331 Shares 9231 views

Czy wiesz, co artykułować?

Wiele osób, nawet amatorskich muzyków, niestety, nie wiem, co artykułować. W rzeczywistości, aby zrozumieć istotę tego terminu jest możliwe na podstawie własnego imienia. Ten kawałek, które muszą być wykonywane wyłącznie głosem. Warto również zauważyć, że słowa tego nie robi, i jest wykonywany na podstawie brzmienia samogłosek. Dzięki takiemu recepcji gra odbywa się na specjalnym, tajemniczego dźwięku.


Co jest Wokaliza na lekcje muzyki

Najczęściej jeden raspevok dla wokalistów nie wystarczy. Następnie, aby pomóc im przyjść do małego kawałka, w których istnieje wyraźny melodii, często zbudowane w niewielkiej melodii. Prace te są nazywane Wokaliza. Mogą one obejmować pewien zakres: wysokie, niskie lub szeroki. Dlatego śpiewacy po prostu wybierać spośród wielu vocalize ten, który idzie doskonale swój głos. Taka gra jest doskonałym ćwiczeniem dla strun głosowych. Rozwija i klatki piersiowej i jamy nosowej i stopniowo rozszerza zakres wykonawcy.

Jaki jest wokalizacja klasyki światowej

Ze względu na fakt, że te studia wokalne są więc przydatne do głosu, w ciągu ostatnich kilku lat wiodącym na świecie nauczycieli i śpiewacy operowi pisali je. Wśród najbardziej znanych autorów powinny być nazwane uwokalnić Panofka G. i J .. Concone. Te włoskie nauczycieli składa się do swoich uczniów genialny dramatów, które mogą przenosić nie tylko głos, ale również grać na różnych instrumentach. Wśród rosyjskich kompozytorów i autorów uwokalnić. To Varlamov, Glinka, Rachmaninowa. Niezwykle piękna piosenka Wokaliza zwany „Arion” jest zawarte w serii „Sześć wierszy” N. Medtnera. Ponadto, twórcy 19th-century napisał Suite-artykułować, sonaty, artykułować i wiele innych prac.

lekcja muzyki

Początkowo postać muzyczną niewielka ilość. Co do zasady, artysta poradził sobie z Wokaliza na kilka minut, ale w tym czasie brzmiało wiele pięknych harmonii i kombinacji muzycznych. Pierwszy wokalizą, którzy urodzili się w 18-19 th stulecia, zostały przeznaczone na głos żeński. To nie ma znaczenia, obejmują one wysoki lub niski zasięg – musi śpiewać na pewno była dziewczyna. Z biegiem lat, jak ścisła reguła traci swoje znaczenie i wokalizą zaczął pisać nie tylko dla mężczyzn i kobiet, ale także dla całego chóru. Umożliwiło kompozytorów do tworzenia pięknych melodii z akordów.

Dokładnie zrozumieć, co artykułować, trudne, ponieważ termin ten ma bardzo szerokie znaczenie. Charakteryzuje go wokalne i na szeroką skalę prace i minuty raspevki napisany dla konkretnego artysty. Jednak coś, co je łączy – niewielki sposób. Pamiętaj, aby artykułować być smutną piosenkę, przewlekły i powolne. To nie ma znaczenia, spełnia swój głos lub chór.

Bardzo piękne i zróżnicowane muzyki klasycznej. Wokaliza – jeden z najbardziej niezwykłych i małymi formami tej formy sztuki, która wykonuje różne funkcje. On rozwija się jego głos i poprawia oddychanie i pociągi więzadeł. Ważne jest również to, że wokalizacja jest jednym z najbardziej zmysłowych sztuk.