470 Shares 1075 views

Jak Excel tabeli dodać wiersz: Szczegółowe instrukcje

Jeśli podczas pracy z edytorem, który jest częścią całego pakietu Microsoft Office, to na pewno trzeba wiedzieć, jak do Excela tabeli dodać wiersz, jak to często wymagane jest działanie w określonych operacji podczas edycji dokumentu. Spróbujmy rozwiązać ten problem. Aby dodać wiersz w arkuszu kalkulacyjnym Excel, nie trzeba używać żadnych dodatkowych usług. Wszystko odbywa się bezpośrednio za pomocą standardowych narzędzi, które są obecne w tym programie. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak zrobić sobie prawo do dodawania lub usuwania wierszy i kolumn w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Z pewnością ten artykuł pomoże Ci w radzeniu sobie z takimi kwestiami jak cały proces zostanie wyjaśnione krok po kroku wersji.


szalupa

Pierwszą rzeczą, którą trzeba kliknąć na przycisk menu „Start”, można zauważyć, w lewym dolnym rogu ekranu. Ponadto, należy przejść do punktu „Wszystkie programy”, odpowiednio, a następnie znaleźć aplikację Excel. Uruchomienie tego programu może być wykonana bezpośrednio z folderu udostępnionego, który ma nazwę Microsoft Office.

redagowanie

Drugim krokiem. Aby edytować konkretną tabelę, pierwszą rzeczą, którą trzeba uruchomić aplikację i aby to zrobić, wybierz z listy programu Excel i otwórz go. Gdy dokument jest aktywny, trzeba załadować istniejący plik lub zaczynać od zera, tutaj jest to zależy tylko od Twoich potrzeb.

dodatkowe pole

Trzeci etap. powinien spaść ze stołu i dokonać wyboru najnowszej komórki, która jest w kolejce w kolumnie. Następnie naciśnij klawisz Tab na klawiaturze specjalnego przycisku, konieczne jest, aby stworzenie nowej pustej linii. To nie wszystko, postępuj zgodnie z instrukcjami – i można nauczyć się doskonalić tabelę, aby dodać wiersz.

instrukcja

Czwarty etap. Teraz trzeba wpisać żądaną wartość w komórce, może to być zarówno symbole i specyficzny tekst. Można również dodać nowy wiersz lub przeciągnij w dół oznaczenie rozmiaru strony. Ogranicznik jest w prawym dolnym rogu stołu, który chcesz edytować.

Piąty etap. Powinno być wykonane z najwyższą starannością. Trzeba zaznaczyć wiersz przed którym planuje stworzyć nowy (dodatkowy), to koniecznie trzeba otworzyć specjalne menu o nazwie „komórki”. Funkcja ta znajduje się na górnym panelu pakietu Microsoft Office. Aby dodać proces w Excelu się bardziej jasne, zalecamy, aby zapamiętać wszystkie czynności, tak, że dalsze szkody w dokumencie i wykonywać wszystkie najbardziej poprawne.

W szóstym etapie należy wybrać specjalny zespół, który ma nazwę „Wklej”, a następnie kliknąć na strzałkę, obok linii. Jednak łatwo jest zauważyć, więc nie może się nie udać.

Siódmy krok. Teraz trzeba określić specjalny przedmiot, który jest nazywany „Włóż górnym wierszu tabeli.” W celu zapewnienia, że proces dodawania, trzeba użyć podobną funkcję „od dołu”. Jest to konieczne, aby dodać niezbędny element na końcu dokumentu. Jednak wszystko jest jasne, a w tabeli programu Excel, aby dodać wiersz, wiesz już prawie.

Ósmy etap jest również bardzo ważne dla wyglądu elementu w określonym miejscu. Należy wstępnie wybrać wiersz, przed którym chcemy zainstalować nowy. W przyszłości można łatwo przenieść go do wybranej lokalizacji. Po wybraniu linii, aby otworzyć menu kontekstowe. Odbywa się to za pomocą prawego przycisku myszy. Następnie wybierz polecenie „Wklej”, więc powinieneś zobaczyć nową linię, można zmieniać na własną rękę.

wniosek

Dziewiąty etap. Po naciśnięciu prawego przycisku myszy na danej linii, aby dodać nowy, można wybrać żądaną czynność lub otwórz menu kontekstowe komórki, która musi być najpierw zauważył. Ponadto, w rozwijanym menu wybrać zakładkę „Insert”. Ten krok jest oddzielny proces, który pomoże zrozumieć, jak do Excela tabeli dodać wiersz, więc nie pomylić go z instrukcją, ta metoda jest alternatywą.

Zakończenie. Dziesiąty etap. Trzeba będzie podać menu kontekstowego „wiersze tabeli powyżej” opcja, wymagane jest, aby zapewnić, że wybrana operacja została przeprowadzona. Wstawić nowe pole można na własną rękę, jak również mogą szybko usunąć w razie potrzeby. Podsumowując, możemy zauważyć, że Excel – to program, który został specjalnie stworzony do arkusza kalkulacyjnego. Dzięki mocy wniosku, można przeprowadzać kalkulacje ekonomiczne i statystyczne oraz korzystania z narzędzi graficznych. W tej chwili, Excel – jest to jeden z najpopularniejszych programów na świecie.