333 Shares 4420 views

Wielki Rosja … Dlaczego nasi ludzie są nazywane międzynarodową?

Dlaczego nasi ludzie są nazywane międzynarodową? Wydawałoby się, że taka prosta sprawa, że był w stanie odpowiedzieć nawet uczeń pierwszej klasy. Jednak w rzeczywistości, wielu Rosjan nie są w stanie w pełni pokryć go. Dlatego poprawić ten nieszczęsny lukę dając wyczerpującą odpowiedź na to pytanie.


Błędem wielu jest to, że starają się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, nie patrząc w przeszłość. Ale to gdzie trzeba zwrócić uwagę przed oceny sytuacji etnicznej, która stała się dziś w kraju.

Historia Rosji: bratnie plemiona

Więc dlaczego nasi ludzie są nazywane międzynarodową? Od czasów starożytnych, słowiańskie plemiona żyły obok siebie z innymi ludźmi, wymiany doświadczeń, tradycji, chwaląc samych bogów. W końcu okazało się w rodzaj przyjaźni, który stał się punktem wyjścia do stworzenia jednego z wielkich mocarstw – Rusi.

Nawet wtedy, pod sztandarem wielkiego państwa nie zebrał kilkanaście narodowości, z których wielu było pochodzenia nie-słowiańskiego. Ponadto, jak twierdzą historycy prawdziwymi potomkami Rosjan nie było nawet Słowianie i Fortele. To była nazwa starożytnego plemienia, które od dawna stał u szczytu potęgi. Jednak z biegiem lat Rus krew miesza się ze słowiańskich, stając się jednym.

Dlatego, odpowiadając na pytanie, dlaczego nasi ludzie są nazywane wielonarodowy, powinien najpierw pomyśleć o przodkach. Na bratnich narodów, które razem zbudowaliśmy ten wielki kraj.

Rosja – wielki most łączący Europę i Azję

Ważną rolę w tej kwestii odgrywają i położenie geograficzne Rosji. Zdarza się, że jest to związek między Europą i Azją, a od dawna poddawane ich wpływem.

Na przykład, jeśli mówimy o Azji, jest to niemożliwe, aby nie pamiętać najazdami koczowniczych Tatarów, które nie tylko wielki wpływ na rozwój państwa, ale także zasiał ziarno, tym samym dodając różnorodność sytuacji etnicznej w Rusi. To samo tyczy się Turków z ich wieloletniej wojny.

Ale co z Europą? Jego wpływ nie był tak znaczący, a ponadto nie narzuca tak otwarcie. W przeważającej części była to wymiana tradycji kulturowych i sama monarchia rosyjski chciał go w ten sposób następujące tendencje epoki. Co do interakcji etnicznych, tutaj należy zauważyć małżeństw wynikających z umowy. Często małżonkowie byli z różnych krajów, a taki sojusz był rodzajem gwaranta pokoju i wzajemnej pomocy.

nowoczesny Rosja

Jeśli przeszłość jest mniej lub bardziej jasne, co można powiedzieć o sytuacji etnicznej w chwili obecnej? Dlaczego nasz kraj wielonarodowy, ponieważ teraz wszystkie granice są ściśle ustalone i, wydawałoby się, każdy ma swój własny kraj?

W rzeczywistości, powodów jest wiele, ale rozważyć tylko najważniejsze.

  1. Rosyjski system federalny pozwoliło połączyć nie tylko obszarów i regionów, ale także republik autonomicznych. Dlatego też, w ramach jednej flagi mogą bezpiecznie współistnieć ludzi wielu narodowości.
  2. Dużym obszarze. Rosja – jeden z największych krajów na świecie, nie dziwi fakt, że jest domem dla ludzi, którzy różnią się zarówno w zewnętrznym i ze względów kulturowych.
  3. Możliwość uzyskania obywatelstwo. Jest to zbiór przepisów w wyniku którego osoba z innego kraju może stać się obywatelem Rosji.

Wielonarodowe ludzie z Rosji

Podsumowując, możemy przedstawić dane statystyczne, które będą w końcu zrozumieć, dlaczego nasi ludzie są nazywane wielonarodowym. Tak więc, według badań etnograficznych, na terytorium Rosji ponad 100 różnych Live Nation. Wśród nich są duże, z czego ponad 1 mln ludzi, a tam są małe, że z powodu swoich niewielkich rozmiarów jest prawie całkowicie rozpuszcza się w całkowitej masie. Jednak rosyjski z korzeni słowiańskich, zdecydowana większość – 77%, czyli około 111 milionów ludzi.

Jednak faktem jest, że 23% populacji spada do innych narodów. W konsekwencji Rosja – wieloetnicznym kraju, który był w stanie połączyć się ponad sto osób i zrobić wszystko, aby zaprzyjaźnić się z nimi.