761 Shares 8030 views

Szwajcaria – to … Zawód „Szwajcaria”: historia, profesjonalne funkcje i ciekawostki

Ponad dwieście lat temu, słowo „Szwajcaria” oznaczało tylko jedno – mieszkaniec kraju Szwajcaria. Jak to się stało, że dziś „Szwajcaria” – zawód? I którzy są recepcjonistka i portier? W jaki sposób różnią się one od portiera?

dusza Hotel od niepamiętnych czasów

Pochodzenie zawodu odbył się w starożytnym Wschodzie. Okres ten jest pojawienie się pierwszej i zakwaterowania. Wynika to z faktu, że gwałtowny wzrost liczby pielgrzymów, kupców i trubadurów. Dlatego też, przy wejściu do instytucji zaczęły pojawiać się słudzy, którzy zostali zaproszeni do przyjść i zjeść, odpocząć lub spędzić noc.

Odwołał się do tych osób lub strażników preddvernikami.

etymologia

W najbardziej popularnej wersji mówi, że portier – jest emigrantem. XVIII wieku dotarło bardzo trudne do Szwajcarii, więc pierwotnych mieszkańców tego kraju w poszukiwaniu lepszego życia w Imperium Rosyjskim. Uciekali z całymi rodzinami. Z powodu nieznajomości języka, aby dostać się do pracy w zajazdów pokojówka i hoteli. Wszystko, co powiedziałem w odpowiedzi na pytanie – „shveytsarits”. Rosyjski szybko zniesione do końca, a do połowy XIX wieku, słowo używane wszędzie.

Zwolennicy drugiej wersji na pytanie: „Czym jest portier” odpowiedź, że to elitarna straż. Słowo pochodzi z Gwardii, która prowadzi straży rezydencji papieża w Watykanie. W nim przez kilka wieków zyskuje tylko szwajcarskich. We Włoszech dzisiejsze Svizzero słowo oznacza zarówno mieszkaniec Szwajcarii, a „papieskich żołnierzy.”

Mieszkańcy V Republiki są przekonani, że Szwajcaria – portier. Słowo jest pochodzenia francuskiego i oznacza „drzwi”.

casus

W 1806 roku, pierwsza znaczenie słowa „Szwajcaria” i jego definicja były w słowniku, co doprowadziło do jeszcze większego zamieszania. Zwykli ludzie w dialogu, a nawet gazety opisali słowo i człowiek należący do narodu szwajcarskiego i pozycji. Dlatego krawędź było pytanie o tym, jak nazywają mieszkańcy Szwajcarii. W związku z tym nie było to słowo, które zaczęły narekat tylko tubylców małego górzystego kraju w języku rosyjskim – „Szwajcarska”. Temat został zamknięty.

obowiązki zawodowe

Więc co robi odźwiernego? Sens i wartość słowa i wyrażenia dzisiaj wyraźnie wskazują, że głównym dziełem porter – spotkanie na zwiedzających, hotelach, restauracjach, itp zależności od klasy lub zakładów gwiazda porter obowiązki mogą się różnić .. Ale w sposób ogólny, że czynności wykonywane przez pracownika, jest następująca:

– otworzyć drzwi do przychodzących gości,

– monitorowanie połączeń przychodzących i wychodzących gości,

– Znać numery telefonów awaryjnych (pogotowie ratunkowe i ogień pomoc, policja, itp.)

– przestrzegać zasad służby lub zamieszkania,

– wezwać taksówkę na życzenie gościa,

– znać i umieć jasno określić lokalizację najbliższej restauracji, kawiarni, muzeów, miejsc pamięci,

– poruszać się po mieście,

– pomoc przynieść rzeczy do samochodu lub pokoju lub zaprosić tragarzy

– Znać lokalizację ochrony alarmowej i przeciwpożarowej, aby móc z nich korzystać,

– dostarczenie informacji na dowolnym oddziale lub zakładzie podziałowych strukturalnej,

– zgodność monitora z czystości powierzchni w przedniej części hotelu (restauracja, hotel, itp), w holu i holu,

– czyste i wytrzeć ściany i szyby na terenie powierzonej mu, aby doprowadzić do części z metali lekkich drzwi lub okien,

– sprawozdanie zarządu usterki do drzwi lub naprawić samemu,

– zegarek do przodu hotelu (restauracja) nie było nagromadzenie pojazdów,

– monitorowanie alarmów i billboardów (jeśli występują).

Porter ma prawo do otrzymywania informacji z dowolnego pracownika instytucji do wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Osoba ta ponosi odpowiedzialności karnej, cywilnoprawnej lub administracyjnej za naruszenie powstałe w trakcie jego działalności. I on jest odpowiedzialny za jakiekolwiek uszkodzenia lub zaniedbania w realizacji swoich uprawnień, zgodnie z opisem pracy.

Mianuje i odwołuje dyrektora instytucji. Podwładni nie stało.

Szwajcaria jako zwykły jednostki

Pojawienie się człowieka przy drzwiach powinien dopasować styl i klasę zakładu. Dlatego jednolity Szwajcaria – bardzo ważną częścią jego pracy. Znamiennym przykładem jest odzież pracownika w hotelu Odessa „Londyn”. Budynek, w którym się on znajduje, stylizowany pałac królewski w Edynburgu (Wielka Brytania). Dlatego projektanci opracowali barwach, bardzo przypominający kształtem Gwardii Królewskiej Gwardii Pułku The Tower of London.

W małych hoteli i administrator biuro dozorca zazwyczaj łączone. Dlatego tu portier – osoba, której obowiązki obejmują wita gości, odpowiedzialnych za korespondencji przychodzącej, odbierać faksy i rozmowy telefoniczne. Czasami pracownicy są wykazy przylatujących i odlatujących goście.

Duże hotele lub restauracje w swoim stanie mieć dzień i nocny portier.

Oraz w Szwajcarii, to bym poszedł – pozwól mi nauczyć …

Znaczenie słowa „Szwajcaria” daje powód do przypuszczenia, że ten mistrz zawód ludzie, którzy uwielbiają rozmawiać, który nie podrażnia tysiąc razy dziennie, aby odpowiedzieć na te same pytania. Teraz portier nie będzie trudne do wykonania małą prośbę obcych, odpowiedzieć na ich pytania i pomoże orient w nieznanym miejscu i uśmiechu. Nic więc dziwnego, że ludzie tego zawodu jest twarzą instytucji, czy to hotel, restauracja, porządny dom lub biuro z dużą firmą.

To nie jest bardzo opłacalna

Pomimo faktu, że Szwajcaria – osoba drogiego hotelu lub restauracji, płaca jest niska. W instytucjach niższej klasy lub sławy niewielką opłatę za pracę w zawodzie – tylko 250 $, plus średnia opłata wynosi nie więcej niż dwa dolary. Powodem takiej małej pensji nie ma specjalnych wymagań co do najważniejszych stanowisk i kształcenia specjalnego. Potrzebne tylko mówi po angielsku, odrzucenie złych nawyków, dobrej formie fizycznej, w odpowiednim wieku.

Najwyższa pensja (ponad 500) może pochwalić się hotele portierzy stolicy, kompleksy (restauracje mieszkalnych, etc.). Ale wymagania są wyższe: zdolność do wykonania korporacyjnej, usług i standardów biznesowych; Język rosyjski – doskonała: literat mowy, biegłość etykieta telefon , itp …