470 Shares 8796 views

Święto NMP katedry. Przedstawienie Maryi

Styczeń jest słusznie nazywany jednym z najbogatszych w miesiącach wakacji. Poza wszystkimi ulubionym Nowy Rok i Boże Narodzenie, 8 tego miesiąca stanowi ważny święto religijne – Katedra NMP.

Dlaczego ten dzień jest tak ważne z punktu widzenia religijnego?

Kościół obchodzi Katedra NMP nie jest przypadkiem w dzień po Bożym Narodzeniu. Słudzy Pana leczono modlitwy uwielbienia dla Matki Jezusa, który został wybrany przez Pana do narodzin Syna Bożego. Biblia mówi o Niepokalanym Poczęciu i bezbolesne narodzin Maryi. Z tego powodu, że jest – jeden wybrany przez dziewicę w kościele z okazji zwyczaje przyjęte matkę Jezusa tuż po jego urodzinach.

Dlaczego święto nazywane jest katedra?

Virgin zaszczycony uhonorowanie roku. Istnieje wiele obrzędów religijnych poświęconych jej urodziny otrzymała dobrą nowinę od anioła, i tak dalej. Święto NMP katedry, nazwany tak dlatego, że jest skierowany do całkowitej służby Maryi. Chodzi o usługę katedralnej, gdzie modlitwy są ogłoszona do Maryi Panny, a także bliskich do niej i Jezusa Chrystusa, Króla Dawida, św Józefa i Jakuba.

Iosif Obruchnik i St. James

Do narodzin Mesjasza Dawidowego był największym wydarzeniem, pomimo faktu, że akcja odbyła się w grocie w Betlejem nieestetyczne. Krewni Maria nie była, a w chwili narodzin Jezusa był blisko Iosif Obruchnik, który był już w dojrzałym wieku i został zaprojektowany, aby chronić dziewictwo Maryi. Tradycja mówi, że żydowski arcykapłan pobłogosławił go na zaręczyny z Maryją. Józef zadbał o Matce Bożej i jej dziecka przez wiele lat i jest do niego we śnie anioł przyszedł z ostrzeżeniem, że trzeba uciekać do Egiptu. Ani chwili wahania, wstał i wziął Maryję z dzieckiem tyle. Nawet zaawansowany wiek nie zatrzymał Joseph wziąć odpowiedzialność za dwa takie ważne życia oraz w celu zapewnienia ich oddziałów, rozpoczął pracę jako stolarz w Egipcie, zarobkowania.

David według ciała był przodkiem Pana, ponieważ zgodnie z tradycją było dopasowanie że Zbawiciel narodził się z rodu Dawida. Nie najmniej zbliżone do Pana osoba – Jacob. Był synem Iosifa Obruchnika przez jego pierwszego małżeństwa, dlatego uważa się, brat Pański. Jako pobożny i wierny Bogu, po zmartwychwstaniu Chrystusa z martwych, został mianowany rektorem kościoła w Jerozolimie.

Katedra NMP: historia festiwalu

Dziewica Maryja czczona przez ludzi z początku powstania kościoła chrześcijańskiego. Święto Najświętszego katedry Virgin zaczął być obchodzony jako takie w IV wne, kiedy Epifaniusz, Augustyn i Amvrosiy Mediolansky wykonany rytuał uwielbienia na cześć urodzin Chrystusa, i połączył ją z dodatku do jego matki. Oficjalny status tej kościelnej przypadku nabytej tylko w roku 681, kiedy to po raz pierwszy odbył się w katedrze NMP, James i jego ojca Iosifa Obruchnika.

Data 08 styczeń nie został wybrany przypadkowo. Wśród wszystkich świętych Virgin otrzymał najwyższe wyróżnienie. Dlatego też, jako hołd Najświętszej Maryi asystentów kościelnych świętować jej dzień po najważniejszym świętem religijnym – narodziny Zbawiciela.

Katedra NMP: specjalny urlop

Z biegiem czasu, niektóre wydarzenia kościelne stają się popularne. Od 8 stycznia, postanowił uczcić święto religijne – Katedra NMP, ale w Rosji pochodzi ich zwyczaje. Ludzie w tym dniu zwana „babinden”. Powinien sprawdzić, kobiety w ciąży i tradycyjne wrodzone kobiet. W miejscowościach, 08 stycznia według starych zwyczajów wzięto do wypieku ciast i traktują swoje kobiety w połogu. W rodzinach chłopskich, w których dzieci były w tym dniu było obowiązkiem rodziców gotować cukierki, weź wódkę i udać się na wizytę z łuku do położnej, która odbyła dostawy.

Według starych rosyjskich tradycji w dniu katedrze NMP kobiet czuł swoją szczególną jedność z Matką Bożą, więc zostawiła dar chleba. Z reguły kobiety wypiekane pieczywo i doprowadzić je do kościoła: niektóre smakołyki one pozostawione na ołtarzu, i uświęconych i zaniósł do domu.

Uważa się, że te zwyczaje pochodzą z pogaństwa, które od dawna rozkwitły w Rosji. Wiadomo, że przed rozpoczęciem ziem ruskich na chrześcijaństwo, ludzie czcili wielu bogów. Wśród nich była patronką wszystkich kobiet – Makosh kult, który przeszedł metamorfozę i zmieszano z obchodami katedrze NMP. Wykorzenić ślady pogaństwa przez długi czas nie było to możliwe, zwłaszcza w kulcie Bogini, pomagając kobietom.

Istnieją przypadki, gdy równolegle powstających kościołów chrześcijańskich, wiele wsi chłopskich kontynuowane każdej jesieni do zaprezentowania ofiary bogini kobiet w połogu. Te skostniałej tradycji wywołało gniew Ojców Kościoła, ale jednak, nawet strach przed karą nie przeszkodziło kobietom korzystanie z ich rytuałów. Niektórzy ludzie uważają, że pod wieloma względami święto NMP Katedra było przebranie pogańskich rytuałów, które odbyły się podczas nabożeństwa i później. Ludzie walcowane swoich rówieśników w dzień, koło tańców i nadal odwiedzić kobiet w ciąży i położnych.

Jeszcze w XVIII wieku kontynuował prześladowania pogan, którzy starannie ukrytych swoje rytuały kościoła. Kapłani nazywane do większości tradycji tego dnia pracę diabeł, pogrąża się w zamieszaniu wszyscy chłopi. Nawet banalne praktyka, jak gotować owsiankę w tym dniu, są one przypisane do machinacji złych sił. Ciekawostką jest fakt, że konsekracja chleba i błogosławionych kapłanów Virgin Mary Katedra zaprzeczył również. W 1590 metropolita kijowski skazańców, nazywając swoje działania jak heretyckie.

Kto jeszcze śpiewał w Rosji 8 stycznia?

Według dawnego zwyczaju, dzień w katedrze NMP spadł na 26 grudnia. Oprócz intonuje modlitwę Maryi Dziewicy, Słowianie hołd pamięci Dawida proroka, który był w stanie pokonać olbrzyma Goliata własnymi rękami. Rolnicy uhonorowany ten święty i zwrócił się do niego w modlitwie o pomoc. Wierzono, że ci, którzy wierzą i modlą się do Dawida, będzie oszczędzony od gniewu i złości. To przekonanie wynika z danych historycznych, że prorok był Saula giermek, i często musiał oswoić opornych piosenki mąż i dowcipy. Stąd urodził się w Rosji uważa, że dzieje się w podróż, podróżny musi poprosić o ochronę przed Dawida. Miało to zapewnić mu łatwy sposób i pozbyć się wszelkiego rodzaju kłopoty, w tym złodziei i dzikich zwierząt.

Przedstawienie Maryi

Przedstawiciele chrześcijanina religia nie wiem z pierwszej ręki, że kalendarz prążkowanych czerwono podczas najważniejszych wydarzeń religijnych. Virgin Mary – jeden z najważniejszych aktorów w historii pojawienia się światła Zbawiciela. Dlatego w jej cześć podane do wielu ceremoniach pochwała, która odbyła się 8 stycznia w tym Katedra NMP. Historia święta przechodzi do sedna historii Nowego Testamentu. Jednakże, jest to lista ważnych wydarzeń nie zbliża się do końca, a istnieje wiele innych ważnych z punktu widzenia religijnego wydarzeń.

Przedstawienie Maryi – święto, które pochodzi od starożytnego posagu. Odnosi się on do dwunastu najważniejszych wydarzeń religijnych roku i obchodzony jest w czwartym dniu grudnia.

W tym dniu, w sprawie wyrażenia ludzie powinni pamiętać rodzice Panny: Anna i Joakima, którzy żyli długi okres późnej starości, ale Bóg nie wynagrodzony ich dzieci. Do niedawna, wierząc w sprawiedliwość Boga, ufali Panu w modlitwie, obiecując, że jeśli da im się długo oczekiwane dziecko, będą poświęcić mu. Ich prośby zostały wysłuchane przez Boga, i posłał ich dziecko – piękną Mary.

Kiedy miała trzy lata, Anna i jej mąż udał się do Jerozolimy, aby wziąć córkę kościoła, jak obiecał Panu. Ze względu na szczególne znaczenie ślubu rodziców Maryi zapalił świece i uczynił pochód towarzyszący dziewczynie. Przed jej młodych panien, a następnie, a wokół Maryi i ich rodziców – krewnych.

Gdy pochód przyszedł na bramie świątyni, zostały spełnione przez kapłanów pod przewodnictwem Zachariasza, ojca Ioana Krestitelya. Po wejściu do siedziby Boga stała 15 stopni. Rodzice zostawili dziewczynkę z przodu z nich, a następnie patrzył ze zdumieniem, jak ich własna córka wzrosła do elewacji.

Zachariasz otrzymał wiadomość od góry, że Maryja musi wejść do świętego miejsca świątyni, która miała przyjść tylko raz w roku. Od tego momentu możemy założyć, że rozpoczął się trudny i przełomowy w historii – począwszy od matki Zbawiciela na swej drodze. Przedstawienie Maryi – imprezy wakacyjnym, kiedy dziewczyna zaczęła służyć Panu według rodziców obietnicy.

Bądź Maryi w Świątyni

Kronikarz, który nagrywał wydarzenia z historii życia Bożego w domu Bożym, był Iosif Flavy. Powiedział, że dziewczyna mieszka w pokoju z innymi pannami, i był pod opieką pobożnych panien. Głównym zajęciem który zdradził dziewczynę błagał, robótki i czytanie modlitw. Maryja była dobrą uczennicą i dziecko pokazał swoje najlepsze strony.

zgodnie z zasadami wtedy świat, dziewczynka osiągnie wiek piętnastu lat musiał opuścić mury świątyni i uzyskać męża. Jednak w tej sprawie po raz pierwszy pokazał nieposłuszeństwo: Maria wzięła ślub pozostać dziewicą do końca i poświęcić się służbie Bogu. Zacharias, jest mądry, zaproponował wyjście z sytuacji. Radził starsi krewni dziewczynki Józefa poślubić ją w celu nadania mu godne życie. To było zrozumiałe, że Maryja pozostanie czysta i być w stanie spełnić swoje ślubowanie.

Historia obchodów wejściem Bogurodzicy

Pierwsze wzmianki o tym wydarzeniu pojawiła się na początku naszej ery, albo raczej ery chrześcijańskiej. Od 250 do 300 roku pne pod naciskiem cesarzową Helenę to zbudowano pierwszą świątynię, poświęconą pamięci wprowadzając Bogurodzicy do Świątyni. Wreszcie, obchody tego wydarzenia powstał w kręgach kościelnych do IV wieku.

Uroczystość odbyła świeże i surfaktant, a dopiero na początku X wieku George Joseph Nikodimsky razem hymnographers napisane kanony dla rytuałów modlitewnych.

Cechy uroczystość prezentacji Mary

Muszę powiedzieć, że każde zdarzenie jest ceremonia kościelna. Oczywiście, w przeciwieństwie do pogańskich ofiarach, chrześcijanie przestrzegać metodami humanitarnymi, głównie uciekania się do hymnów modlitwy, kazania, namaszczenie i symulacja niektórych wydarzeń historycznych, ubrany symboliczny.

Niezależnie od tego, czy usługa w świątyni lub przechodzi żadnej istoty, święto, na przykład, Katedra NMP, Matki Bożej Modlitwa jest niezbędnym atrybutem imprezy. Ważnymi czynnikami w prowadzeniu uwielbienia są szaty kapłanów. Tak, dzień Ofiarowania kościele Matki sług Pańskich odziany w szaty niebieskie lub niebiesko. Ten dzień był wieczorny, całonocne czuwanie, liturgia.

Zwłaszcza wprowadzenie w święto Matki Kościoła oznaczało tylko czytanie przewidziane teksty: modlitwa Virgin zatytułowany troparion także, jak również szereg konkretnych śpiewów liturgicznych.

Ukrzyżowanie na cześć święta

istnieją 12 z najważniejszych wydarzeń roku dla pojęć religijnych. Niektóre z nich są śpiewane nie tylko podczas mszy pieśni modlitewne, ale także mają swoje własne cechy, takie jak krzyż, „Prezentacja Maryi”.

Krzyże z wizerunkiem przedmiotu jest bardzo popularne. Wykonują różne materiały. Po jednej stronie krzyża widać Stwórcy, który siedzi na tronie przygotowanym dla niego, a na odwrocie – obserwować uroczysty pochód podczas wynurzania Maryi schodach świątyni.