493 Shares 1976 views

Szczęki hamulcowe: zastąpienie ich własnymi rękami

Aby mieć pewność bezpieczeństwa podróży, należy zawsze monitorować stan układu hamulcowego samochodu. A jednym z jego głównych składników są klocki hamulcowe. Wymiana tych części na wszystkich nowoczesnych samochodach, zarówno produkcji krajowej i zagranicznej powinna być przeprowadzona po każdych dziesięciu tysięcy kilometrów. W przeciwnym razie, poziom bezpieczeństwa podróży spadnie do zera. Dziś będziemy mówić o stanie określonej części ma być i jak produkować jego wymianę własnymi rękami.


Jaka powinna być jakość klocków hamulcowych?

Wymiana tych części jest wykonany tylko wtedy, gdy pojazd, naciskając pedał hamulca zaczyna krzyczeć i opublikować straszne skrzypienie. Wskazuje to na stan niskiej jakości materiału ciernego – główny składnik tej części. Jeśli takie objawy są przestrzegane, a samochód jest dość dopuszczalna droga hamowania, sugeruje to, że klocki hamulcowe wymiana ( „Nissan” i VAZ – nie ma znaczenia) nie jest wymagane. Jednak po pewnym czasie zaczyna pojazd spowolnić złe, nie jest zgrzytając i inne kłopoty. W takim przypadku należy natychmiast dokonać naprawy samochodu.

Czy to możliwe, klocki hamulcowe wymiana tylnych (WHA) z własnymi rękami?

Wiadomym jest, że samochody krajowe słyną z łatwości użytkowania (mogą być naprawione nawet w tej dziedzinie), ale zmiana ta może oszczędzić swoje własne ręce, nie tylko właściciele Vaz, ale również właściciele samochodów zagranicznych, bez względu na wiek samochodu.

instrumenty

Tak więc, w celu dokonania napraw, trzeba przygotować jack balonnik, roztocza, a także stal dryf przez 6-8 centymetrów. Tylko z tego zestawu narzędzi, można ręcznie zmienić klocki hamulcowe. Wymiana odbywa się w kilku etapach. Będziemy patrzeć na każdego z nich:

Najpierw trzeba postawić samochód na płaskiej i suchej powierzchni (najważniejsze, że nie było to rack) i za pomocą podnośnika podnieść wóz kilka centymetrów, tak że opona nie jest w kontakcie z powierzchnią drogi. Następnie trzeba wziąć klucz balon i odkręcić śruby na kole. Nie należy zapominać, że pojazd musi być na hamulec ręczny lub narzędzi. w pozycji „P” powinien być przeniesiony z dźwignią punktu kontrolnego w przypadku automatycznej skrzyni biegów. W przeciwnym wypadku, samochód ruszy w dół od gniazda, a może toczyć w dół (dlatego trzeba wybrać przeważnie płaską powierzchnię). Następnie za pomocą szczotki powinny być czyszczone z zacisku zgromadzonego w samochodzie brudu działanie i wykręcić śruby mocujące klocki hamulcowe. Wymiana części nie kończy. Przed usunąć, konieczne jest, aby połączyć nieco płynu hamulcowego (korzystnie 100 mililitrovy strzykawki). Po zainstalowaniu nowe klocki powinny być z powrotem do wypełnienia tej samej wysokości.

Nowe części powinny być traktowane ze smaru grafitowego , a dopiero potem zainstalowany w samochodzie. Montaż wykonuje się w kolejności odwrotnej.