209 Shares 2813 views

Szal rur hak: opis i schematy


Wszyscy, a zwłaszcza kobiety, często podkreślają swoją indywidualność i niepowtarzalny styl. Można używać różnych akcesoriów. To jest bardzo modne i wygodne elementem szafa (nie tylko samica, ale również mężczyzna i dziecko) to szal-tuba. Hak związać taki produkt może nawet początkującym. Uzyskać porady z artykułu, przygotować niezbędne materiały i rozpocząć proces twórczy tworzenia rzeczy ręcznie robione stylu.

Rodzaje „odzieży na szyi”

Szal-tuba, szydełkowane, będzie nie tylko takich akcesoriów, które można produkować z własnych rąk. Można wykonać następujące produkty dla siebie:

 • wariant klasycznego;
 • tippet;
 • arafatki.

Baza jest uważana za pierwszy model. Długość i szerokość o takich rzeczach myśli. Za to wykorzystuje wszystkie rodzaje gwintów. Żyłki można owinąć chustą. Zrób to, a także mały szalik-arafatki z cienkiej przędzy dekoracyjny, ozdobione haftami i wzorami.

Jeśli zdecydujesz się nauczyć robić na drutach szydełku szalik-tube jest bardzo dobrze nadaje się jako pierwszy produkt. To jest piękne i wszechstronny jak jego noszone jak kaptur lub na szyi. Ułatwiają nawet początkujący igła kobiety.

Różne nazwy dla jednej rzeczy

W prasie, która wyjaśnia, jak zawiązać chustę, hak rury, ten element garderoby można nazwać LIC. Opcja ta pochodzi od angielskiego słowa. Ponadto, nie są definicje: okrągłe, kołnierz, pętlę. Zgodnie z wszystkich tych nazw odnosi się do tego samego modelu, pomimo tego produktu może być bardzo różna. Wykonane z grubej wątku grube ciepłe zimowe szaliki. Cienkiej przędzy z elementami ażurowymi są piękną biżuterię, która będzie pasować nawet sukienki.

Z tego, co i jak nosić państwa o niskich dochodach

Ten szalik nie jest uważane za czysto kobiecy pierwiastek szafa. Mężczyźni wolą używać kołnierz, ubrany na polowania lub motocykl. Model ten chroni przed zimnem, a nie tylko w szyjce, ale również główki, uszu i górnej części pleców, dodatkowo nie zaciągania gardła i zapobiega przedostawaniu się kurzu z powierzchni.

Noszony kapelusza, chusta rurka wizualnie wydłuża powierzchnię. Na szyi są w jednej turze, a co pętlę (w zależności od modelu LIC). Wiele ekstrawagancki osobowość wolą nosić dwa różne państwa o niskich dochodach jednocześnie, łącząc różne jasnych kolorach. To pozwala podkreślić indywidualność stylu i stwarza dodatkowy komfort.

Zaletami tego typu robótek

hak Vazhetsya szal-tuba jest łatwe. Nie trzeba skomplikowanych i drogich urządzeń i materiałów. W przeciwieństwie do szprych, istnieje tylko jedno narzędzie. Jest o wiele łatwiej uzyskać ładny ażurowy wzór i drobne przedmioty dekoracyjne. Ponadto, można łatwo znaleźć dowolny obwód lub nawet wykonać prosty jeden, ale w różnych kolorach, a tym samym uzyskanie unikalnych przedmiotów.

Wytwarzanie materiałów

W celu wytworzenia takiego przyjemne rzeczy do kobiecej garderoby, trzeba hak i nici z dowolnym kolorze lubił. Grubość dobiera się w oparciu o wygląd modelu automatu. Weź lepiej włosy lub opcję, która wciela moher, angora, Lurex. Teraz sprzedawane ciekawe dekoracyjne nici taśmy. W celu określenia ilości, należy dokonać kilku pomiarów i obliczeń.

Pierwsze kroki

Aby uzyskać doskonały siedząc na rzeczy jest nie tylko ważne, aby wiedzieć, jak zawiązać chustę, hak rury, ale również dokładnie określić wielkość. Konieczne jest, aby zmierzyć odległość od temechku do podbródka. Odpowiada to połowie obwodu rury. Jeśli okazało 22 cm, a zysk pętli wynosi 44 cm. Jest to konieczne, aby połączyć się z próbki w taki sam sposób kojarzenia jak oryginał. Dopiero po usunięciu może nauczyć się prawdziwej szerokość. Jak będzie wystarczająco kawałek próbki o około 10 x 10 cm.

Początkowo jest trudne do określenia gęstości materiału, który jest otrzymywany z poszczególnych przędz, jak wszelkiego rodzaju różnych nitek. Charakter krycia każdy panom również jego. Po zakończeniu próby pomiaru. Wysokości proporcji, będziesz wiedzieć, ile pętle będzie musiał wybrać dla swojej wielkości.

Podczas czytania tekstu wydaje się skomplikowane obliczenia. Ale kiedy się zrobić je raz, to będzie łatwe. Jeśli, na przykład, w próbie 25 szlufki drogę 10 cm, 40 cm potrzeba 100 szwów.

Szal rurka opis haka

Jeśli masz już pewne doświadczenie, nie można użyć gotowe instrukcje krok po kroku. Znając zasady produkcji niezależnie wymyślić kilka różnych wersji, zmieniając na przykład kombinacje kolorów i elementów dekoracyjnych.

Schemat Crochet powinna być obok masz pomysł na zdjęcie szalik rury:

 1. Ci wybrać żądaną liczbę pętli odpowiadających obwodowych dużych odbiorców przemysłowych obwodzie.
 2. Pierścień łączący otrzymanego w łańcuchu.
 3. Następnie należy zacząć robić sam wzór. Można go wykonać obie kolumny z sc i bez sc. Tak dziać żadnej kolumnie opcji.
 4. Trzeba wykonać kilka szwów. Ich liczba zależy od szerokości powstałej dziury. Im więcej ich wiążą, tym dłużej siatkę komórek.
 5. Wykonanie drugiej kolumny za pomocą odpowiedniej liczby pętli łańcucha.
 6. Operacje są powtarzane. Wybierając szerokość morfologii z góry ilu pętle trzeba wybierać w łańcuchu. Wartość musi być wielokrotnością liczby ściegów tworzących długość otworu.
 7. Kiedy pierwszy rząd jest zrobione, przejdź na sekundę.

Późniejsza wykonywane w taki sam sposób, aż do uzyskania pożądanych państwa o niskich dochodach wysokości. Zapiąć wątek, przycinanie. Że związany haka szalik rurki. Dla początkujących needlewomen taki produkt byłby dobry debiut.

Knitting gęsty wzór

Pierwsza opcja pokazana powyżej jest światło dekoracja. Teraz rozważmy przykład, w którym wykonany ciepły szalik-rurki. Program szydełka przedstawia się następująco:

 1. Weź narzędziem wielkości 7 mm ulubionych przędzy.
 2. Przeprowadzić próbkę i obliczeń niezbędnych do określenia wymaganej liczby pętli.
 3. Wybieranie numeru odpowiadającego łańcucha szwów. Zamyka je w ringu.
 4. Wzór może być: hak podnoszący 4 PZ wchodzi do drugiej pętli i dokonywanie 3 VI chwycić wątku i poruszać się na dwie pętle są na haku provyazyvaete 1 Vi. Podobnie czyni całą serię.
 5. Przejdź do następnego i tak zrobić przed końcem.

Ażurowe kratynizacji rura

Szydełkowane, model ten nadaje się nawet do sukni. Jeśli okaże się to trudne do zrobienia w kole, można vyvyazat wzór w postaci prostokąta, a następnie połączyć końce porządnie w ringu. Można używać żadnych ozdób, ale w tym przypadku będzie musiał stoczyć stałą pętle liczenia i schemat pracy.

Dla początkujących to nie zawsze jest łatwe. Jest to bardzo proste i szybkie opcja wytworzenia produktów. Przed dołączeniem w ringu, to będzie wyglądać wystawach fotograficznych. Na zdjęciu widać, że dziania nie jest wspólny wątek, a już „pół-finished”.

Bardzo oryginalny będzie wyglądał jak szalik-rurki. Hook, aby ją z przędzy taśmy jest bardzo łatwy. Jest on pobierany w cewce w szerokim paśmie, na których krawędzie gwintu z pętelkami brakuje. To z ich pomocą, nie jest to listwy przyłączeniowe w produkcie. Są monofoniczne, kolorowe, delikatne, z wystrojem, a nawet w formie koronki. Z takim wielkim przędzy uzyskuje fanaberie i tylko bardzo niezwykła rzecz powietrze.

Najważniejsze – do pracy z nim jest bardzo proste. Teraz, kiedy okazało się, że szalik rurkę (hak), produkcja programu będzie następujący:

 1. Plaster kilka pasków o wymiarach przędzy równą obwodzie pierścienia o niskich dochodach.
 2. Zgrzewają je ze sobą wzdłuż długiego boku konwencjonalnej nici, na przykład, z dwóch kolumn SC.
 3. Sieciowania lub łączyć się z materiału haczykowego na krótkim boku. Wszystko jest gotowe. Szybko i łatwo.

LIC z części lub z wystrojem

Jeśli chcesz zrobić coś oryginalnego i proste, z pojedynczych elementów połączonych w jeden zespół, będzie wspaniały szal-tuba (szydełka). Program prac jest następujący:

 1. Weź wielobarwne przędzy, z każdym odcieniem robią, na przykład słupów kwadratowych, bez sc.
 2. Produkuje pożądanej liczby elementów. Ich długość, szerokość i liczba jest obliczana od wielkości LIC podanych wielość.
 3. Łączenie części, najpierw w pionowych rzędach zmiennym kolorze, na przykład w układzie szachownicy.
 4. Sieciowanie otrzymanej taśmy na rury. W miejscu stawu, tak, że nie przyciągają wiele uwagi, można dokonać jasny pasek innego koloru lub wzoru.
 5. Jeśli jest to pożądane, otoczonego taśmą górne i dolne krawędzie na okręgu, aby nadać mu delikatność, na przykład za pomocą prostego systemu w jedną pętlę kilka kolumn, a następnie provyazyvaete jednym w każdym z poprzednim rzędzie, i tak dalej aż do końca. Liczba powtórzeń nie jest trudno obliczyć liczbę pętli swojej krawędzi szalik.

dzieci LIC

Bardzo często kobiety zaczynają robić robótki, starając się zadowolić swojego dziecka piękną rzecz własnej decyzji. Zrozumieć, jak robić na drutach szalik rurki hak dla dziecka, nie jest łatwe. Oto najważniejsze – nie mylić z wielkością i wybrać odpowiedni wątek.

Złóż elementy odzieży dziecięcej jest najlepszym z dzieckiem specjalnej przędzy, ponieważ jest hipoalergiczny i nie powoduje zaczerwienienie lub inne reakcje nawet na delikatnej skórze wrażliwej. Dla małych lepiej nie używać krycia ażurowe.

Ważne jest, że ciepło wewnątrz dużych odbiorców przemysłowych. Ponadto, liczne otwory mogą rysować nadmiernej uwagi pozostaje. Będzie on nadal wkręcić je w palcach, które szybko prowadzą do uszkodzenia produktu. Oryginalne kierunkowskazy dzieci hak szal-tuba, jeśli uczynić je jak mysz, kurkami, kotek. Dziania może być kołem lub taśmy, a następnie ostrożnie szyć końcach do pierścienia.

Użyj najprostszy fakturę, która jest uzyskiwana z kolumnami bez sc lub sc. W tym przypadku nie trzeba stale pod pętlę, aby uzyskać wzór. Oddzielnie wytwarzać występy (płaski lub trójwymiarowy) i zamocować odpowiednie miejsce. Dla starszych dzieci, użyj wielobarwne przędzy dekoracyjny. Wygląda to ładne, duże guziki, frędzle, frędzle, delikatne kwiaty.

Nauczyłeś się, jak zmieścić się w haku szalik-rurki. Za pomocą prostego obwodu, dostępne metody, nie jest łatwo zrobić piękny mody akcesorium dla siebie lub nawet jako prezent dla rodziny lub przyjaciół.