314 Shares 5743 views

Jakie są muzea: nazwy, typy

„Ludzie, którzy nie mają pojęcia o jego przeszłości nie ma przyszłości”. Jest to mądry pomysł, pomaga nam zrozumieć, jak ważną historię z życia współczesnego społeczeństwa. Nie ma usprawiedliwienia dla tych, którzy wierzą, że eksponaty muzealne – to tylko bezużyteczne stare elementy, których czas już dawno minął. Dziś każdy musi zdawać sobie sprawę z ważnej roli społecznej, jaką odgrywają. Są ekspozycja zacierają granice czasu, łącząc całą epokę.


Wartość muzeów w społeczeństwie

Pomagają współczesny człowiek, aby zobaczyć podobieństwa i różnice między dzisiaj i długo zniknął cywilizacji. Dzięki zastosowaniu licznych prac historycznych i zbiory muzealne dziś prawie każdy ma okazję zagłębić się w przeszłość i dowiedzieć się wiele o stylu życia ich przodków. Nowoczesne muzeum – jest integralną częścią kultury całego narodu. W tym artykule przyjrzymy się, co muzeów, typy i profile ich działalności.

Od niepamiętnych czasów do naszych dni

Od czasów starożytnych, ludzie cenione dziedzictwo swoich przodków i starannie zebrać cząstki przeszłości. Do tej pory ludzkość zachowała tę szlachetną tradycję w formie ekspozycji i wystaw. Jakie muzeum i co one oznaczają? Uważa się, że jest to instytucja, która działa w sektorze edukacji i nauki w celu przechowywania, badania i wykazują witryn zarówno duchowej i kultury materialnej. Już pierwsze muzea zostały zbudowane w Egipcie i Grecji, jak te kraje były bardziej rozwinięte, nie tylko pod względem cywilizacji, ale także kultura.

Pierwszy antyczny muzeum

W Grecji, te placówki oświatowe były nazywane Museyon i często są pod ochroną jednego lub większej liczby naukowców. Jednym z pierwszych muzeów w Aleksandrii powstała właśnie Ptolemeusz I. Był bardzo przestronny i mieszkalnych, pokoje do czytania, botanicznych i ogrodów biologicznych. W salach znajdowały się cenne eksponaty, wśród których były popiersia i posągi różnych wybitnych osobistości tamtych czasów.

Subtelności muzeów w przeszłości

Pracownicy Museyona uzyskane godnego wynagrodzenia, który jest uwalniany od Skarbu Państwa. Ogromne pokoje, biblioteki nie mogą jednak powodować zdziwienie na twarzach. Tam, starannie zachowane najcenniejsze rękopisy przeszłości. Ptolemeusz upewnić się, że jednym z wielu pokoi była niezabudowana mała szkoła dla dzieci bogatych rodziców. Był to pierwszy i naprawdę wspaniałe muzeum, ale niestety, nie trwała długo, jak w 270, był pożar, który zniszczył go wraz z Biblioteki Aleksandryjskiej, a który nie ma sobie równych w dzisiejszym świecie.

Różnorodność współczesnych muzeach

Jakie są współczesne muzeum? Różnią się one od siebie nie tylko na wartość (All-Rosja, centralne, krajowego), ale także ze względu na rodzaj. Pierwszym i jednym z najważniejszych – badań. Większość z nich są skierowane do pracy edukacyjnej, naukowej i edukacyjnej. W tych muzeach ogromne podziały, w którym dziesiątki naukowców pracujących. Do dyspozycji wszystkie informacje zebrane na tego czy innego problemu. Jednak głównym celem budynku – wystawa eksponatów muzealnych.

Jakie są różne muzea w Rosji?

Innym rodzajem muzeum – badania. Jest on przeznaczony wyłącznie do badania i przechowywania różnych źródeł pierwotnych wartości historycznej. Jest to zamknięte typu muzeów, które wykazują artefakty w bardzo rzadkich przypadkach. Jakie muzeum związane z edukacją? Do tej pory, istnieją również muzea edukacyjne. Ich głównym celem – aby zmaksymalizować promocji procesu uczenia się. Tam, w odpowiedniej ilości dostępnej niezbędne materiały do badań.

Muzea są podzielone nie tylko ze względu na rodzaj, ale także na profilach. Istnieje wiele innych. Poniżej przedstawiono główne obszary:

 • Etnograficzne specjalizuje się w historii i teraźniejszości różnych narodów, jak i ich kultury.
 • Eksponaty archeologiczne głównie materiały uzyskane w wyniku prac wykopaliskowych prowadzonych na terytorium różnych państw.
 • Historia wojskowa utrzymuje materiałów wojennych i powojennych czasach, w tym sprzętu wojskowego, broni, ubrań i innych przedmiotów, które są stosowane na żołnierzy.
 • Historyczne i rewolucyjny charakter materiału zbiera informacje na temat różnych reform rządowych w różnych krajach.
 • Ogólne historyczne – muzeum, by tak rzec, szeroki profil, który zawiera materiały o pochodzeniu i historii poszczególnych państw i ich rozwoju.
 • Techniczne – do takiego profilu może zawierać muzea inżynierskich, astronautyki, itp …
 • Eksponaty przyrodoznawstwa wykazuje biologiczne, geologiczne, zoologiczne i antropologiczną naturę.
 • Literacki naraża wydruki bezpośrednie znaczenie dla rozwoju literatury w ciągu jednego lub większej liczby państw.
 • Lokalne muzea są skomplikowane, ponieważ łączą w sobie wiele profili, na przykład, historycznej i biologii literaturze.

Obszerna lista muzeów w Federacji Rosyjskiej

Są to podstawowe typy i profile, które można odróżnić muzea. Oczywiście, ta lista jest daleki od zakończenia, jak rozwój muzeów stał się dość silny huśtawka, oraz sklasyfikować każdy będzie dość problematyczne. Jakie są muzea? Nazwy i krótkie informacje o nich zostały przedstawione w tym artykule. Powyższa lista muzeów jest szeroko rozpowszechnione zarówno w Rosji i za granicą. Wiele z nich jest zainteresowany również, jakie są muzea w Moskwie? Powyższa lista jest istotne dla białego kamienia kapitału, ale istnieją pewne budynki, które trzeba odwiedzić każdą osobę przynajmniej raz w życiu.

Raz w Moskwie, nie przechodzą przez:

 • Państwowe Muzeum Historyczne.
 • Fundusz diament.
 • Zbrojownia.
 • Pamięci Muzeum Kosmonautyki.
 • Stan Muzeum Puszkina.
 • All-Russian Museum of Decorative nakładany i Sztuki Ludowej.
 • Muzeum Historii Moskwa.
 • Muzeum Państwowego Akademickiego Teatru Bolszoj Rosji.
 • Moskwa Muzeum Pamięci rosyjskiej rodziny cesarskiej.
 • Stan sztuki, historii, architektury i krajobrazu naturalnego muzeum-rezerwatu „Kolomenskoje”.
 • „Kreml” państwo historyczna i kulturowa Muzeum-Reserve.

Muzea – to świetna okazja, aby zajrzeć do skarbnicy przeszłości i zobaczyć, jak żyli ludzie przed starożytnych cywilizacji, kultury i porównać swoje życie materialne. Ważne jest, aby pamiętać, że przeszłość ludzkości jest nierozerwalnie związane z jego przyszłością.