731 Shares 4167 views

Pasja, opieka nie jest trudne

Kwiatów męczennicy zadziwiająco zróżnicowane. Ten rodzaj obejmuje około 500 gatunków pnączy, które są rozmieszczone głównie w subtropikalnych i tropikalnych regionach Azji, Ameryce i Australii. W świecie, roślina ta jest uprawiana przez amatorów hodowców jako roślinę doniczkową. Kwiat passiflory, pielęgnacja, która może całkowicie zapewnić niezasłużenie omijać ich uwagę nasi eksperci w domu lub w szklarniach. Roślina ta jest bardzo trudno znaleźć w naszej kwiaciarni.

Dlaczego tak się dzieje? Co jest tak przestraszony z naszych kwiaciarni? Przyczyna leży w opinii unpopularity bytuyuschem że ten kwiat jest doskonale zaaklimatyzować w słoneczny, ciepły obszarach, w zacienionych i chłodnych pomieszczeniach, to zamienia się bez zauważalnego dekoracyjne winorośli z delikatnych liści. Pogląd ten jest po części prawdą, ale nie zapominaj, że passiflory, opieka jest zmniejszona, aby zapewnić dobre oświetlenie, wystarczająco dużo ciepła i umiarkowane podlewanie będzie można rozkoszować się nie tylko elegancji ich łodyg i liści, ale także niezwykłe piękno kwiatów, które otwierają się tylko w świetle. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby stać się właścicielem tego kwiatu, nie bać się trudności w jej uprawy.

Jak więc dbać o to wiecznie kwitnące pnącze, które przylega do wąsów jakiegokolwiek wsparcia? Kwiat passiflory ma ciemnozielone liście i gwiazda, oryginalne kwiaty o różnych kolorach. Kwiat osiąga średnicę 8 cm. Najczęściej znaleźć w kulturze zielonkawo-niebieskie kwiaty, ale istnieje wiele różnych kombinacjach kolorystycznych. Passiflory winorośli, które wymagają opieki obrzezania starych pędów, zadowoli ich właściciele obfite kwitnienie w lecie. Wiosną wtórnych pędów są skrócone o około 1/3 i 3-4 główny, umieszczony na nośniku zachowana. W lecie, w celu zwiększenia podaży kwitnących pędów są usuwane, a pędy u podstawy winorośli. Czasami w zimie, podczas obniżania temperatury powietrza poniżej 14 ° C, mogą stracić liści winorośli. W tym przypadku, pędy są cięte całkowicie, a na wiosnę passiflory dać nowe pędy. Na tej rośliny po kwitnieniu dojrzewają jasny pomarańczowy, okrągłe jagody. Te jagody są dość jadalne i mają bardzo przyjemny smak.

Pasja, pielęgnacja:

– oświetlenie light wymagających;

– Wilgotność: Wymaga regularnych oprysków;

– temperatura zimą – 14-18 ° C latem – 20-24 ° C;

– substrat: światło, odżywcze;

– zmiana: wiosną każdego roku;

– karmienie dowolny odpowiedni nawozu 1-2 razy na miesiąc;

– Nawadnianie: umiarkowane, regularne przez cały rok;

– Rozmnażanie: wczesną wiosną (odrostów korzeniowych i nasiona, sadzonki).

kwitnie Passionflower przez długi czas – od czerwca do września. Zapylanie kwiatów produkować wacika lub szczotki. Aby uzyskać dobry wynik zapylania produkować 2-3 razy. Zebrany pyłek z jednego kwiatu jest przenoszony na drugi. W okresie letnim, te kwiaty mogą być pozostawione na zewnątrz.

Pasja może być dotknięte pająk roztocza, wciornastków i Wełnowce. Wszystkie te pasożyty są niszczone za pomocą specjalnych preparatów, i robić regularne „prysznic” dla roślin, aby im zapobiec.

Ten kwiat jest najczęściej używany do pionowego krajobrazu na terenie i ogrodów zimowych. Jeśli chcesz wyrazić swoją indywidualność, aby zrobić piękne kręcone wsparcia, na których ta winorośl będzie brnąć. Stojak służy jako wsparcie, nylonowej siatki, siatki z bambusa i więcej.

Uważa się, że passiflory jest bardzo długowieczne roślin. Tak dzikie winorośle mogą osiągnąć wiek 100 lat. Jej liście i łodygi mogą powodować halucynacje i paraliż, więc powinny one być traktowane bardzo ostrożnie.