110 Shares 9304 views

Jak pływanie wpływ na zdrowie psychiczne?

Nie jest tajemnicą, że ćwiczenia aerobowe są korzystne dla zdrowia psychicznego. Jednakże, pływanie, zdaje się, jest jednym z najbardziej udanych wariantów.


komórki mózgowe

Nie tylko, że pływanie pomaga produkować endorfiny, ale także stymuluje neurogenezy w hipokampie. Ten termin oznacza nadzwyczajnego wzrostu komórek mózgu, w części, która doznaje przewlekłego stresu. Niektórzy terapeuci przypisują pływanie pacjenta jako część terapii. W wielu przypadkach, ćwiczenia mogą być alternatywą dla leków.

krwiobiegiem

Słownictwo ogólnie zwiększają przepływ krwi, ale w jednym badaniu australijskim stwierdzono, że istnieje związek pomiędzy zanurzenie w ciepłej wodzie i zwiększonego przepływu krwi. Oznacza to, że mózg staje się bardziej składników odżywczych, które przyczyniają się do lepszego funkcjonowania niego. Kto będzie zrezygnować z tego?

joga analogowe

Basen jest tak skuteczna jak joga. Obie z tych klas są związane z rozciąganiem mięśni i rozwoju rytmicznym oddychaniem, które zwalniają od stresu psychicznego, emocjonalnego i fizycznego. Plus, pływanie może być przypisana do ćwiczeń medytacyjnych, bo trzeba powtarzać ten sam ruch. Więc jeśli nie może, niezależnie od powodów, aby przyłączyć się zajęcia jogi, po prostu popływać zamiast. Nie podarować podczas gdy żaden z zalet.

Jakie powinny być Twoje następne kroki? Przed planowaniem letni wypoczynek, spróbuj zapisać się na kilka lekcji w basenie.