726 Shares 6533 views

przegrzania silnika, przyczyny, konsekwencje

Przegrzanie silnika – przykra sprawa, co prowadzi do straty czasu i pieniędzy, aby rozwiązać ten problem. Wycieka płyn chłodzący – najprostszy i najczęstszy powód.


Potrzebujesz terminowe sprawdzić poziom płynu w układzie, po wykryciu braku powinien sprawdzić wszystkie stawy, po przejściu przez obwód układu chłodzenia.

Drugi powód – awaria termostatu, nie może przejść gorącego płynu do chłodnicy. Jeżeli w ciągu 10 minut pracy byłby radiator zimno, to jest konieczne usunięcie termostatu i umieścić w gorącej wodzie (80 °), w której temperatura może otwierać (termostat nie potrzebują zastępczej).

Trzecim powodem – zatkania układu chłodzenia lub grzejnika. Może to wynikać z tworzenia się zgorzeliny na rurach (stosowania twardej wodzie, zawierające różne sole w składzie) lub ciał obcych w systemie.

Obrastanie zmniejsza chłodzenie silnika, który w tym przypadku jest przegrzany, lepkość oleju zmniejsza się, co prowadzi do złych części smarnych. Zaczyna się detonacji, zwiększa zużycie paliwa. Wlać miękkiej wody (deszcz, destylowany z rzek górskich). Morze lub mielone – ciężko. Aby złagodzić, powinien być dodany do fosforan trisodowy lub soda kalcynowana. W sprzedaży jest zestaw narzędzi, aby rozwiązać ten problem. W tworzeniu się piany cały system musi być płukane w dowolny sposób, usuwanie kamienia.

Zdarza się, że szybkość chłodzenia w termostacie i cieczy, a silnik pracuje chłodnicy. W tym przypadku, może okazać się, że wąż pompy wyciek jest przymocowany (wymaga wymiany zacisku na mniejszą, bardziej dokładnie wycisnąć wąż do dyszy). Ta cecha zerwanie Moskvich 2140.

Na Zaporozhtsev słabe chłodzenie nadejścia powietrza. W tym przypadku, należy ustawić różne otwory wentylacyjne, wloty powietrza, wentylatory.

W niektórych maszynach, sam chłodzenia jest zbudowany na zasadzie przesuwania chłodziwo na dużym i małym gronie. Gdy silnik jest zimny, płyn krąży w małym gronie. Jeśli nastąpi ocieplenie termostat zaczyna się otwierać i obieg duży (przez chłodnicę). Termostat nie może być otwarty i płyn dostęp do szerokiej gamy zostaną zamknięte. Przegrzanie silnika VAZ 2108, 2109, 2199 mogą pojawić się z tego powodu. Aby przetestować termostat jest potrzebny do rozgrzania silnika 90 stopni i dotyku rurę prowadzącą do grzejnika. Jeśli termostat nie działa, rura jest zimna.

przegrzanie silnika może nastąpić od zewnętrznej powierzchni cylindra zanieczyszczenia. Do ich czyszczenia jest wymagane, aby usunąć gaźnika i cięcia obudowy, który je zamyka.

przegrzanie silnika może wystąpić wskutek wadliwego działania pompy wodnej, awaria napędu (jeśli taśma jest uszkodzona).

Jest to poważny problem, w wyniku którego silnik może się zakleszczyć w odpowiedni sposób. GŁOWICA osnowy odkształcenie występuje ze względu na nadmiar części tepla.Esli przegrzania występują konsekwencje mogą być nieodwracalne w wyniku zwykłego zaniedbania. należy sprawdzić układ chłodzenia przed wyjazdem, ale nie w taki sposób.