265 Shares 5902 views

Co to jest port 80 i co zjada?

Po zakończeniu konfiguracji sieci lub skonfigurować serwer do domu , można spotkać określenie takie jak port 80. Normalnie, trzeba najpierw sprawdzić dostępność dostępu do niej. Najczęściej port 80 jest zamknięta. Aby jak najlepiej zrozumieć, co jest konieczne, aby krótko opisać zasadę działania w Internecie.


Zasada działania

W jaki sposób dostępu do informacji poprzez Internet? Mamy Użytkownik, który chce połączyć się z witryną. Obejmuje Internetu i uruchamia przeglądarkę. Jest to ten sam program kliencki. Jest on zainstalowany na komputerze użytkownika. W pasku adresu przeglądarki internetowej, on wprowadza nazwę serwisu. To jest jego domena. Wtedy nie jest to, co zazwyczaj ukryte przed naszymi oczami. Między adres strony wejścia i odpowiedzi, co następuje występuje. Wprowadź nazwę domeny w przeglądarce, możemy skontaktować się z dostawcą. Mamy poinformować go, że chce zapytać tę witrynę. Jesteśmy dostawcą ustawić serwer DNS (Domain Name Server), który konwertuje nazwę witryny w adresie IP.

Na przykład 178.200.144.124. IP – Internet Protocol jest. Jest on wydawany przez ISP przy każdym podłączeniu komputera do Internetu. Jeśli adres IP jest dynamiczny, można go zmienić w gestii dostawcy. Jeśli adres IP jest statyczny, nie ulega zmianie. Jest to konieczne w przypadku, gdy chcesz skonfigurować ustawienia zabezpieczeń niczego i ustawić dostęp tylko z określonych adresów IP.

Oczywiste jest, że komputery mają swoje adresy IP. Obecnie istnieją dwie wersje: IPv4 i IPv6. Muszą znaleźć komputer w sieci. Musisz wiedzieć, gdzie wysłać pakiet informacji. Następnie operator wysyła żądanie do routera miejscu. Według tablicy routingu, przekazuje dane na podany adres.

Obok serwera WWW przetwarza zgromadzone informacje i wydawane w wyniku strony HTML. Zostawia na łańcuchu odwrotnej, przechodząc do routera ISP, a następnie – na komputerze klienckim. Tutaj też trzeba zrozumieć, gdzie się teraz wysłać opakowaniach, w których programie. To właśnie porty.

Który zajmuje portu 80

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, co to jest. Port – specyficzny zasób system, który jest alokowany do aplikacji do komunikowania się z innymi programami w sieci. Są za komunikację między portami wykorzystujących sieć. Porównując tę strukturę do domu, możemy powiedzieć, że IP – ten dom, a port – jest płaska. W sumie 65,536 część z nich jest zarezerwowana dla pracy tylko z niektórymi aplikacjami. Lista portów w pliku services znajduje się w katalogu C kierowców / etc Windows / System32 / /. Ale może być różny, w zależności od wersji systemu operacyjnego.

Aby obsługiwać strony internetowe i potrzebują do portu 80. Aby sprawdzić jego pracę można to zrobić. Po nazwie miejscu postawić dwukropek i wprowadź numer portu. Na przykład, port 80. Aby otworzyć witrynę. Jeśli wpiszesz numer, takich jak 53, po czym informuje nas pojawi się komunikat informujący, że adres wykorzystuje port, który nie jest zwykle używany do pracy z witryn. Ale zwykle nie określają go w pasku adresu. To sprawia, że samą przeglądarkę. Port 80 jest umieszczony w nim domyślnie.

Testowanie połączenia

Wszystkie aplikacje, które wykorzystują do swojej pracy z zasobów internetowych, korzystać z tego portu do komunikacji przez Internet. Nawet jeśli nie działają w przeglądarce w tym czasie, może być nadal stosowane, na przykład, antywirusowe. Sprawdź, co aktualnie połączenia powstała przez to, można w wierszu poleceń. Po naciśnięciu Windows + R, wpisz cmd w polu i kliknij OK. W wierszu polecenia wpisz netstat-an. Program wyświetli wyniki związków, które zostały określone przez naszego komputera z odległych miejsc. Więc są to urządzenia, które są wkomponowane w architekturę sieci komputerowej.

W kolumnie „adres zewnętrzny” można znaleźć wszystkie zasoby internetowe, które są aktualnie używane osiemdziesiątego portu. Dzięki tej metodzie wygodne śledzenie malware i niechciane połączenia. Ale zdarza się, że jest nieszkodliwy dla funkcjonowania programów potrzebnych do otwarcia portu 80 ręcznie.

Jak sprawdzić port 80?

Jeśli masz do czynienia z takich programów jak Skype i yutorrent, to już wiesz, że są one ustawione w górę i otworzyć wymagane porty automatycznie przy użyciu technologii UPnP. Również, robią dodać się do listy wyjątków w odniesieniu do większości zapory i oprogramowanie antywirusowe. Podczas konfigurowania serwera WWW lub gra jest wymagane, aby to zrobić ręcznie. Zanim to zrobisz, musisz przetestować port. Można to zrobić na kilka sposobów.

zasób sieciowy

Niektórzy lubią korzystać z usługi 2ip.ru. Jest to przydatna funkcja „Sprawdź port”. Jeśli pójdziesz wprowadzić żądaną liczbę nas strona będzie powiedzieć, czy port jest zamknięty, czy nie. Ale musimy zrozumieć, że czek za pośrednictwem tej strony nie może być zawsze poprawne. Tak, że trzeba było jak najbardziej poprawnie, należy uruchomić program, dla którego chcesz ten czek. to również musi słuchać tego serwera. Dla dokładniejszego badania można stosować następujące metody.

zasoby programowe

Zainstalować program PFPortChecker. Podczas instalowania lepiej zrezygnować linki reklamowe. Osobliwością tego programu jest to, że ona słucha portu, który chcemy przetestować – otwarty czy zamknięty. Na szczycie należy określić numer portu, protokołu komunikacyjnego i kliknij przycisk Sprawdź mnie. Protokół połączenia lub TCP lub UDP. Wybierz TCP. Jeśli program pokazuje, że port jest zamknięty, konieczne jest ustalenie, czy zapora jest go blokuje. Jeśli Twój program antywirusowy ma funkcji firewall, aktywuje funkcję wbudowaną w Windows ekranu. W czasie kontroli, należy go odłączyć, to odbywa się za pośrednictwem panelu sterowania. Teraz powtórzyć operację z PortChecker. Jeśli to pokazuje, że porty są nadal zamknięte, możemy stwierdzić, że są one zablokowane na routerze. Oznacza to, że trzeba skonfigurować sam router. Jak to zrobić, tutaj trudno powiedzieć, ponieważ każdy router własnych ustawień użytkownika.

Musisz udać się do interfejsu zarządzania i zarejestrować ustawienia portu 80.
Więc wiesz co to port 80 jako testu i co zrobić, aby skonfigurować.