121 Shares 1793 views

Sekrety zwijacza połowów:

bezwładność cewek pozostają istotne i popularne od ponad dziesięciu lat. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Z tytułu oczywiste jest, że jeśli w przędzalni żyłki przekładnia jest rozwijany przez bezwładności, gdy jest bezwładność. Oznacza to, że cewka odwija naraz, jakby z lekkim spowolnieniem.


Coil inercyjne pomoc wędkarzy zrobić kompleksową odlewanie i okablowanie. Z ich pomocą, podczas rzucania jig lub inne przynęty zacznie rozwijać cewkę. Ale jest mały niuans. Chodzi o to, że cewka nie odwija raz, ale trochę za późno. To jest powód – bezwładność. W tej samej chwili, gdy przynęta uderza wodę, cewka zaczyna działać w odwrotnym kierunku. Rotacja trwa, a tempo zwalnia jedynie z upływem pewnego czasu.

Ale zwijaczach mieć pewne cechy. Bardzo interesujący jest fakt, że wartość bezwładności cewek bny bezpośrednio zależą od ich mas. Innymi słowy, im niższa waga, mniejsza wartość, i vice versa. To z tego powodu, że współcześni producenci wytwarzają te narzędzie zbudowane z lekkich stopów. W ten sposób, przy użyciu do przędzenia wyposażonego w taki cewki mogą zostać naprawione, nawet rzut 5 gramów przynęty w odległości 30 metrów. Ale ze starszymi modelami jest to prawie niemożliwe. Kolejnym plusem jest to, że bęben łatwiej się zatrzymać, ponieważ waży znacznie mniej.

zwijaczach mają szereg zalet:

– absolutne prostoty urządzenia. Cewki te mają tylko wał bębna, łożyska i hamulca;

– wrażliwość na najmniejsze ruchy przynęty. W przypadku innych typów cewek jest trudne, ponieważ stosowana jest przekładnia;

– duża pojemność bębna. Ma to wpływ na średnicę i długość linii, który pozwala do połowu ryb ciężki i upartego;

– namacalny taniość i dobrej jakości towarów.

Dla wielu wędkarzy z solidnym doświadczeniem bezwładności kołowrotki znajome i wygodne, więc przejście do grzejników im się nie podoba. Jednak każda sprawa ma nie tylko zalety, ale również wady. W tym biegu lekko negatywne cechy, ale nadal jest to konieczne, aby wyrazić niektóre z nich:

– mała odległość odlewanie. To zapobiega czasami, kiedy chcesz zrobić energiczny i bardzo silną obsadę;

– niskie prędkości nawijania podczas księgowania. Najbardziej jaskrawym przykładem – kołowrotek inercja „Nelma”. średnicy bębna 114 mm, ale w tym przypadku jeden metr zamykającej żyłki, nie jest konieczne, aby trzy zwojów. I to dużo. Zwiększenie średnicy bębna nie jest praktyczne, gdyż zwiększa ciężar i pogorszyć wzbudnika;

– kontynuowanie edukacji „brodę”. To nieprzyjemne doświadczenie nawet dla doświadczonych wędkarzy. Jest prawie niemożliwe do przewidzenia.

Oczywiście, te braki znacznie obniżyć wydajność sprzętu do łowienia ryb. Ale bezwładność kołowrotki, których cena różni się wolne, ale w żaden sposób gorsze od innych typów cewek, a czasami są po prostu niezastąpione w polowanie na duże trofea. Ten bieg jest stosowane od wielu lat do rybaków i pomógł dostać więcej niż jeden mocny ryb.