681 Shares 928 views

CDF Excel – co to jest? Dowiedz się, jak pracować w programie Excel WYSZUKAJ.PIONOWO

CDF Excel – funkcja w odpowiednim programie, który wyróżnia się pięknem i prostotą. Posiada wiele różnych aplikacji, jest ona wykorzystywana w zupełnie różnych obszarach: od edukacji, a skończywszy na sprzedaży detalicznej. Podstawowa koncepcja funkcji jest poszukiwanie meczu w jednej lub kilku tabel. Dzięki czemu można łatwo znaleźć informacje o minimalnym czasie.


informacje ogólne

WYSZUKAJ.PIONOWO Excel – co to jest? Znany jest również w wersji anglojęzycznej WYSZUKAJ.PIONOWO. Jest to jeden z najbardziej popularnych funkcji i powiązań tablic. Specjaliści stanowiące skalę BRP rady, wykazywały poziom trudności zrównane z 3 lub 7.

Uważany funkcja pozwala szybko znaleźć dużą tabelę z wartościami wierszy lub kolumn, które są niezbędne dla użytkownika. Pierwszym parametrem tego programu jest jego własny. Kolumna określone przez użytkownika. Jest jeszcze inna funkcja PGR, gdzie dana osoba jest zaznaczonej linii. Kolumna dowiaduje własną rękę.

Jeśli użytkownik już miał do czynienia z referencjami i tablic, a następnie rozważyć działania CDF będzie łatwe. Poszczególne dokumenty tabeli może być przypis do konkretnej komórki. Jej jako przykład, lub odwrotnie, oznaczona jako wyjątek. Zadaniem VPR jest zazwyczaj oznaczona jako komórka A1, D9, K8 i tak dalej.

Czasem odniesienia jest dostarczany w innej formie (R1C1). W skrócie, jest to kolumna i linii na przecięciu i który jest niezbędny dla informacji użytkownika. Program odbiera precyzyjne wskazanie, gdzie jest to konieczne do wyszukiwania danych.

Parametry, na przykład

Cechy CDF Excel najpierw określoną liczbę linii, a następnie oznaczenie kolumny. Około powinien dostać coś takiego:

PPS = (A1; data_base 2 FAŁSZ)

Parametry w tym przypadku są następujące:

  1. A1. Jest to w przybliżeniu odniesienie do komórki. To może mieć dowolną wartość, w zależności od wyniku, który użytkownik chce otrzymywać.
  2. Nazwa_bd. Nazwa zakresie informowania się szuka. Koncepcja nie jest tak obszerna, jak poprzedni. Można go stosować tylko do pierwszego wiersza lub kolumny.
  3. 2. Jest to numer indeksu kolumny, w którym program będzie czerpać informacje.
  4. FAŁSZ. To wskazuje dokładną przeszukiwanie mecz. Czasami określane innych zaawansowanych ustawień słowa. I choć program wyszuka wszystkie zdarzenia i określić następną wartość.

Niestety, funkcja ta może nie działać bardziej profesjonalnie. Niektóre dane użytkownik musi pamiętać (numer wiersza lub kolumny). W przeciwnym razie nie będzie w stanie znaleźć potrzebne informacje.

argumenty CDF

Mówić o tym, jak funkcja CDF do programu Excel, należy zapoznać się z jego argumentami. Pierwszym z nich jest żądana wartość. Określa ona kryteria, które będą szukać programu w pierwszej kolumnie tabeli. To może nie działać z funkcją drugiego i kolejnych po prostu nie znajdziesz tej informacji. Wewnątrz formuły, że argument jest wskazany w cudzysłowach. Wyjątkiem są nazwy funkcji.

Kolejnym argumentem – stół. To może być określone w układzie współrzędnych. I bezpośrednio w tej tabeli, pierwsza kolumna z jego funkcji będzie starał się znaleźć żądaną pozycję. Początkowo wskazane (zob. Wyżej).

Trzeci parametr – liczba kolumn. Tutaj można podać informację, że użytkownik szuka. Na przykład, może on zobaczyć położenie odpowiadające nazwom w pierwszej kolumnie, jego wynagrodzenia, znak i tak dalej. To wszystko zależy od zakresu działania użytkownika.

Ostatni argument – interwał widok. Tutaj określenie „1” i „0” lub „fałsz” i „True”. W pierwszym przypadku dane będą oznaczać, że dana wyszukiwarka jest przybliżona. Następnie program rozpocznie wyszukiwanie wszystkich meczów. Jeśli używasz drugą opcję, to funkcja będzie zwracać uwagę tylko na dokładnych wartości.

typowe błędy

Excel funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO nie będzie działać prawidłowo, jeśli zadanie jest oznaczone źle. Oznacza to, że wszelkie naruszenia z winy użytkownika. Istnieją trzy typowe błędy. Po pierwsze, dana osoba jest często mylony z argumentami „leży” i „prawdy”. Pierwszy koncentruje się na poszukiwaniu dokładnej meczu. W przypadku określenia „prawdziwy”, wówczas funkcja podnosi pole do gry.

Po drugie, formuła Excel CDF nie może być wyznaczony tak, że poszukiwanie zaczyna się od drugiego lub kolejnych kolumnach. Znajdź dane mogą być tylko pierwszy. Dlatego, jeśli użytkownik wprowadzi jakąś inną formułę, która różni się od zasad, program po prostu nie być w stanie go rozpoznać.

I po trzecie, często błędnie określa liczbę kolumn, gdzie jest potrzebne informacje. W tym przypadku, trzeba dokładnie sprawdzić dane.

Podczas korzystania z funkcji CDF?

Jest to konieczne, aby mówić w szczegółach. Nie jest tajemnicą, że w absolutnie różne sfery używany funkcję CDF Excel. Instrukcje dotyczące sposobu korzystania może wydawać się trudne, ale tylko na pierwszy rzut oka. W przeciwnym razie ona nie stały się tak powszechne.

Pamiętaj główne rzeczy: funkcja wyszukuje informacje na pionowej, czyli – w kolumnach. Jest on stosowany w różnych sytuacjach:

  • Gdy jest to konieczne, aby znaleźć informacje na dużym stole lub szukać jakichkolwiek duplikatów danych i przypadek.
  • Środowisko nauczania. Nauczyciel zawsze można nazwać ich uczniowie w ciągu kilku chwil znaleźć ich frekwencję, wyniki w nauce i inne informacje. W szczególności jest to przydatne, gdy duża lista uczniów, a nauczyciel nie pamiętam każdego z nich.
  • W handlu detalicznym. W przypadku korzystania z funkcji do szukania cen, składu lub artykuł towarów, dana osoba będzie w stanie szybko reagować na zapytania kupujących.

Krótko mówiąc, w każdym środowisku, w którym trzeba znaleźć dane z tabeli, można użyć CDF.

Jak korzystać z CDF w tabeli?

Zrozumieć, to nie jest trudne. Aby formuła Excel WYSZUKAJ.PIONOWO naprawdę działa, początkowo trzeba zrobić stolik. Ponadto, aby w pełni korzystać z funkcji wymaga co najmniej dwie kolumny, maksymalna liczba takich – nie jest ograniczona.

Następnie, w pustej komórce, wprowadzić formułę, w którym użytkownik określa kryteria zbiegów okoliczności i informacje. Pusta nisza może być umieszczony w dowolnym miejscu: od górnej, dolnej, prawej. Komórki muszą się rozwijać, aby znaleźć dane. Ponieważ znajdują się one w swoich kolumnach, muszą co najmniej dwa. Jeżeli opcje wyszukiwania więcej, a liczba komórek wzrasta. weryfikacji funkcji prowadzi się następnie i zakres, w którym jest zapisany wzór jest prawdziwe. Aby to zrobić, kliknij na „View wartości.” Jest to możliwe do wykrycia nieścisłości w formule.

Zalecenia dotyczące korzystania z funkcji

CDF Excel w języku angielskim i rosyjskim analogowe jest stosowane jednakowo. Ale istnieje kilka porad od specjalistów. Aby lepiej wyposażone do pracy, zwłaszcza gdy zmiany danych, zaleca się, aby wprowadzić znak dolara pomiędzy tablicami. Na przykład, nie A1 i A $ 1 $. Podczas jazdy w wartościach podstawowych, nie ma znaków i odstępy między wierszami i nazwy kolumn nie trzeba umieścić.

Zaleca się również, aby dokładnie sprawdzić tabelę, aby uniknąć niepotrzebnych znaków interpunkcyjnych ani spacji. Ich obecność nie pozwala, aby program poprawnie szukać meczów, zwłaszcza, gdy tylko przybliżone (na „prawda” parametr).

wniosek

Excel funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO (widok pionowy) jest prosta dla doświadczonych użytkowników. Ale niedoświadczony w łatwo zakwestionować osoba będzie zaznajomiony z zasadami jego stosowania. Po ich rozwój użytkownik będzie mógł szybko znaleźć informacje, bez względu na to jak szeroka będzie tabela. Jeśli trzeba użyć widoku poziomego, funkcja zostanie aktywowana PGR.