494 Shares 8746 views

Kompot z rabarbaru i innych potraw z zakładu

Kto nie wie, wielki duży liściach roślin, jak kubek, który ma wspaniały smak i masę przydatnych substancji? Na długo zanim tam są pierwsze owoce i jagody na wiosnę, zielone liście i łodygi rabarbaru można zadowolić swoich bliskich. Wszakże w rękach prawdziwych gospodyń domowych, są one przekształcone smakołyków. rabarbar dania są bardzo popularne w krajach bałtyckich, są mniej popularne w Rosji i na Białorusi.


Jadalne części rośliny – mięsiste długie łodygi, o czerwonawo-fioletowej lub jasnym kolorze zielonym. Powinny one być zbierane raz w tygodniu, albo staną się twarde i bez smaku. Jest odporne na zimno i wilgoć miłości roślin, które mogą być spożywane od początku maja do końca września.

Sadzonki znikną szybko, więc muszą być przechowywane w lodówce i na tyle szybko po zebraniu gotować im trochę jedzenia. Rabarbar zapewnia obfite miejsca na kulinarnej kreatywności. Z niej można gotować marmolady, galaretki, konfitury, sałatki, farsz do pasztecików, rabarbar kompot, sałatki, zupy i tak dalej.

Jest to bardzo użyteczny produkt – to stanowi pochodzenie roślinne cukier, kwasy organiczne, witaminę C, fosfor, potas, magnez. Rabarbar ma przyjemny kwaśny smak. Ograniczając się do przygotowania wybranych potraw naczyń wykonanych z żelaza lub mosiądzu, nie mogą być używane, w przeciwnym razie jest utleniony. Między innymi, rabarbar powszechnie stosowany w żywności dietetycznej, ponieważ jest łagodny środek przeczyszczający.

Najbardziej popularne Przepisy

duszone rabarbar

Jeden kilogram łodyg dokładnie przemyto, a następnie drobno pokroić w kostkę, dodać litra wody i gotować wprowadzić cukier i gotować do miękkości. Ponieważ smak rabarbaru jest na tyle miękkie, dodać do smaku trochę cytryny, wanilii lub cynamonu. Schłodzić i podawać.

rabarbar głupcem

Jeden kilogram łodyg umyte, pocięte na kostki, wlać litra wody i gotować do miękkości. Rozłożone na sicie i wcierać aż do konsystencji puree. Wprowadzenie do smaku cukru, wanilii, cynamonu lub skórkę pomarańczową lub cytrynową. Rozpuszcza się w zlewce z zimną wodą kantyny pięć łyżki skrobi i mieszaninę wlać masy rabarbaru. Zagotować i ostudzić.

Sosu do mięsa , albo ryb z rabarbaru

Przepłukane wycinki wycięte i przetwory w wodzie i gotować do miękkości. Dopiero wtedy należy je oczyścić. Fry dwie łyżki mąki w maśle, dodać cukier, sól, a następnie wprowadź puree rabarbar, uważnie wszystkie wymieszanie. Doprowadzić do wrzenia. Sos ten zastąpi majonez lub sos pomidorowy.

Konserwy duszone rabarbar

Jeśli mamy przygotować kompot na przyszłość, do wstępnego przygotowania wysokich wymagań. Młode pędy rabarbaru zwolnienia z włókien i folii twardych, pokroić w drobną kostkę i zanurza się w zimnej wodzie przez co najmniej 10 minut. Teraz kilka minut pominąć kawałki rabarbaru do wrzącej wody, skimmer zebrane i umieszczone w wcześniej przygotowanych słoików. Napełnić gotowanej rabarbaru z syropu cukrowego. Receptura syropu rabarbar, w następujący sposób: 400 g cukru wypełnienia litrem wody i doprowadzić do wrzenia i całkowitego rozpuszczenia. Syrop można dodać przyprawy: cynamon, goździki, skórkę z cytrusów. Wysterylizować słoiki z kompotem i wysłany do przechowywania.

Kompot z rabarbaru z jabłkami

Potrzebne będą: trzysta gramów łodygi rabarbaru – dwieście pięćdziesiąt gramów jabłek, cukier do smaku.

Rabarbar iterate, czyste, umyć i pokroić w schludnych plasterki. Jabłka pokroić w plasterki, usunąć rdzeń. Rabarbar i jabłka i dodać wodę do wrzenia przez dziesięć minut. Dodać cukier do smaku, wymieszać i włączyć ciepła off. Podawać schłodzone. Kompot doskonale gasi pragnienie.

Niech ta skromna roślina będzie wspaniały i pomocny dla innych przy stole.