313 Shares 8608 views

Najlepsze filmy o trzęsieniu ziemi: lista opinii i ocen

W naszym świecie występuje regularnie na tyle poważnym awariom, które twierdzą, setki istnień. Katastrofy naturalne – są to zjawiska, które są praktycznie niemożliwe do przewidzenia. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą one wystąpić. A jeśli wypadek jest nieunikniony, maksymalne środki operacyjne wymagane w celu uratowania jak największej liczby osób, jak to możliwe.


W tym gatunku kina zwany „film Disaster”. Tego rodzaju folie są ogromne. Są filmy o trzęsień ziemi, powodzi, erupcji wulkanicznych i innych strasznych rzeczy. Szczególnie popularny gatunek ten osiągnął w ciągu 90 lat, kiedy filmy katastrofa następuje jedno po drugim. Ze względu na skalę i pieniędzy na produkcję, nadal wyglądają imponująco. Ostatnio ten trend kina odzyskał swój sukces. Nowoczesne efekty specjalne pozwalają zrobić więcej danych filmy bardziej realistyczne. W tym artykule będziemy mówić o najlepszych filmów katastrofy.

Najlepsze filmy o trzęsienia ziemi. Film "2012"

Zacznij swój szczyt zdecydowaliśmy się chyba najbardziej popularne filmy kręcone w tym gatunku. Wiele osób wciąż pamięta, co było niesamowite szum wokół wydania „2012”. Chodzi o to, że przez wiele lat był powszechny mit, że w tym roku będzie coś, co zniszczy całą ludzkość. Majowie przewidzieli koniec świata, który, na szczęście dla nas, nie stało. Ale ze względu na znaczenie tego tematu, film „2012” nagle stał się głównym hitem. On nakręcony na ogromne kwoty pieniędzy, więc mamy prawdziwe arcydzieło, które jest nadal przez wiele lat nikt nie będzie w stanie pokonać.

Fabuła obraca się wokół bardzo zwykłego Amerykanina, który stara się zrobić wszystko, co możliwe, aby poprawić stosunki z byłą żoną i zdobyć zaufanie dzieci. Raz, podczas jednego ze swoich spacerów, poważne katastrofy naturalne zaczęło się dziać. W ten sposób główny bohater dostaje w trudnej sytuacji. Przed nim będzie czekał na najbardziej niebezpieczną podróż swojego życia. On będzie w stanie uratować bliskich?

Film został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i zbierają ogromne sumy w kasie. Krytycy zareagowali na nią z wyższością, a także świadomość, że ten gatunek nie oznacza głęboki dramatyczną fabułę z bandą ukrytych znaczeń. „2012” – to typowy letni przebój, wykonane jakościowo. I nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że reżyser filmu był królem gatunku Roland Emmerich.

„Trzęsienie ziemi”

Co jeszcze są zalecane do oglądania filmów o trzęsieniu ziemi? Lista będzie kontynuować nasze rosyjskie filmy, sfilmowane Sarik Andreasyan. Ten człowiek nigdy nie był znany ze specjalnego talentu, a często poddawana krytyce masowej w swoim adresem. Ale to nie obchodzi Sarika jak filmy na regularnie odzyskać przy kasie. Jednak to „Earthquake” krytycy uznać swoją najlepszą pracę karierze. Reżyser zdołał wziąć film naprawdę dużą skalę na temat trzęsienia ziemi w Armenii. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. RVR, jak na standardy kina narodowego, wygląda imponująco. A historia jest dość ciekawa. Dlatego widzowie docenili tego stwora.

"San Andreas Fault"

Niektóre filmy o trzęsieniu ziemi, bez wątpienia, był to arcydzieło światowego przemysłu filmowego. Więc jest "San Andreas Fault". Dwayne „The Rock” Johnson nie jest pierwszym roku jest najpopularniejszym i najlepiej opłacanym aktorem w Hollywood. W tym wszystkim nie usuwa tylko w filmach akcji szablonu. Często można je znaleźć w komediach. W 2015 roku, postanowił spróbować swoich sił w gatunku „film katastroficzny” i nie stracił. „Uskok San Andreas”, jest bez wątpienia jednym z najlepszych filmów tego rodzaju, wykonanych w 21 wieku. Wtedy i trzęsienie ziemi i powódź, i wiele więcej. Efekty specjalne są miłe dla oka, a aktorzy są zabierani całkiem dobrze.

Johnson gra rolę ratownika, codziennie ryzykują swoje życie dla dobra innych. Oto tylko życie rodzinne nie idzie gładko. Żona zostawiła go i zabrał córkę, bo ojciec nigdy nie był w domu z powodu pracy zobowiązania. Teraz ona ma nowy bogatego chłopaka. Główny bohater traci nadziei na odzyskanie dawnej szczęścia. Ale gdy jest katastrofa naturalna, która zmusza ratownika do wykazania wszystkich swoich umiejętności. Widzowie i krytycy są bardzo mile witany ten film. Według swoich odpowiedziach, że hity zdecydowanie zasługuje na uwagę.

"The Crew"

kino krajowy bierze również całkiem dobry film o trzęsieniu ziemi. Jednym z nich jest „załoga”. Pomimo faktu, że ten film jest wciąż warto zapoznać się z dramatem, który zapłaciłem około 70% czasu na ekranie w „załogi” jest wielka scena z trzęsieniem ziemi, a następnie wybuch wulkanu. Kamerą w filmie jest po prostu niesamowite. Trudno uwierzyć, że nasi filmowcy są w stanie stworzyć takie filmy wysokiej jakości, które mogą konkurować z Hollywood. Nic dziwnego, że „załoga” był film roku, w zależności nie tylko krytyków, ale także widzów. Wszystkie, bez wyjątku, powiedzieć, że ten film, mamy jeszcze nigdy przedtem.

Główny bohater – młody pilot, który rozpaczliwie pecha z pracy. Raz po raz jest on zwolniony ze względu na złożony charakter. On ma ostatnią szansę wykazania się. Ale nie byłoby to bardzo łatwe. Jego nowy szef staje cyniczny i doświadczony pilot z doświadczeniem, który widzi w młodym człowieku tylko zarozumiały przegrany, którzy nie będą w stanie poradzić sobie z zadaniami. Ale wkrótce po jednym locie, oni znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji …

Filmy o tsunami i powodzie. „Niemożliwe”

Oszałamiający film o trzęsieniu ziemi, powodzi, nakręcony przez wybitnego hiszpańskiego reżysera. Pomimo istnienia kasty w takich wielkich gwiazd Hollywood jak Naomi Watts i Yuen Makgregor, jest bardziej kina autorskiego niż typowy film katastroficzny masowej. Jest pełen dramaturgii, choć sceny dynamiczne i na dużą skalę są także obecne. Film został bardzo dobrze przyjęty na najważniejszych festiwalach i otrzymała bardzo pozytywne opinie od jury. Niestety, film był nominowany do tylko jednej nagrody „Oscar”. Wydaje się, że wielu widzów, że niesprawiedliwie pozbawiony uwagi.

Fabuła obraca się wokół młodego małżeństwa, pojechać na wakacje na morzu. Nie mogli sobie wyobrazić, że zwykły słoneczny dzień w sklepie dla nich na pierwszym trzęsieniu ziemi i tsunami. Znaczna część wybrzeża zalane. Panika. Ludzie giną dziesiątkami. Dostaną się żyje?

"Metro"

Rosyjski film, który jest usuwany w stosunkowo skromnym pieniędzy dla tego gatunku. Ale to nie przeszkodziło dyrektora stworzyć bardzo napięty wzór, który znalazł odpowiedź od publiczności. Doskonała przeniesiona zachowanie kibiców w sytuacjach awaryjnych. Trudno jest odróżnić film o głównego bohatera. Ale to na pewno nie można przypisać do wad. Film zarobił solidne kasie biletowej oraz ocen z „Metro” przeważnie wysokie. Więc może być zalecane do oglądania.

Ulubione filmy o wulkanach. Film „Wulkan”

Filmy o trzęsienia ziemi, powodzie, wulkany zawsze zostawić żywy wrażenie na widowni. Jednak „Wulkan” – chyba najbardziej udany obraz erupcji, nakręcony w Hollywood. Film ukazał się dwadzieścia lat temu, ale nadal jest w stanie zaimponować jego nowatorskie efekty specjalne. W tych latach „Volcano” był hitem wideo. Wszystkie, bez wyjątku, pozostawał pod wrażeniem dzikiej co widział. Prawdą jest, że film ten został ostatecznie uzyskał status kultowego.

„Góra Dantego”

Kolejny wspaniały film Hollywood wydany w odległych latach 90. W tym czasie główną rolę odgrywa znanego Pierce Brosnan. Dostał rolę wulkanolog naukowca, który poświęcił swoje życie pracy. Dawno, dawno się z nim tragedia na zawsze zmienił życie bohatera. Podczas erupcji wulkanu, stracił ukochaną żonę …

A teraz powierzono mu zadanie: idź do Dantego do rozwiązania pozornie tradycyjną pracę, której bohaterem jest po prostu nie jest już zmęczony. On nie ma pojęcia, że ta podróż będzie skutkować nowym koszmarem dla niego. Jest nowy, znacznie mocniejszy wybuch. On jest głównym bohaterem będzie mógł ocalić życie i pomóc innym ludziom w tak trudnej sytuacji?

Przeanalizowaliśmy najbardziej znaczących filmów o tsunami, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Te obrazy nie pozostawi nikogo obojętnym widzem. Miłego oglądania!