503 Shares 3338 views

„Running”, Bulgakov: podsumowanie historii stworzenia, główni bohaterowie

„Running” – sztuka napisana przez Michaiła Bułhakowa w latach 1926-1927 gg. Do tej gry, to stworzył wiele spektakli, które niestety zostały dostarczone po śmierci autora, ponieważ Stalin zakazał wszystkie próby.


Pierwszy występ odbył się w 1957 roku w Teatrze Stalingrad. Ale w 1970 roku został nakręcony świetny film, „Running” w reżyserii A. Alova i V. Naumov. Fabuła dotyczy wojny domowej po rewolucji październikowej, gdzie pozostałe siły Białej Armii doprowadziło zaciekły opór i walczyć z czerwonego na krymskim przesmyku.

„Running” – spektakl na idei, że autor jest podzielona na cztery akty i ośmiu snów. Dlaczego sen? Ponieważ sen – dramaturgiczne konwencja reprezentuje coś nierealnego i nieprawdopodobne, że bardzo trudno uwierzyć. W ten sposób autor wyraził swój stosunek do tego, co dzieje się wtedy z Rosji: wszystko jak zły sen.

Losy inteligencji rosyjskiej

Na podstawie wspomnień jego druga żona L. E. Belozerskoy emigracji i napisał swoją „Running” Bułhakow. Analiza biografii kobiety pokazuje, że gdy uciekła ze swoim pierwszym mężem do Konstantynopola, a następnie mieszkał w Paryżu, Marsylii i Berlinie. Pisarz stosowany również wspomnienia Biały General ciebie. A. Slascheva.

Michaił Bułhakow „Running” oddany do losów inteligencji rosyjskiej, co uważał za najlepszą warstwą Rosji. Była zmuszona do opuszczenia kraju i żyć na wygnaniu. Pisarz starał się powiedzieć, że większość imigrantów chcą żyć w Rosji, ale musieli znaleźć porozumienie z bolszewikami, a nawet zrezygnować z walki z nimi, ale bez naruszania zasad moralnych. Klasyczny nawet napisał list do Stalina o tym sam. Chciał pokazać, że jest powyżej czerwony i biały, ale w końcu została ona uznana za wroga-białych. Dlatego publikacja „Biała gwardia” zaszło, gdy życie pisarza, ale widział scenę i „Running”. Bułhakow play „Dni Turbin” może postawić dopiero po dwuletnim zakazem, kiedy otrzymał osobisty rozkaz Stalina.

"Running". Bułhakow. streszczenie

Tak więc, w październiku 1920 roku. Northern Tavria. Jest to walka pomiędzy czerwonym i białym. Młody Petersburg inteligencja Golubkov ukryte przed przebiciami pocisków i granatów w soboty klasztoru Serafima Korzukhina, damy z Petersburga. Wraz z nim, ona biegnie na Krym, by tam spotkać się z mężem. Gołębie zastanawia gdzie czerwony w tej dziedzinie, ponieważ wszystko było w rękach białych.

Tu w klasztorze jechał oddział kawalerii Budionnego, by sprawdzić dokumenty ludzi. Księża i mnisi modlili się przed ikonami w kościele było wiele innych zwykłych ludzi, a wśród nich ciężarna Baranbanchikova, która nagle zaczęła rodzić. Gdy opuścił klasztor czerwony po nich byli żołnierze kierowani przez biały dowódca De Brizard i LYUSKA, żony obozie ogólne Charnota. Jak się później okazało, w postaci kobiet w ciąży ukrył ogólne Charnota który usłyszał jego głos, nie wyrazić słowami jak szczęśliwy. Objął je wszystkie i zaczął opowiadać, jak zamiast sfałszowanych dokumentów swojego przyjaciela w pośpiechu wszystkie bębny zmieszane i wsunął mu dokumenty, żona w ciąży.

Teraz są one zaczynają omawiać plan ucieczki proponowaną Carnota. Ale wkrótce okazało się, że gorączka zaczyna Seraphim i Golubkov od niej nie odbiega. Wszyscy wyjeżdżają.

KHLUDOV

Listopad 1920, Krym. W hali dworca jest siedzibą białych. Bufet był po dowództwem gen Khludov. Stale i gwałtownych ruchów oraz oczywiście coś chory. Nadchodzi mąż Seraphim, KORZUKHIN, asystent ministra handlu i prosi Khludov pomaga wysyłać konwoje z przemycanych towarów w Sewastopolu. Ale kazał wszystko spłonęło. Seraphim pojawiają Golubkov i Krapilin, uporządkowanego Charnota. Serafim atakuje Khludov że on zawiesić tylko ludziom, ale został natychmiast zabrany jako komunista. Widząc męża, Seraphim wpada do niego, ale on udaje, że nie wiedział, z obawy przed reakcją generał.

W tym odcinku, kolejna tragedia wypełnia swoje „Running” Bułhakow. Zestawienie wpływów że strażnik Krapilin, natomiast w naturze zachwycony wszystkim, co dzieje się wokół, także obwinia Khludov od okrucieństwa, a następnie odzyskanie samego siebie, staje przed nim na kolana, ale generał kazał mu być powieszony.

aresztować

Gołębie trafia na przesłuchanie w szefa kontrwywiadu Pacyfiku, który zmuszony do podpisania dokumentu zapewnia nas, że Seraphim – komunisty. Cichy i jego partner chcą zarobić na męża szantażu Korzukhina.

Seraphim widzi świadectwo przesłuchań Golubkov, puka w okno biura i woła o pomoc. Pod oknami w tym czasie nie było kawaleria Charnota, który pojawił się z rewolwerem i wydany serafinów.

Tymczasem istnieje rozmawiać Khludov z wodza, którego nienawidzi, bo zaangażowany go w bezsensowną rzeczą. Po wszystkie te odkrycia-parted. Khludov mają zaburzenia psychiczne, zawsze widzi ducha powieszonego je Krapilina bojownika. Ale tu pojawia Golubkov, którzy w panice z powodu aresztowania Serafinów i chce ogóle pomógł uwolnić ją. KHLUDOV nakazał jego adiutant Kozak kapitan Golovanov, dostarczać mu Serafin i natychmiast dodaje, że być może jest już zastrzelony. Powrócił jakiś czas później i donosi, że w Charnota, który zabrał ją do Konstantynopola. Khludov również czeka na statku. Do niego okresowo duch przychodzi posłaniec. Gołębie błaga go, aby zabrać ze sobą, aby znaleźć Serafim.

emigracja

Lato 1921, Konstantynopol. To nie kończy się na tej sztuce „lot” Bułhakowa. Fabuła dalej opowiada, jak na jednej z ulic w Konstantynopolu, pijany i bez grosza Carnota chce postawić na kredyt w wyścigach karalucha. Arthur Arturovich karaluch przydomek Król odmawia. Carnota tęskni do Rosji, on sprzedaje na zabawkach ulicznych i ładownic srebro. W końcu stawia na głównym ulubionych, janczarów karalucha. W środku konkursu okazuje się, że Arthur opoil janczarów. Walka wybuchła.

Lucy i Carnota

Carnota wraca do domu i spotyka Lucy bo ona kłamie, że pudełko z zabawkami i ładownic został skradziony. Zdaje sobie sprawę, że stracił ostatni w biegu. Żyją i Serafin. LYUSKA rozpoznał go zmusił do prostytucji ze względu na fakt, że nie mają nic do jedzenia i nic nie płacić za pokój. Ona wyrzuca go za to, co zniszczył siedziba kontrwywiadu, a następnie uciekł z wojska, a teraz żyją w biedzie daleko od Rosji. Carnota również stale twierdził i uzasadnione przez fakt, że uratował serafinów. Nagle Lucy mówi, że odchodzi jeden przyjaciel Francuz w Paryżu. Seraphim słyszał całą rozmowę, nie zdecyduje się usiąść, nikt na szyi, ale także, aby przejść do panelu.

W tym samym dniu Carnota ulicy spotyka Golubkov, grając lira korbowa. Szuka Seraphim, który znalazł już klientem greckiego i idzie z nim do pokoju. Za nimi i strzelać w Carnota Golubkov i wygnać Greka. Gołębie uznane Seraphim miłość, ale ona odrzuca go, ponieważ nie chcę psuć mu życie.

Nadchodzi KHLUDOV. Oni zdegradowany go z wojska, a teraz został przydzielony do dbać Serafinów. Daje Golubkov medalion i dwa lir, ponieważ udał się do Paryża, by prosić o pieniądze z Korzukhina który ma chorą żonę. Carnota decyduje się pójść z nim.

KORZUKHIN

Jesień 1921, Paryż. Gołąbków pojawiają się na progu Korzukhina i prosi o tysiąc dolarów długu. Ale on twierdzi, że nie ma żony, a nie chce dać pieniędzy. Poza tym, on mówi, że chce poślubić swoją sekretarkę. Gołębie oskarża go o znieczulica. Jednak tutaj, w przypadku Carnota barek i widząc na Korzukhina na kartach na stole, oferując mu grać i stawia medalion Khludov. W rezultacie, wygrywa Korzukhina 20 tysięcy dolarów i 300 dolarów kupuje go z powrotem medalion.

KORZUKHIN pijany i wściekły, płacze i wzywa policję. Nadchodzi punkt kulminacyjny. Z pokoju krzycząc biegnie sekretarki (było LYUSKA). Ona, zdając sobie sprawę, co się dzieje i zobaczył Carnota mówi KORZUKHIN że pieniądze nie wracali, jak grali. W pożegnaniu pyta Golubkov chronić Seraphim.

Należy zauważyć, że „Running” (praca Bułhakowa) z niezwykłą dotykanie i zrozumienia opowiada o każdym charakterze.

Seraphim

W Konstantynopolu KHLUDOV nadal w zaburzeniach psychicznych i często komunikuje się z posłańca duchów. Zawarte Seraphim i przyznaje mu się, że jest gotowa przyjąć ofertę Khludov i wrócić z nim do Petersburga. KHLUDOV mówi, że zbyt wróci do Rosji, nawet pod własnym nazwiskiem. Nadchodzi długo oczekiwany i już bogaty i Golubkov Carnota. Ostatni rozumie, że musi walczyć z bolszewikami nie chce nienawidzić i dla nich to nie jest, więc przebywa i działa na karaluchy króla Artura.

wynik

Serafini i KHLUDOV wrócić do domu. KHLUDOV pozostawiony sam w pokoju i podchodząc do okna i pędów.

To się skończył tragicznie play „Flight” Bułhakow. Fabuła to – to tylko niewielka część wszystkich zdarzeń, dlatego jest jeszcze przeczytać w oryginalnej grze. A dla lepszego widoku wszystkich zdarzeń doświadczanych przez inteligencji rosyjskiej i rosyjskich ludzi w ogóle, jest pożądane, aby zobaczyć grę, ponieważ gra jest najlepsza tylko oglądać zamiast czytać. Jednakże, jeśli nie jest to możliwe, najlepiej jest mówić o wszystkim wspaniały film „Running” (1970).