849 Shares 8883 views

Dion Fanef: To najbardziej interesującą rzeczą słynnego kanadyjskiego hokeisty

Dion Fanef jest bardzo znany kanadyjski hokeista. Urodził się w Edmonton, 10 kwietnia 1985 roku. Jego rodzice – zwykli ludzie. Ojciec, Paul był budowniczym, a jego matka, bursztyn, – pielęgniarkę. Więcej na Dion ma młodszego brata. Jest także hokeista, aby bronić honoru KL „Sherwood Park krzyżowców”. O Dion chciałaby powiedzieć więcej.


wczesne lata

Phaneuf lubił hokeja od najmłodszych lat. Lubił, jak grać i oglądać mecz w telewizji. Jako dziecko był fanem zespołu „Edmonton Oilers”. Szczególnie podziwiał grę Wayne Gretzky, trochę później został wypełniony i Scott Stevenson.

Dion Fanef urodził się w zgranym rodziny, tak, że jego fascynacja hokeja rodziców obsługiwane. Ojciec chłopca właścicielem Każdej zimy lodowisko na podwórku domu i pracował z synem, pomagając mu w treningu. Phaneuf S. uczył młodego hokeista grać w elektrowni, agresywny sposób, który jest charakterystyczny dla tego rodzaju sportu. Paweł przypomniał, że jego syn jest czasami tak silny wpływ, że krążek, wysłał swój kij, tłoczona netto.

Ale matka chłopca skating nauczył go. W Amber miał dobre sukces w tym biznesie. W 1975 roku, na przykład, poszła z Wyspy Księcia Edwarda (z której urodził) w Kanadzie, w grze, aby wykonać w konkursie wśród łyżwiarzy.

Początki kariery

Dion Fanef został wybrany w 2000 roku klub „Red Deer Rebels” (projekt trzeciej rundy odebrać ZHL). Aw 2001 roku zadebiutował. W pierwszym sezonie zdobył 17 punktów okazało się, biorąc pod uwagę, że grał w 67 meczach. W ramach playoffs dla klubu Dion spędził 21 gier, a nawet dał dwie asysty.

Sukcesy były lepsze w przyszłym sezonie. Zdobył 30 punktów, zdobywając im 16 wrogów w bramie opuszczony podkładkami i 14 asyst. W dużej mierze dzięki niemu w „Red Deer” i zwrócił się w tym sezonie (po raz drugi z rzędu), aby dotrzeć do finału. Dion Fanef zaskoczony z mojej gry. Wszyscy ludzie, którzy obserwowali jego styl, oznaczony uwagę, doskonałe właściwości fizyczne i wszechstronność. Po tym wszystkim, Kanadyjczycy okazało się grać nie tylko w obronie, ale także w ataku.

W pierwszej rundzie projekt pick 2003 roku, jego szczególna uwaga powiedział Darryl Sutter, który jest dyrektorem generalnym KL „Calgary Flames”. W sezonie 2003/2004 młody człowiek zdobył 43 punktów w 62 meczach, co czyni go najlepszym obrońcą ZHL. A w przyszłym roku, udało mu się zdobyć 56 punktów w 55 gier (!), A sukces ten doprowadził go ponownie do niniejszego tytułu. Dwukrotnie wszedł CHL Narodowy wszystkie gwiazdy i ZHL i perspektywy publikacji lodzie chłopiec uznany najlepszym piłkarzem w CHL za 2004 i 2005 r.

KHL

Przez „Calgary Flames' Dion Fanef (hokeista z wielkimi perspektywami) dołączył w sezonie 2005/2006. Pierwszym celem przeciwko rywalom on pisał pięć tygodni po debiucie. Na ogół, w trakcie sezonu, zdobył 49 punktów, co czyni go trzecim w historii obrońców rookie NHL zdobyć 20 bramek.

W następnym sezonie, wynik był prawie taki sam. 50 punktów, z których podkładki 17 i 33 asysty. Potem został po raz pierwszy zaproszony do gry All-Star. W sezonie 2007/2008 podpisał kontrakt z „Calgary” przez 6 lat, a jednocześnie ustanowił rekord na największą ilość punktów (60).

W następnym roku była nieudana. Zaledwie 47 punktów i 11 Strzelone bramki. Ale na lodzie, spędził sporo czasu – średnio 27 minut na mecz, a to – 4. miejsce w lidze. Słabe wyniki były wytłumaczalne urazy. Dion podczas sezonu doznał kontuzji uda, a potem drugi, i złamał żebro.

dalsze działania

W połowie sezonu 2009/2010 hokeista opuścił szeregi „Calgary”. Dion Fanef, którego zdjęcie jest przedstawiony powyżej, dołączył do „Toronto Maple Leafs”. W 25 meczach zdobył tylko jednego gola, dlatego został nazwany najbardziej przereklamowany liga hokeista. Ale powiedział, że klub Dion ma pozytywny wpływ na zespół. On poprawił ogólny nastrój graczy, zebrał wszystko, co też jest to doskonały wynik w pewnym sensie.

W sezonie 2011/2012 zajął drugie miejsce w rankingu najcięższych zawodników w historii NHL. W ciągu ostatniego roku to naprawdę usuwa zbyt wiele razy. Aw latach 2012/2013. pomógł klubowi, by w końcu dostać się do play-off.

W następnym sezonie zaczęły pojawiać się coraz częściej mówić o przejściu na hokeista do innego klubu. Aw lutym 2016 pozostało na „Toronto” okazują Dion Fanef. „Ottawa Senators” stał się jego nowy zespół, którego kolory on teraz broni.

ciekawostki

Hokeista wypadła dobrze w zespole. Jego debiut odbył się w ramach Pucharu Świata młodzieży-2004. Aw 2008 roku wystąpił na mistrzostwach świata w Moskwie. Następnie kanadyjski zespół zdobył Puchar Świata, nie tracąc w finale Finów. Dion dokonał jego niewątpliwy wkład w zwycięstwo, bo przez cały Championship dał 8 asyst.

To ciekawe, że Phaneuf to nie tylko hokeista. On – oficjalnym przedstawicielem Alberta Szpitalu Dziecięcym, znajduje się w Calgary. Phaneuf rozprowadza bilety na mecz „Płomienie” rodzin cierpiących i często obecnych na imprezie charytatywnej.

Nawiasem mówiąc, hokeista ma żonę, i znany jest pod nazwą kanadyjska aktorka Elisha Katberg z których Pobrali się w 2013 roku. Ona, nawiasem mówiąc, jest zapalonym cheerleaderką. Ona w 2005 roku nie było nawet blog na stronie internetowej NHL. Trzy lata później poznała Dion.