523 Shares 4787 views

Dieta dla żołądka-zasadowej szybkiego wyzdrowienia.

Zapalenie żołądka zwane zapalenie błony śluzowej żołądka, zwykle towarzyszą zaburzenia trawienia, funkcją wydzielniczą i atakami bólu o różnej intensywności. W większości przypadków choroba żołądka – skutek niewłaściwej diety, konsumpcji żywności „suche racje” ciężkie nadużycie, konserwy i, oczywiście, nadmiernego spożycia alkoholu, zwłaszcza mocne trunki. Prowokacyjny wpływ na rozwój zapalenia żołądka i palenia ma na pusty żołądek, jakby żołądek jest pusty, ze śliną szkodliwych substancji z papierosów spadnie bezpośrednio na niczym więcej niż niezabezpieczonej śluzówki, powodując jej podrażnienie. Ponadto w żołądku około 80% osób dorosłych, lub raczej grubość ściany sam śluzowej mieszka tak zwane „zobowiązać”, to znaczy ogólnie bezpieczne, ale zdolne do wywoływania choroby, mikroorganizmu, w pewnych warunkach, Helicobacter pylori (Helikobakter pilori) .Imenno to w podwyższone wartości kwasowości (pH) lub numerów soku żołądkowego, według ostatnich badań, przyczynia się do uruchomienia mechanizmu wrzód żołądka w połączeniu z dwunastnicy.


Poza tym specjalnie opracowanych leków do żołądka dieta jest krytyczna. Jest sama w sobie właściwa dieta może powstrzymać i zapobiec chorobom. Najlepiej, oczywiście, nie wnieść sprawę do choroby żołądka i początkowo zgodne z prawidłowym i polecane przez wszystkich lekarzy-gastroenterologii diety. Jednak praktyka pokazuje, że, niestety, wiele z nich nagle pamiętać, gdy istnieją ataki bólu w nadbrzuszu (tuż poniżej mostka – projekcja żołądka). Jeśli ból pojawił się pierwszy i intensywny powstałe na czczo i po posiłku przejściowego, to najprawdopodobniej jest to powierzchowne zapalenie żołądka dieta, w której jest dość prosta. Konieczne jest, aby wyeliminować wszystkie ostre, wędzone, marynowane i smażonych potraw, nie jeść suchej karmy. Z napojami są całkowicie niedopuszczalne czarna mocna kawa, soki kwaśne (nawet jeśli kwasowość zmniejsza się), napoje alkoholowe o dowolnej zawartości alkoholu. Najlepszy ze wszystkich, jeśli dieta na zapalenie błony śluzowej żołądka będzie składać się z płynnej żywności – zup beztłuszczowy do lunchu w połączeniu z kilkoma potraw. Śniadanie i kolacja są optymalnie dostosowane do niskotłuszczowej zbożowych mleka. jedzenia reżim powinien być pięciokrotnie lub nawet sześć razy w ciągu dnia i w małych porcjach tak ciała pacjenta, aby lepiej radzić sobie z produktami trawienia, a następnie usuwanie.

Jeśli istnieje już przewlekłą postać choroby żołądka, mogą występować okresowe zaostrzenia, zwłaszcza gdy błędy w pitanii.Bolnoy zawsze Żaneta które weszły nasilenie, ponieważ towarzyszy silny ból, jest w stanie dosłownie „podwoić” mężczyznę na pół. Dieta w czasie zaostrzenia zapalenia żołądka, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku dni powinno być tak łagodny. W ciągu pierwszych 24 godzin od momentu zaostrzenia musi znosić „głodny Pauza”, aby wyładować żołądku pacjenta. Można używać tylko płyn. Najlepiej powlekającą ciecz galaretki zagęszczona, niegazowana woda, słabe temperatury pokojowej herbaty. I od drugiego dnia, aby rozpocząć posiłek małymi porcjami owsianki na wodzie (dobrze, jeśli to owsiane), zupy puree roślinnych (ziemniaczanych lub papkowate tłuczone ziemniaki), aby spełnić wymagania białkowe mogą być dodawane do diety jaj „w worku”.

W ogóle, to dieta na nieżyt żołądka wymaga świadomego podejścia, ponieważ, z jednej strony, musi nadrobić wszystkich potrzeb organizmu w różnych składników odżywczych, az drugiej – być tak lekki i delikatny. Najlepszy ze wszystkich, jeśli dieta na nieżyt żołądka zostaną opracowane i przypisany do specjalisty w tej dziedzinie – dietetykiem.