155 Shares 2337 views

Teatr w 17 wieku w Rosji. Teatr sąd w 17 wieku

Teatr – rosyjski narodowy skarb, który sięga 17 wieku. To właśnie wtedy rozpoczął tworzenie podstawowych zasad teatralnych i podwaliny tej formy sztuki w Rosji.

Początki teatru rosyjskiego

Rosjanie zawsze były znane pod kątem zdolności do dywersyfikacji ich czasie wolnym. Od dawna odbywają się w Rosji, targach i festiwalach, gdzie bohaterowie stają klaunów. To, jak ludzie byli nazywani artystami, wśród których byli śpiewaków i muzyków i aktorów.

Zazwyczaj teatralne były ograniczone do jakiegokolwiek kościoła lub święta narodowego. Jednak z czasem festiwal mógłby zorganizować bez powodu. Klauni byli ludzie bez dachu nad głową i pieniądze, często gromadzone w oddzielnych grupach i przeszedł miastach i wsiach w celu zarabiania. W swoich pismach używali różnych instrumentów muzycznych (flety, harfy), lalki, ręcznie strojach.

Nieco później, artyści, zbliża się do nowego miasta, wzniesiony w jego specjalny obszar budynku, w którym żyli, i zabrał publiczność. Budynek ten stał się znany jako farsę, to wszystkie korowody otrzymali taką samą nazwę. Repertuar błazny były społeczne satyra, dowcipy, ballady, bajki.

Mimo że wraz z pojawieniem się stosunek do kabin teatru stał ostro negatywne i negatywne, nie możemy zapominać o wpływie, jaki wywarły na rozwój starego rosyjskiego teatru rozrywki.

Elementy teatru, wynikającego z popularnych pojęć

Ponieważ teatr w 17 wieku w Rosji dopiero zaczynają swoją długą podróż, wiele elementów i szczegóły zostały przyjęte na błazny i pochodzą z występów folklorystycznych.

Po pierwsze, to teatralna przestrzeń. Pierwsza taka hala stała Poteshnaya Chamber, gdzie od 1613 roku zaproszony do wystąpienia błazny. Całkowicie takie pomysły nie można nazwać teatrem, ponieważ były one charakteru cyrku z dużą ilością humoru i różnych sztuczek.

Po drugie, rusztowania etap. Podczas swoich wystąpień klaunów zgromadzonych wokół niego wielki tłum ludzi, a istnieje potrzeba, aby zademonstrować swoje talenty w pewnym uniesieniem, że wszyscy ludzie mogli go zobaczyć. Pierwszy rusztowania został zbudowany, aby pokazać wydajność teatru lalek.

Po trzecie, dramat ustnej. Clowns wykonywane prace, które ludzie napisali. W ten sposób narodził się słynny bohater pietruszki.

Sąd teatr 17. wieku

Nawet król Michaił Fiodorowicz podczas jego panowania zaczął myśleć o stworzeniu teatru sądu. Jednakże, w celu realizacji tej idei były potrzebne zagraniczni eksperci, bo w Rosji nie były jeszcze ważniejsze dramaturgów i artystów, zdolnych do służby z godnością Melpomeny.

W 1644 roku w Rosji ze Strasburga przybył trupę aktorów, który przygotowuje swoje wystąpienie na miesiąc. Jednakże, z nieznanych powodów, zostali wydaleni z kraju.

Pełny teatr w 17 wieku w Rosji pojawiła się pod cara Aleksieja Michajłowicza. Wyraził pomysł Artamon Boyar Matveev, który był często postrzegany w Europie, a co może być sztuką. Pierwszy rosyjski teatr 17. wieku rozpoczął swoją działalność w 1672 roku.

Pastor niemieckiego osadnictwa Johann Gottfried Gregory na rozkaz Matveeva kilka tygodni zebrał trupę aktorów, składający się z mężczyzn i chłopców, i dał im lekcje sztuki dramatycznej. On także napisał pierwszą sztukę na podstawie biblijnej opowieści Estery.

prawdziwy teatr scena została zbudowana w miejscowości Pańskiego. Premiera odbyła się 17 października. Prezentacja przeszedł dziesiątej ale król i szlachta, i królową, z jej świta wykluły się skończyć.

W 1673 teatralna scena została przeniesiona do Kremla. Dramaturg był dobrze wynagradzany za swoją pracę i pobiegł, aby rozpocząć pisanie nowej gry. W tym czasie pisał Judyty, również przy użyciu historię biblijną. Teatr w 17 wieku w Rosji była głównym rozrywki króla.

Po śmierci Grzegorza w 1675 roku na czele teatru sądu stał jego adiutant Givner, który stworzył kilka udanych dramatyczne produkcje. Jednakże sąd 17 wieku rosyjskiego teatru przestała istnieć w 1676 roku, po śmierci cara Aleksieja Michajłowicza dnia.

teatr szkolny

Teatr w 17 wieku w Rosji zaczyna się wyłącznie do jej szybkiego rozwoju, w tym w szkołach religijnych. Stało się to możliwe dzięki aktywnej części kościoła, która miała na celu wzmocnienie swojej pozycji wśród ludzi.

Pierwsze teatry szkolne zostały otwarte w Kijowsko-Mohylańskiej oraz Akademii Slavic-grecko-łacińskiej. Repertuar składał przedłożenie tematy religijne, ale nie było to miejsce dla przerywników. Satyra wpływ na interesy kleru i ostatecznie teatr szkoła przestała istnieć bliżej do 18 wieku.

teatr szkolny również wpływ tradycji. Intermedia był prototypem współczesnego komedii. Aktorzy przestrzegać zasad klasycyzmu w swoich produkcjach, a także używane znaki, w tym odzieży.

Wycieczka zagraniczna

Teatr w 17 wieku w Rosji przyjęła bezcenne doświadczenie z firmami zagranicznymi przechodnich Włoch, Prus i Francji. Dzięki nim administrować triumf myśli duchowej, były one źródłem rozwoju społecznego i twórczego.

Wraz z pojawieniem się Fedor Alekseevich teatru, malarstwa, muzyki 17 wieku były one skazane na długiej stagnacji, jako nowego króla miał małe zainteresowanie sztuką. Ale los chciał, że wiek jego panowania był krótkotrwały.

Który wstąpił na tron Piotrowy dałem nową rundę rozwoju teatru i sztuki w ogóle w Rosji.