404 Shares 6374 views

Odzież przyszłość: co to będzie? Tkaniny, akcesoria, projektowanie

Sport i właściwa dieta sprawia, że osoby zdrowsze i znacznie wydłużyć jego żywotność. Co jeśli przyszłość ubrania będą miały ten sam efekt? Proszę sobie wyobrazić: wymierne korzyści dla formy fizycznej po prostu dlatego, że umieścić na koszulce lub tenisówki. Następny będziemy rozmawiać o tym , co przemysł jest inteligentne ubrania, ona zmierza, jakie są jego korzyści dla każdej osoby i jaka będzie przyszłość ubrania.

Spojrzenie poza horyzontem

Będziesz zaskoczony, ale smartfony, zegarki i bransoletki, które śledzą liczbę kroków dziennie – to tylko niewielka część tego, co czeka nas w przyszłości. Ubrania przyszłości lub inteligentne ubrania, który jest realizowany dzisiaj, dzięki czemu włosy stają dęba w oczekiwaniu na to, co jest już w niedalekiej przyszłości będą dostępne dla każdego. Nowoczesne ubrania metamateriały nie pozostawi obojętnym.

Wyobraźmy sobie, że po 10 latach ubrania i buty są dużo bardziej inteligentne niż dzisiejsze smartfony i zegarków. Imponujące? Oczywiście! I w tym samym czasie z entuzjazmem staje się trochę przerażające.

Szata czyni człowieka?

Chociaż ubrania kołysząc się spokojnie na sznurku, to nic specjalnego. Ale jak tylko umieścić na niej zaczynają się różne trudności. Nawet najbardziej praktyczne ubrania pogniecione, hałas trzaskanie, deszcz rozprzestrzenia się na kawałki, to łatwo się brudzą i trudne do czyszczenia znikną w słońcu, natychmiast pokryte szpuli, może być niewygodne, a gorące w nim.

o materiałach

Problemy te są tak stare jak świat. Ludzie mają tendencję do myślenia, że idealny ubiór nie istnieje w naturze. Prawie dwa tysiące lat temu, cała populacja nosili szaty kolczastym i szorstką ściereczką blady trup w kolorze, który jest szyte grubą nić. Obecnie, ubrania i buty wykonane z nylonu, elastomery, takie jak Lycra włókien poliestrowych lub innych materiałów syntetycznych. Można to uznać za znaczące osiągnięcie w branży mody 20 wieku.

Co osiągnęliśmy? Nasze nowe ubrania zaczęły się długą drogę od regału do śmieci. Ale czy to korzystają z więcej stali? Odzież jest nadal tylko chroni przed żywiołami i obejmuje ciało – tak samo jak to miało miejsce w czasach faraonów.

Są rzeczy, na których czas nie jest uprawniona. Na przykład, Space Marines łódź będzie mieć taką samą formę jak łyżka rzymskiego legionisty. Ale ubrania – nie idealna funkcjonalność. Tak, można przyszyć taśmę odblaskową lub zwiększyć liczbę kieszeni. Ale dlaczego ubrania – rzeczą, nosimy częściej niż smartfony – jeszcze nie dotknął wysokiej technologii?

metamateriały

Odzież będzie przyszłość metamateriały. Co to jest? Ten materiał stworzony sztucznie, ale taka dziwna nazwa wynika z faktu, że posiadają szczególne właściwości, które nie występują w normalnych tkankach.

Firmy odzieżowe starają się, aby ich produkty atrakcyjne i funkcjonalne: metamateriały często mają niezwykłe właściwości optyczne, akustyczne lub elektromagnetyczne. Najprostszy przykład – płaszcz niewidzialności z „Harry'ego Pottera”. Jeśli taki płaszcz idzie na ogólną dostępność, zostanie on utworzony metamateriałowych. Ponadto, wszechstronny ubrania, które umożliwiałyby jego użytkownika niewidoczne – marzeniem wielu naukowców i próbuje stworzyć podejmowane przez długi czas. Jest to niemożliwe , aby nie zauważyć, że w tym przypadku już pewne sukcesy.

Andrea De Falco, na przykład, był w stanie stworzyć metafleks – tak materiał, który, załamujących światło padające na nią, przez co obiekt, który zamienił niewidoczne, a nawet prawie niewidoczne. Jednakże, jesteśmy bardziej zainteresowani wykorzystaniem takich materiałów w przemyśle sportowym, ponieważ jest w trakcie ćwiczeń, nasz organizm pracuje na granicy swoich możliwości, i ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej informacji o swoim stanie.

Firma Columbia wynaleźli technologię, która będzie upewnić się, że metamateriały – przyszłość ludzkości. Koncepcja tej technologii jest specjalny materiał, który składa się z aluminium, co zapobiega wydostawaniu się ciepła i wraca z powrotem do hosta. Niewiarygodnie, technologia ta naprawdę działa.

Inteligentna odzież: jesteśmy z przyszłości?

Jeżeli inteligentne ubrania dostępne dzisiaj metamateriały będą dostępne dla zwykłych ludzi, więcej wkrótce. Na przykład seria miCoach z najważniejszych marek odzieży, producent odzieży sportowej i Adidas buty. Obejmuje ona wiele elementów garderoby z koszulki do biustonosza. Co jest takiego specjalnego? W wybudowanym Cardiosensor czyta odzież nośnik pulsu, a następnie synchronizowane z jednym z gadżetów do przechowywania danych statystycznych.

Poliester – głównym składnikiem nowoczesnego materiału odzieżowego. Wykorzystuje wiele niezwykłych technik. Jednym z najbardziej interesujących – TechFit. Co jest w nim wyjątkowego? A fakt, że pozwala, aby ciało ludzkie silniejszy o 5%! W jaki sposób? Tylko nauka i nie magia. Prawa fizyki i przydatne w branży mody: W związku z twardego materiału osiągnąć znacznie silniejszą kompresję. Jednocześnie elementy rozciągania kostium działają na zasadzie sprężyny i pomaga osobie na ćwiczenia. Na przykład, jeśli obniżyć poprzeczkę do klatki piersiowej, a następnie wcisnąć go, że nie będzie sam – możesz pomóc koszulę.

Inną technologią marki Adidas, który jest aktywnie używany teraz, zwany Climacool. Jego unikalną cechą jest to, że promuje wydalanie potu i cyrkulacji powietrza. Nerwów absorbowane do ubrań dzięki specjalnemu oddychającego materiału pojawia się wówczas na powierzchni tkaniny, gdzie odparowuje. Ta technologia jest promowana w tych ubrań, które dotykają najbardziej przepocone części ciała ludzkiego, takie jak koszulki i trampki.

Nowoczesna technologia przemysł mody

Co można uznać za szczyt w przemyśle inteligentne ubrania? Na przykład, pokazany na 2015 koszulek przez Hexoskin. Ich charakterystyczną cechą jest wbudowany czujnik, który odczytuje parametry takie jak poziom aktywności, szybkości oddychania, spalonych kalorii, efektywność snu, szybkości i oczywiście, kołatanie serca.

Żyjemy w dobie rozwoju nowoczesnych technologii. Fakt, że wczoraj była wysoka technologia, najnowsze osiągnięcia nauki i techniki, to jest teraz to, aby obrócić stronę historii. Nowoczesne technologie przenikają wszystkie sfery życia człowieka: w edukacji i kariery, komunikacji, a nawet mody. Nie byłoby zaskakujące, gdyby za kilka lat takich znanych marek, takich jak, na przykład, Apple, będzie produkować nową generację odzieży wysoce technicznych.

Współcześni projektanci mody eksperymentują z różnymi innowacyjnymi materiałami dzisiaj. Jeszcze niedawno uznano, rewolucyjny materiał poliestrowy. A dzisiaj, to wszystko przez długi czas i jest bardzo szeroko stosowane w produkcji odzieży i obuwia.

„Future Odzież”, który można kupić w ten

  1. Japońska firma tekstylna wynalazł ciepłą odzież odkryty system wentylacyjny. Więc fashionistki nawet w najgorętsze dni lata będzie mógł pozostać wierny swoim stylu.
  2. Firma Adidas wydał „inteligentne buty” – fundamentalnie nowe buty do uprawiania sportów. Ich jedynym chip jest zamontowany, określa rodzaj powierzchni, na którą oddziałuje podeszwa. W zależności od układu automatycznie dostosowuje sztywność podeszwy, co zapewnia najbardziej optymalną przyczepność i amortyzację.
  3. Brytyjska firma Bodymetrics i najbardziej znanym producentem dżinsy Serfontaine Jeans połączyli swoje wysiłki, aby stworzyć idealne spodnie jeansowe. Lekki skaner usuwa dokładnych parametrów rysunku klienta. Ta procedura nie trwa dłużej niż osiem sekund. Klient wybiera styl i kolor dżinsów, a dwa tygodnie później idealne spodnie przyjść do niego pocztą. Taka przyjemność kosztuje ładny grosz – $ 530 – to jest dwa razy droższy niż zwykły dżinsy z Serfontaine.
  4. Firma wydała kurtka Burton, który wbudowany odtwarzacz mini-dysku. Gracz sprawia, że łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania, który jest zintegrowany z rękawa. Ciekawostką jest to, że sam gracz, a sterowanie umieszczone w płaszczu tak, aby chronić nie tylko przed uderzeniami w upadku, ale również z wnikaniem kurzu i wilgoci.

Najbliższa przyszłość: czego możemy się spodziewać?

Regulowane rękawy. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że udało się stworzyć materiał, który może zmienić jego długość w zależności od temperatury otaczającego świata. firma odzieżowa z pewnością będą zainteresowani nową technologią, ponieważ może on być stosowany w produkcji tekstyliów. Bluzy i swetry z takiego materiału w czasie upałów zamieni się w T-shirt, a gdy zimno ponownie stać bluzki.

Dress-natryskowe. Susan Lee w wywiadzie, powiedział, że w niedalekiej przyszłości zyska dużą popularność dress-aerozolu. Według niej, konieczne jest, aby rozpylać specjalnego materiału z pojemnika wokół nich, a następnie pakowane w chmurze ludzkiego substancji niewłóknistych, z którego będzie można ukształtować sukienkę.

Odzież dziecięca przyszłości

Co odzież dla dzieci w przyszłości, można sobie wyobrazić teraz. Naukowcy wymyślają piżamę, która zaśpiewa kołysanki dziecko i pieluchy z mikroprocesorów, które będą informować rodziców, że nadszedł czas, aby zmienić pieluchę. Do tego czasu, aż nie wszystko jest jeszcze wynalezione, do ogólnego szczęścia, kochamy i tkliwość będzie kształcić nasze dzieci, korzystających z ich uśmiechy i pierwsze słowa.

Inteligentna odzież – to nasza najbliższa przyszłość. My powalony w poszukiwaniu sposobów, aby przedłużyć swoje życie, nawet nie myśląc o tym, że jednym z narzędzi tego może być nasza odzież.