834 Shares 6887 views

Somnologia kto to jest? cła

zdrowy sen jest znakiem dobrego zdrowia, jak również apetyt. W związku z tym, bezsenność – to samo jak inne choroby, wymagającej terapii. Ale większość ludzi, zamiast odnosić się do specjalisty, wolą samoleczenia, które mogą tylko pogorszyć sytuację. Innym powodem, dlaczego ludzie odłożyć wizytę u lekarza – nie wiedząc, co trzeba zwrócić się do specjalisty. problemy ze snem i ich eliminacja jest lekarz sen.


somnologia

Somnologia – gałęzią medycyny, która ma na celu zbadanie i rozwiązanie zaburzeń snu. Ta gałąź medycyny – stosunkowo nowy trend. Do tej pory, okazało się ponad 80 rodzajów zaburzeń snu, które mają wpływ na zdrowie człowieka, a tym samym jakość życia. tych specjalistów nie pracują w zwykłych przychodniach i spotkanie może być tylko w prywatnej klinice. Zostaną one omówione poniżej.

somnologia

Zatem sen – lekarz, którego praca jest zapobieganie i leczenie zaburzeń snu. Jego spektrum działania jest dość szeroki, ale pewne problemy go do spania może być rozwiązany wraz z innymi lekarzami – neurolog, specjalista chorób zakaźnych, laryngolog. Na jakie kwestie pomoże pozbyć się z snu? Jest to przede wszystkim z problemów, które wymagają natychmiastowego leczenia. Ta bezsenność, bezdech senny, chrapanie, niespokojny sen. Dzieci somnologia pomóc pozbyć się koszmarów, długiego snu, złych snu, gdy dziecko myli dzień i noc. Leczenie nie zawsze jest lek, ponieważ problem może być psychologiczne, a lekarz pomoże naprawić sytuację i przywrócić spokojny sen.

a wskazówki snu

Jeśli Ty lub bliskich torturowany bezsenne noce, należy umówić się ze snu. Z pewnością jest to dobra decyzja. Ale zanim się do lekarza, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 • Idź spać i obudzić się w potrzebie w tym samym czasie w ciągu tygodnia iw weekendy.
 • Nie ma potrzeby, aby spać w ciągu dnia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do spania w ciągu dnia, to musi być przed 15:00, a mniej niż godzinę.
 • Idź do łóżka w nocy, trzeba tylko wygląd senności. Jeśli sen nie jest, to trzeba znaleźć rozpraszające aktywności.
 • Sport i aktywność fizyczna przyczynia się do okresowego powstania głębokiego snu. Więc trzeba robić ćwiczenia rano, a wędrówki przynajmniej godzinę w ciągu dnia.
 • Rytuały które towarzyszą odpady do reszty, aby pomóc dostroić się do mocnego i słodkiego snu. To może być relaksująca kąpiel, relaksującej muzyki lub poczytać ciekawą książkę lub czasopismo.
 • Nie trzeba brać przed snem mocnej kawy i herbaty, warto zrezygnować z alkoholu.
 • Nie warto przejadać przed snem. Ale jeśli spać bez kolacji nie, to można uzyskać lekką przekąskę: jogurt, mleko, warzywa lub owoce.
 • Nasenne są uzależniające, więc ich nie nadużywać.

Pobudką

Nie odkładaj wizyty do snu, jeśli mają następujące warunki i objawy chorobowe:

 • nadciśnienie i niedokrwienie mięśnia sercowego, które są spotęgowane w nocy;
 • chrapanie;
 • otrzymujących leki nasenne przez długi czas;
 • stałe dążenie do snu w ciągu dnia;
 • częste upadki, spacer lub zgrzytanie zębami we śnie;
 • niewydolność oddechowa lub problemy z nim we śnie;
 • dyskomfort w czasie snu (mrowienie, drętwienie lub skurcze kończyn).

To niepokojące objawy.

diagnostyka

Do diagnozowania snu wykorzystuje szereg technik, z których niektóre zostaną omówione szczegółowo.

Polisomnografia – seria testów, które są prowadzone we śnie do wykrywania naruszeń, badanej oddychanie, ciśnienie krwi, częstość akcji serca, poziom tlenu, wzorce fal mózgowych, ruchy gałek ocznych, oddychanie mięśni i kończyn.

Elektrokulogramma (EOG) – metoda badania elektrofizjologiczne mięśni oka oraz zewnętrzną warstwę siatkówki poprzez zmiany biopotentials podczas stymulacji ruchów oka i siatkówki.

Elektrokardiogram (EKG) – badania elektrofizjologiczne i nagrywanie pól elektrycznych, które są generowane podczas operacji serca.

Elektromiogram (EMG) – badanie elektrofizjologiczne i zapis czynności elektrycznej mięśni.

Dynamiczne oksymetrii pulsowej – nieinwazyjną metoda oparta na metodzie spektrooftometricheskom określenia stopnia nasycenia tlenem krwi.

Elektroencefalogramu – elektryczny złożony proces zapisu oscylacyjny uzyskane za pomocą elektroencefalografii.

analizuje

może być niewystarczająca dla celów leczenia jeden diagnostyki sprzętu, aw takim przypadku może być konieczne analizy. To może być wspólne (takie jak mocz lub krew) i prywatne. Ta ostatnia zależy od stanu zdrowia pacjenta. Jeśli przyczyną zaburzeń snu stała się pewnego rodzaju infekcji, wyda skierowanie do snu chorób zakaźnych. Jeśli problem – sfera działalności lekarza laryngologa, a następnie do niego. I po ich zbadaniu lekarz przypisze odpowiednie leczenie.

Specjalista w Moskwie

Jeśli powyższe wskazówki nie pomagają, a problemy ze snem nie wycofać, należy udać się do specjalisty. Gdzie mogę znaleźć spać w Moskwie?

W stolicy istnieją różne ośrodki i badanie snu laboratorium, w którym wykwalifikowany personel zapewni niezbędną pomoc. Poniżej znajduje się lista z nich z informacjami kontaktowymi.

 • sanatorium Kliniczna „Barvikha”, który znajduje się w dzielnicy Odintsovo regionu moskiewskiego. Centrum jest w medycynie od ponad 20 lat i wykłada na zaburzenia snu na zaawansowane szkolenia prowadzone są dwa razy w roku.
 • Instytut Kardiologii. A.L. Myasnikova d. 15 A, znajduje się na trzecim Cherepovskaya. W Instytucie działa laboratorium snu, główny kierunek, który – leczenie bezdechu sennego i nadciśnienia.
 • Federalne Centrum Naukowo-Kliniczny otorynolaryngologii się na autostradzie Volokolamsk, d. 20, w pobliżu stacji metra „Falcon”. Eksperci korzystać z najnowszych osiągnięć medycznych do leczenia bezdechu sennego i chrapania.
 • Narodowe Centrum Medyczne chirurgiczne nazwany Pirogov w Dolnej Pervomayskaya. 70. laboratorium w centrum działa od 2013 roku iw tym czasie udało się zgromadzić bogate doświadczenie w leczeniu zaburzeń snu.
 • Somnological serwis Medical Center "Diagnostyka" na malownicze, 14, str. 1 (stacja metra "Polejayevskaya" "Schukinskaya") oraz Centrum ksenoterapii wału Earthen, d. 64, strona 2 (stacja metra "Taganskaja") , Serwis zapewnia również możliwość zapisu on-line i polany. Po konsultacji wewnętrzny przeprowadził kompleksowe badania z udziałem przedstawicieli innych zawodów, oprócz snu.
 • „SM -Klinika” na ulicy Klary Tsetkin, d. 33/28 oferuje badanie zaburzeń snu przy pomocy sprzętu niemieckiej i izraelskiej.
 • Szpital Kliniczny Uniwersytetu. IM Setchenov № № 1 i 3 znajduje się na dużym Pirogovskaya d. 6, str. 1 i Rossolimo 11, str. W №1. Działają one somnological Urzędu, którego głównym zadaniem jest zidentyfikowanie zaburzeń snu. W № przedziału somnological 3 działa, zapewniając szeroki zakres usług.
 • Eurasian klinika na Nowy Arbat, d. 36/3, która jest wyposażona w nowoczesny sprzęt laboratoryjny somnological pomoże pozbyć się problemów związanych z zaburzeniami snu.

Oprócz klinikach stolicy, problemy ze snem są rozwiązane także w rejonie Moskwy. W Khimki Kołomna i działać szafki somnological.

 • „Lekarz rodzinny” na Prospect Kirova. 10. Można przejść kompleksowe badania i zasięgnąć porady doświadczonych specjalistów.
 • Opieka medyczna i Klinicznej Centrum Ministerstwa Obrony w Chimki, w szybowcu dzielnica, ał. 14.

Specjalista w Petersburgu

niezbędnej pomocy można również uzyskać po konsultacji sen w Petersburgu w klinikach wymienionych poniżej.

 • Petersburg City Hospital Borysow, 9, w Sestroretsk, która ma zaburzenia centrum leczenia oddychania w czasie snu.
 • Petersburg Szpital Kliniczny RAS na alei Torez, D.72. Istnieje również Centrum do leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, z ambulatoryjnych i leczenia szpitalnego.
 • Polyclinic kompleksu (Medical Center) po Moskovsky Prospect, d. 22.
 • Centrum Doradcze i diagnostyczne z Polikliniką w Alei morskiego, d. 3. Możliwe jest leczenie ambulatoryjne.
 • Serce centrum medycyny na rzece Czarnej. Działa somnological laboratoria, gdzie nie tylko badanie zaburzeń snu i ich rozwiązań, ale także pełnymi diagnostyki kardiologicznej.

Oprócz specjalistycznych klinik, środek wspomagający sen w Petersburgu mogą być uzyskane w badaniach laboratoryjnych i korygowania zaburzeń oddechowych oraz dział somnologia. Znajduje się on w Zakładzie Propedeutyki Medycyny Wewnętrznej w BMA na Zagorodnyj Avenue, zm. 47.

somnologia oddział zlokalizowany w International Institute of Biological Systems Institute. SM Berezin, MDC na 6. Radzieckiego d. 24/26.

W odpowiednim czasie leczenia somnologia w Petersburgu zapewni wszelką niezbędną pomoc.

Specjalista w Jekaterynburgu

środek wspomagający sen w mieszkańców Jekaterynburg można uzyskać w następujących instytucjach medycznych.

Centrum Restorative Medycyny i Rehabilitacji w szpitalu drodze na stacji „Swierdłowsku pasażerski” do Nadezhdinskaya d. 9A. Pacjenci Centrum mają możliwość uzupełnienia kompleksowe badanie w szpitalu, a następnie obserwowano pacjentów ambulatoryjnych.

Sverdlov №2 Szpital Wojewódzki, Wydział funkcjonalny i diagnostyki ultradźwiękowej na nasypie robocza młody, zm. 3.

Na co zwrócić uwagę?

Sen – to lekarz, który może uratować ludzi z problemami ze snem. Ludzie, którzy mają czas na wizytę u specjalisty, w stanie pozbyć się chrapania, bezdechu sennego i do ustalenia stanu zdrowia w nadciśnieniu tętniczym. Według informacji zwrotnej, leczenie snu lub przepisać na podstawie diagnozy lub dostosować go, jeśli pacjent jest postrzegany w innym specjalistą. Takie podejście eliminuje dolegliwości prawie 85%.