101 Shares 2396 views

Waga z czerwonej cegły i cech jego produkcji

Czerwona cegła – popularny uniwersalny materiał budowlany, z którego można rozwiązać niemal każdy problem. Jest on używany do budowy wysokich budynków, domów prywatnych, małych form architektonicznych. Z tego budynku i na północy i południu. Jego popularność wynika z dobrych wyników oraz fakt, że ciężar czerwonej cegły umożliwia układanie się.

Ten rodzaj kamienia budynek wykonany z gliny, który spełnia pewne parametry, które są przygotowywane w sposób szczególny. Twardość nadaje ona procesy procesu prażenia w wysokiej temperaturze i chemicznej modyfikacji koloru gliny i staje się cegły czerwono. Średnia waga czerwonej cegły – 3,5-3,8 kg. Dokładna masa w zależności od typu zastosowanej glinki i charakterystyki procesu. Aby zmniejszyć obciążenie na fundamencie i dając większą siłę cegieł wykonanych pusty. W tym przypadku, masy czerwonego cegły (pustych) jest 2,3-2,5 kg.

Istnieją dwa sposoby wytwarzania ceramicznych cegieł:

  • Gliny masa ma zawartość wilgoci 8% -10%, tworzą silne ściskanie. Ale cegły produkowane są przy użyciu tej technologii nie powinien być stosowany w pomieszczeniach o dużej wilgotności.
  • Plastik jest bardziej powszechna metoda. Mokrą masę (poziom gliny wilgoci 17% -30%) wytłacza się za pomocą prasy taśmowej i wypala.

Produkcja z czerwonej cegły jest znana od czasów starożytnych. Naukowcy nawet trudno określić, gdzie i kiedy została ona wynaleziona ten wspaniały materiał, który przez tysiące lat nie stracił na popularności. Aż do początku 19 wieku procesu produkcyjnego było bardzo długie i skomplikowane. Każda cegła powstała ręcznie, a następnie suszy w lecie słońce, a następnie wypalane w podłodze pieca. Z wynalazkiem prasy taśmowej, a proces w piecu pierścieniowym przyspieszony i stają się znacznie łatwiejsze.

Nowoczesne czerwone ceglane producenci pracują przez cały rok, produkuje rocznie około 200 milionów sztuk. Dziś nazwa „czerwony” – raczej hołd dla tradycji. Po tym wszystkim, cegła kolor zależy od gliny. I są cegły ceramiczne są białe, żółte lub morelowy kolor. Jeśli nie planujesz platerowane budynku, a następnie zamówić po całej partii cegieł z jednego źródła: bardzo często odcienie nie pasują. I trzeba korzystać z materiałów lub różnych kolorach, lub spędzić czas szukając właściwej cieniu.

Pomimo faktu, że aby osiągnąć dokładne dopasowanie rozmiaru i masy ciała jest bardzo trudne, nie jest standardowa, która reguluje parametry cegieł. Według norm wagowych czerwonego cegły w gotowej postaci nie przekraczała 4,3 kg. Dla każdej partii wskazuje mrozoodporność i wskaźnik wytrzymałości na ściskanie. Jakości czerwonej cegły ceramiczne może być określona przez ich wygląd: normom przedmieszka może zawierać dużą część zanieczyszczeń (wapień ROCK). Substandard traktowane jako blado cegły. Jest to łatwe do określenia: ma niezwykły kolor musztardowy, a jeśli mu się trafić, sprawia, że głuchy dźwięk. Zastosowanie takich cegieł podczas budowy domu może mieć wpływ na jakość struktury i poziomu bezpieczeństwa.