeźby, tak mocno napisany obrony miasta. Epic Monumentalność obrazów nie neguje faktu, że każda osoba ma swój własny, osobisty charakter. Tylko teraz wszyscy są zjednoczeni przez jednego pomysłu, i nic osobistego w tej chwili nie ma miejsca. Brązu i stali formy dyskretnie zdjęcia barwiące. On pracuje również nad stworzeniem dramatycznej sytuacji, w której z pełną spokoju pogrążył pewni ludzie – obrona rewolucji jest dla nich święte. To praca, która daje wrażenie dziś bez wątpienia wynikiem długich obradach i poszukiwania artysty.

trzydziestych

Twórcze siły aktywnie poszukują wyjścia. Oni po prostu slopped w internecie. W tej chwili ostateczny kształt monumentalny styl artysty, który namalowany głęboki liryzm i ludzkość i uwagi do swoich modeli.

Szczyt był obraz „Mother” (1932). Piękna i szlachetna dusza rodzica. Jej wielki sentyment do jego ufne leżący na ramieniu dziecka. To jest naprawdę radziecki Madonna. Skład materiału jest asymetryczny, a smak jest bardzo powściągliwy harmonijny i ekspresyjny. Nieco później napisze obrazy Alexander Deineka, wypełnione światłem i słońcem.

Teksty na obrazach z tego okresu

Całkowicie wystawiony obraz małego chłopca, który zasnął i zwinięty obok wazonie z chabry. To jest zupełnie inny Deineka Alexander, pełen czułości dla bezbronnego dziecka. „Pionierzy krymskie” (1934) – jest zbyt jasny bezchmurne dzieciństwa, który Napo młodzież smaki morza. Najjaśniejsze słońce desaturate wszystkie kolory, pozostawiając jedno – radość i pełnię życia.

Oczy chłopca świeci się na inteligencji i dociekliwości płótnie. Ten jasny i zdrowy świat, dla których przyszłość i który jest przeciwny do starego, towarzyski. Te dzieci są podobne do wizerunków Gajdar, którzy są pewni, w ich własnym kraju, zarówno w świetle wszystkich. W tych latach, Deyneka Aleksandr stwarza wiele prac związanych z przyjęciem zdrowego stylu życia, które doprowadzą do stworzenia doskonałego człowieka. napisane "Parisienne" w 1935 roku.

Jak zawsze, kolor zwięźle i wszystko działa stworzyć poetycki obraz wdzięku młoda kobieta. Jej strój i kapelusz znakomicie prosta. Dotknął szkarłatną szminkę, w głębokich cieniach wysyłają oczy. Model myślenia i nie zwracając uwagi na to, co efekt produkuje. Nie dbała już teraz. To zainspirowało młodą kobietę pełną czystości duchowej.

W czasie II wojny światowej

Idź cały liryzm i poezji, przed nami jest powrót do jego pełnej wysokości monumentalności wrodzonej artysty. „Przedmieścia Moskwy” (1941) oddaje pustkę i niepokój. W ten sposób miasto widzi Deyneka Aleksandr. A jednocześnie jest przekazywana do obrazu nie do zdobycia stolicy wroga. Wyraża się głównie poprzez ustawienie zębów smoka, zgaszone światła w oknach, a szybka prędkość samochodu opuszcza wojsko. Domy niepokojąco cicho. Są one pokryte śniegiem. Ale wróg nie przejdzie. nie pozwoli obrońców stolicy, który jest obecny w sposób niewidzialny tutaj.

po złamaniu

Po 1943 roku nie ma zupełnie inny nastrój w obrazach artysty. Malarz Aleksander Deineka tworzy epos o obronie Sewastopola.

To wielkie dzieło, które przekazuje moc ludzi bijących najeźdźców z mocą i ciśnienia, które odporne jest po prostu niemożliwe. Dynamika walce przeszła tak, że słowa trudno jest podsumować. Później będzie to akwarela „Berlin. W dniu podpisania deklaracji „(1945), który odzwierciedla uczucia opanowali cały kraj.

po wojnie

Deyneka Aleksandr Aleksandrowicz powtarza do obrazów związanych ze sportem. Ludzie powinni być w porządku, jak starożytnych bogów. Tu znowu nie ma wiotkość miejsce i lenistwo. Bardzo dobry autoportret dla swoich ćwiczeń porannych. Artysta nie tylko deklaruje, że w człowieku wszystko powinno być w porządku, ale on następująco tych zasad.

Nowi ludzie muszą stworzyć nowy świat, według jego dzieł artysty. Grafika „Młody Projektant”, utworzony w 1966 roku, przedstawia mężczyznę, młoda dziewczyna, która jest nierozerwalnie zewnętrznych i wewnętrznych.

Deyneka Aleksandr Aleksandrowicz obraz nie został napisany z pędzlem i inteligentnego serca. Jego praca została wysoko cenione przez rząd. Ludowy Artysta ZSRR otrzymał dwa Order Lenina, Order Czerwonego Sztandaru Pracy, nosił wysoki tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej.

Jego popyt i dziś prace. Jednym z jego dzieł sprzedawanych w Londynie przez około trzy i pół miliona dolarów. Zmarł w 1969 roku i został pochowany w Moskwie Novodevichy Cemetery.