305 Shares 5865 views

Opel Calibra: specyfikacje, zdjęcia i opinie

Opel Calibra – samochód, który rozpoczął publikację w 1989 roku, znany niemiecka firma. Model szybko stał się popularny – zaczął eksport do Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Ameryce Południowej. Jednak nie jest to maszyna jest znana przez inne różnymi nazwami. Ale model okazał się sukcesem. I zasługuje na powiedział.

O modelu

To coupe (mogą być z przodu i napędem na wszystkie koła), która jest oparta na słynnym modelu „Opel Vectra”. projekt samochodu został opracowany w europejskim centrum projektowym w „General Motors”. Jego głowa była wówczas Ueyn Cherri. I na zewnątrz było interesujące. Główną cechą tego projektu – to jest zaniżone, w szybkiej sportowej sylwetce. Prześledzić pewne podobieństwo do swojego poprzednika (Model Manta), a mianowicie – w formie tylnymi drzwiami.

Chociaż dalmierz Opel Calibra był „Vectra” pierwszej generacji tylne zawieszenie nie kopiowania (w przeciwieństwie do rozwiązań technicznych oraz podstawowych jednostek). Zawiesina jest bardziej skomplikowane. Plecy i stało się w pełni niezależna.

W publikacji tej maszyny do 1997 r.

projekt

Więcej szczegółów należy powiedzieć o wyglądzie modelu Opel Calibra i jego funkcji (pod względem technicznym). Projektanci Grupa doprowadziło Erhard Schnell, przedstawia współczynnik oporu do wartości 0,26. To w tym czasie była osiągnięciem. Rekord niskie! Inną cechą koniec nowości 80.

Charakterystyczną cechą była kształt tylnych słupków dachowych. Ale oprócz niej, nawet optyką widoczny. Nowy „Opel” było absolutnie nietypowe wąskie reflektory dla niego. Nawiasem mówiąc, są one wyposażone w eliptyczne soczewki. Wielu mówiło, że ta forma optyki daje niemieckiego samochodu bardziej charakter „japoński”.

Model stojący na 15-calowe felgi aluminiowe, jak i wewnątrz miał bardzo wygodne fotele sportowe. Był też inny wspomaganie kierownicy, elektrycznie napędzany lustro i mała przyciemniane szkło wnętrze. Jeżeli kupujący chcieli go jako opcja w Opel Calibra ustawić klimatyzację, światła przeciwmgielne, zmotoryzowany właz w suficie, jak i komputer pokładowy. Podstawowa wersja koszt około 37 000 niemieckich marek. Biorąc pod uwagę tempo, które zostały teraz, cena do „Opel” było około trzech milionów rubli.

powertrains

Teraz powinniśmy mówić o silnikach Opel Calibra. Więc początkowo samochód obsługiwany przez dwie jednostki. Pochodzenie – gniazdo 8 zaworu, 2-l. Nazywa C20NE i moc 115 KM. Ten silnik jest wszystko zapożyczone z tej samej „Vectra” pierwszej serii. Drugi silnik mocniejszy – 16 zaworowy, 150 „konie”, zwany C20XE. Co ciekawe, ten silnik był pierwszym produkcji na dużą skalę z najbardziej „Opel” napędowego z 4 zaworów na cylinder i dwoma wałkami rozrządu.

I wykorzystanie tej nowoczesnej technologii pozwoliło zwiększyć zysk. Aż o 37 procent (w porównaniu ze wskaźnikami silnika 8 zawór). Jednostka ta pozwoliła na samochód, aby przyspieszyć do setki w zaledwie 8,5 sekundy. Igła prędkościomierza osiąga maksymalnie 223 km / h! Wszystko to sprawiło, że samochód Opel Calibra, który dostarczył zdjęcie powyżej żądanej maszyny dla fanów prędkości i dynamicznej jazdy. Nawiasem mówiąc, kilka słów o gospodarce. Silnik zużywa około 9,5 litra na 100 km w trybie mieszanym. Udało się, przy okazji, albo z 5-biegową „mechanika” lub 4-band „automatycznym”.

Co ciekawe, silnik C20XE zdecydowano się rozpocząć pełną modyfikację top-end "Kadet E", "Astra F", a nawet "Vektru 2000".

Spisu napędowych

Kontynuując temat rozpoczęła powyżej, trzeba mówić o wszystkich silników, które zostały umieszczone pod kapturami samochodów Opel Calibra. Silnik 2,0 litra tylko czwarty: 115-, 136-, 150- i 204 KM. Z Sprint do stu w 10, 9,5, 8,5 i 6,8 sekundy odpowiednio. Najbardziej rozbudowana wersja – to Opel Calibra Turbo. Maszyna ta może przyspieszyć do maksimum 245 kilometrów na godzinę! Nic dziwnego, że model był jednym z najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych. Wychodzę dokładnie cztery lata – od 1992 do 1996 roku.

Powyższe urządzenia – 4 cylindra. Teraz trochę o 6-cylindrowy. Były tylko dwa, a obie – objętość 2,5 litra. Pierwszy stał się znany jako C25XE. A drugi – X25XE. Oba silniki mają taką samą objętość skokowa, liczbę moc (170), a maksymalna prędkość przyspieszenia (237 km / h i 7,8 sekundy). Tylko pierwsze załogowe Modele silnikowe produkowane od 1993 do 1996-go roku, a drugi – od 1996 do 1997-ty. Ogólnie rzecz biorąc, różnica jest absolutnie nie, nie.

Turbo

Samochód Opel Calibra cechy są dość silne, zwłaszcza jeśli jest to – wersja „Turbo”. I to jest przedmiotem szczególnego zainteresowania.

W 1992 roku „Opel” wydała nowy flagowy. Stali się samochód „Kaliber 16V Turbo 4×4”. Około 204-konny silnik już zostało powiedziane. Warto jednak dodać, że cechą tych modeli był napęd na wszystkie koła i 6-band manualna skrzynia biegów Getrag. Ta wersja ma kosztować Niemcy około 50 000 DM. Teraz byłoby to 4,1 mln rubli.

Różnice zewnętrzne z innych modeli Opla „turbo” nowość miałem. Tyle tylko, że miała 16-calowe koła na piastach 5-śrub. I, oczywiście, tabliczki z napisem Turbo. Więcej na niektórych pojazdach, ta wersja z kierownicą nie było logo „Opel”, a słowo „Turbo”.

po 1993 roku

Tak, samochód Opel Calibra, specyfikacje poprzednio omówione, zmienione w 1993 r. Następnie ostrzejsze normy ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Model ten projekt został zmieniony. Standardowe wyposażenie obejmuje poduszki powietrzne (kierowcy i pasażera). Drzwi zaczęły się ustalić rury spoiny. Dzięki nim może zapewnić większe bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego. Innym wzmocnionych słupków okiennych, wykonane nowy typ mocowania (i zaktualizowanych pasów bezpieczeństwa).

Twórcy postanowili uczynić działanie urządzenia bezpieczniejsze. Silniki Y obniżonej zawartości szkodliwych emisji, a farba zaczęła być wykonywane na bazie wodnej. W jednostkach, z kolei, nie były tak agresywne chłodziwa.

komplet

Potencjalni nabywcy czasu oferowane dwa stałe konfigurację. W jednym, jak jest w zwyczaju, standardowym wyposażeniem. A drugi – rozszerzona lista wyposażenia. Standardowe ustawienia przez kolejne różnych samochodów z różnymi silnikami. Tak więc, na przykład: model z silnikiem C20NE miał okien i godziny mechanicznych zamiast komputera pokładowego (plus 2 poduszki powietrzne). Ale pojazdów z silnikami 6-cylindrowe mają szyby, Elektryczny szyberdach i skóra-uporządkowane wnętrze. Klimatyzacja była zbyt. Wersja z turbodoładowanym silnikiem, oprócz powyższego, były również komputer pokładowy.

Był tam również sprzęt z najwyższej półki. Oraz zestaw urządzeń jest również inna. W ogóle, to trend jest zauważalny: młodszy jednostka napędowa, tym większy sprzęt. W starszych modelach (lub Turbo V6) zostało rozszerzone z radia „Philips”, białe skórzane wnętrze i malowanie „metaliczny”.

ciekawe informacje

Co ciekawe, „Opel” oficjalnie eksportowane do Japonii. I te modele różniły się od samochodów europejskich. W szczególności, wzmacniaki kierunkowskazu różniły się błotniki przednie lusterka składania i nawet czujnika temperatury katalizatora. Plus, Japonia nie robi samochody z kierownicą po prawej stronie. Wręcz przeciwnie, uznano prestiżowych mieć „Opel” z lewego steru.

Nawet producenci uważali, aby zwolnić „Opel” w wersji kabriolet. Nawet wynajął zewnętrzną firmę do tworzenia modeli eksperymentalnych. Ale jeden rozbił się podczas testów bezpieczeństwa, drugi znajduje się w muzeum w fińskim Uusikaupunki. Cabrio nigdy nie został przekazany do wiadomości publicznej.

Bardzo dobre opinie o Opel Calibra. Właściciele mówią dynamiczne przyspieszenie, doskonałą izolację akustyczną, doskonałe trzymanie się drogi. Oprócz obsługi urządzenia jest prosta i bezpretensjonalna. Jeżeli razie awarii (co jest rzadkością) – dane są tanie i można je kupić wszędzie. W ogóle, inteligentnego samochodu za niewielkie pieniądze. Do 150-250 tysięcy rubli, można kupić w dobrym stanie.

Tylko trzeba starannie wybrać maszynę. Bo przecież jej wielu lat i wysokim prawdopodobieństwem wad. Tak więc, zanim kupisz to lepiej sprawdzić samochód na stacji. W przeciwnym wypadku, a następnie, jeśli istnieje poważne szkody, konieczne jest, aby dobrze zainwestować.