364 Shares 1771 views

Jak podłączyć Android tablet 3G-modem. Podłączenie modemu 3G Android

Prawdopodobnie każdy właściciel tabletka zaznajomieni z tej sytuacji, kiedy pilna potrzeba internetu, w pobliżu brak sygnału Wi-Fi. W tym przypadku, to pomaga tylko modem i moduł 3G. Ale jeśli ten ostatni nie, nie martw się, ponieważ większość dzisiejszych tabletów może współpracować z modemem i przez wspólną-OTG kabel. Jak podłączyć Android tablet 3G-modem? Przeczytaj o tym w dalszej części tego artykułu.


Właściwości modemy

Na początek kilka słów o tym, co w danym urządzeniu. 3G-modem – Element odbierający-nadawczy, który jest wykorzystywany do wymiany danych za pośrednictwem łącza radiowego. Każdy 3G-modem jest podłączony do operatora sieci komórkowej.

Pod względem funkcji, elementy te są w stanie przesyłać informacje z prędkością nawet do kilku megabitów na sekundę. Ponadto, w przeciwieństwie do modemów kablowych sieci Internet „złapać” prawie wszędzie tam, gdzie jest połączenie mobilne. Dlatego urządzenia te są niezbędne dla tych, którzy często i liście podróżować w podróży służbowej. Niektóre tabletki mają własne Connector – moduł do odczytu kart SIM. W tym przypadku, sama płytka działa jako modem bez dodatkowej konfiguracji (z wyjątkiem podłoża). Sam zasięg komunikacji może być najbardziej zróżnicowane – WCDMA, UMTS, HSDPA i HSPA +. Ale jeśli moduł brakuje, trzeba ciężko pracować, aby podłączyć modem kablowy on-OTG do gadżetu. W zasadzie, szybkość połączenia i jakość transmisji danych w obu przypadkach identyczne. Jedyną różnicą jest to, że żaden moduł do kart SIM musi być podłączony bezpośrednio do modemu za pomocą krótkiego kabla do urządzenia, a to daje pewne niedogodności dla częstego korzystania z Internetu.

Funkcje tabletu

Przekonajmy się, jakie elementy to nowoczesny modem. Element zawiera dwa główne elementy: pamięć flash, który przechowuje dane do łączenia i 3G samego modułu. A jeśli laptopów i PC automatycznie rozpoznaje dwie części, płytki są często postrzegane jako zwykły modem patyku. Aby gadżet do uznania go prawidłowo, trzeba wykonać kilka prostych manipulacji. Na nich zostaną omówione w następnych akapitach. Nawiasem mówiąc, prawie wszystkie rodzaje tabletek tabletki Wszystko Android 3G-modem USB typ jest podłączony przez kabel-OTG. Jest to uniwersalny kabel USB, za pomocą którego urządzenie może rozpoznać i odczytać żadnych dyski flash, aby skopiować żadnych informacji.

Jak podłączyć modem 3G do Androida? Przełączyć się na tryb „tylko modem”

Istnieją dwa podstawowe sposoby, za pomocą którego można dostosować go do pracy we właściwy sposób. Rozważmy pierwszy z nich. Aby to zrobić musimy programu 3GSW i komputer. Możemy pobrać narzędzie na komputerze. Następnie włóż modem do złącza i otwórz program. W menu, które się pojawi, kliknij przycisk „tylko modem” i kliknij na wyjściu. Jak widać, metoda jest bardzo prosta. Ma jednak jedną poważną wadę – nie działa na wszystkich modemów. W związku z tym, należy rozważyć alternatywną metodę płatności w „tylko modem”.

Do tego trzeba ponownie komputer i dostęp do internetu. Pobierz wersję testową narzędzia HyperTerminal. Następnie podłączyć modem do komputera, uruchom Menedżera urządzeń systemu Windows. Lista wyposażenie obejmuje naszą 3G element i przejść do jego właściwości. Jak podłączyć tablet z Androidem do 3G-modem na? Następnie należy wybrać przycisk „modem” i przepisać prędkość, a liczba jego portów. Po uruchomieniu programu HyperTerminal i wskazać połączenia w imieniu związku (może to być dowolna). Następnie w nowym oknie wprowadź przepisać numer portu, szybkość połączenia, a następnie kliknij „OK”. W zakładce otwarty, napisać polecenia «ATE1», a następnie «w ^ u2diag = 0" . Czekamy na odpowiedź będzie „OK”, należy wyłączyć modem.

Okopowe prawa

W celu dalszego nasz modem pracował koorektno, musimy otworzyć uprawnienia root. Co to jest? Root – to logowanie do dostępu do konta użytkownika. W tym przypadku jest to „admin”. Mówiąc najprościej, prawa te dostarczają nam wszystkich administratora możliwość (podobnie jak w OS „windose”):

 1. Edycja plików systemowych.
 2. Prawo do zmiany projektu wizualnego systemu operacyjnego „Android”, wymiana etykiet.
 3. Zapisywanie i zmienianie ustawień systemu, aplikacji, a także ich kopie zapasowe.
 4. Prawo do usuwania starych i zainstalować nowe aplikacje.

Podłączenie modemu 3G dla Androida – jak uzyskać uprawnienia administratora?

Pierwsza metoda jest najbardziej popularny – jego istota polega na stosowaniu niektórych programów. Jednak należy zauważyć, że wszystkie one mają swoje własne listy i ograniczoną liczbę obsługiwanych urządzeń. Najpopularniejsze z nich to:

 • Kingo Android głównej.
 • Korzeń odblokować Pro.
 • Super One Click (idealny dla systemu operacyjnego Android 4.0).

3G modem może być połączone w inny sposób. Składa się z użyciem android aplikacje. Główną zaletą tej metody – to nie ma potrzeby korzystania z komputera osobistego, jak w pierwszej metodzie. Cały proces rutirovaniya wytwarzane przy użyciu jedynie bardzo tabletkę, bez żadnych dodatkowych urządzeń. Najpopularniejsze aplikacje dla Androida rutirovaniya:

 • Uniwersalny AndRoot.
 • Z4root.
 • Framaroot.

Warto zauważyć, że większość programów tego typu, przeznaczone do użytku administratora luk – exploitów. Z tego powodu, oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na tablecie, mogą postrzegać te narzędzia działają jako zagrożenie i blokują ich działanie. Jednak to nie jest przypadek – wszystkie programy są całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe (oczywiście pod warunkiem, jeśli pobrać je do znanych stron).

Kolejnym sposobem byłoby zainstalować firmware jest już aktywowany z prawami administratora. Najczęściej, oprócz root-praw, mają szereg innych ulepszonych wersjach. Najbardziej popularnym narzędziem wśród nich – CyanogenMod.

Program ten pozwala nie tylko do rozszerzenia praw użytkownika, ale także daje możliwość zmiany wszystkich ustawień systemowych. Są to:

 • Pasek stanu.
 • Szybki panel Ustawienia.
 • Motyw.
 • Blokady ekranu.
 • Przyciski na panelu sterowania zewnętrznego.
 • Panel i bułka tarta.
 • Budowa skrótów zewnętrznych.
 • ekran ekspansja.
 • Ustawienia dźwięku, efekty muzyczne.
 • profile konfiguracyjne i ekran.
 • Ustawienia języka i wejścia.
 • Dodatkowe menu z parametrów urządzenia.
 • widgety zegar, wyświetla imprez i wiele innych przydatnych funkcji.

Zmień ustawienia tabletu modemu

Więc prawa administratora już mamy. Jak podłączyć tablet z Androidem do modemu 3G na? Aby to zrobić, musimy pobrać w „Play Store” aplikacji PPP widget i zainstalować go na swoim gadżecie. Aby ułatwić pracę, należy utworzyć na pulpicie skrót do programu małej zainstalowany.

Dalej na użyteczności witryny dewelopera znaleźć sterownik specjalnie dla Twojej marki i modelu tabletu. Kierowca musi być umieszczone w folderze w «sdcard / pppwidget / lib». Następnie podłącz modem za pomocą kabla OTG-i przejdź do menu Ustawienia «PPP Widget» Widget. Znajdź sekcję „Ustawienia połączenia” i zapisuje wszystkie ustawienia, które zostały dostarczone przez służby (punktu dostępowego i t.). Zapisz ustawienia i spróbuj połączyć się z Internetem. Po ponownym podłączeniu modemu do tabletu internetowego powinien pojawić. Również na tle głównego będzie mała ikona na górze „3G”, jak pokazano na zdjęciu poniżej:

Co jeśli internet nie pojawił?

W tym przypadku konieczne jest ustalenie, czy modem znajduje się na liście obsługiwanych na tablecie. Jeśli jest niespójne, trzeba będzie wymienić modem na inny, który jest na liście.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, w jaki sposób podłączyć Android tablet 3G-modem ze swoimi rękami. Jak widać, skonfigurować i podłączyć modem do gadżetu może być kilka minut. Ale co najważniejsze, w celu połączenia USB Android 3G-modem, nie trzeba mieć specjalnej wiedzy w dziedzinie komputerów i specjalistycznych narzędzi.