229 Shares 7520 views

Jarosław State Puppet Theatre. Teatr Lalek (Jarosław): Historia i funkcje

Dziś pokażemy, co słynny Teatr Lalek (Jarosław). Posiada status państwa i dzieli jeden budynek z Teatru Młodych Widzów. Położony Jarosław State Puppet Theatre na Placu Młodzieży.

historia

Przez prawie sto lat w tym mieście znajdują się dwa unikalne miejsca do spędzania wolnego czasu dla dzieci i dorosłych: Teatr dla młodzieży (Yaroslavl), teatru lalkowego. Ten ostatni został otwarty w 1927 1 marca.

Pierwszy występ był opowieść o nazwie „The girl and the Bear”, jak również interludium sprężystego pietruszki. Publiczność widział to wszystko w domu, znajduje się przy ulicy Morskiej. Produkcje stworzone przez reżysera Mariya Nikolaevna Slobodskaya – założyciel teatru.

W 1928 roku, 8 marca, nie było innego, działania zbiorowe bardziej na dużą skalę. Ta data jest nadal obchodzone jako urodziny.

We wczesnych latach 30-tych w mieście Jarosławiu stworzyli społeczeństwo nazywa „Przyjaciel Dzieci”. Miał swoje własne kluby, sklep obuwniczy, salon fryzjerski i jadalni. W 1932 roku, zajęło opiekę Teatru dla młodzieży.

czas walki

Teatr Lalek (Jarosław) w czasie wojny nie zerwać, choć stało się to z wieloma innymi zespołami. Trupa przeprowadzone w sklepach, które sprawdziły się na obronie, w szpitalach i odstawieni do przodu widzów. Wysłany na wojnę i jego towarzyszy.

W trudnych czasach, teatr nie przestanie działać. Do tej pory przechowywane lalki teatralne, które zostały po wojnie. Grała rolę okrutnego faszysta jeden z bohaterów zespołów propagandowych. Dla wszystkich jego szorstki charakter zewnętrzny powiedział kobiecy głos. Trupy w tym czasie były tylko płeć piękna. Mężczyźni walczyli na froncie.

świat

Teatr Lalek (Jarosław) w 1949 roku dostał swój własny budynek, znajdujący się na zewnątrz komisji. Od tego momentu spółka daje corocznie ponad trzystu występy. Od 1966 roku jest członkiem międzynarodowej organizacji UNIMA. Na scenie były amerykański, kanadyjski, niemiecki, francuski, rumuński, czeski artystów. Teatr Lalek (Jarosław) przeniósł się do obszaru Młodzieży w 1984 roku