188 Shares 8038 views

Jak wyczyścić dysk C w systemach operacyjnych Windows

W przypadku systemu Windows dla użytkowników często konieczne jest rozwiązać szereg zadań związanych z obsługą tego systemu operacyjnego. Na przykład, są dalej badane jako czystego dysku C.

Dlaczego to ma znaczenie:

Jak wiadomo, dostępna przestrzeń na dysku twardym można podzielić na dowolną liczbę odcinków – tak zwanych dyskami logicznymi. Ten, na którym ma być zainstalowany system operacyjny jest nazywany „system”, a to jest zwykle przypisane litery „C”. W związku z powyższym, jeśli dysk twardy nie jest podzielony na sekcje, to jest tylko jeden dysk C. Ze względu na sposób działania systemu, katalog ten jest stopniowo zatkany z niepotrzebnych plików, dlatego przestrzeń dostępna jest zmniejszona. Dlatego, zorientowali się, jak prawidłowo szczotkować dysku C, można zapisać w pewnym stopniu. Na zakup nowego dysku twardego po taka procedura jest opóźnione.

Opcje w jaki sposób oczyścić dysk lokalny C

Istnieje kilka sposobów, aby oczyścić partycję systemową. Jeden z nich polega na wykorzystaniu oprogramowania firm trzecich, a drugi opiera się na wbudowanym w Windows kreatora, dobrze, a trzeci – niezależny usunięciu nadmiaru. Najlepszy wśród nich, gdyż każdy z nich ma swoje zalety.

Aplikacje innych firm

Program CCleaner, który istnieje w bezpłatnej wersji najbardziej znane. trzeba wybrać lewą ikonę „czyszczenie” po instalacji i uruchomienia. W zakładce „Aplikacje” i „Windows” należy zaznaczyć pole przed niepotrzebnych plików (w rosyjskiej wersji wszystko intuicyjne), a następnie kliknij „Analiza”. orientacyjną ilość usuniętych danych zostanie wyświetlona, które zostaną usunięte po naciśnięciu przycisku „Wyczyść”. Korzyści są oczywiste – nie ma potrzeby zagłębiać się w szczegóły, jak oczyścić dysk C, ponieważ cały program robi. Wadą jest to, że możliwe jest uszkodzenie systemu operacyjnego, który sam, że konieczna będzie ponowna instalacja (precedensy) dla nieprawidłowych ustawień.

Wbudowanego kreatora

W systemach Windows jest realizowany mechanizm oprogramowanie do automatycznego usuwania niepotrzebnych plików. Wielu użytkowników wie, że jeśli przez długi czas nie do czyszczenia kosz i folder temp, to pojawia się na pulpicie potrzeby tej wiadomości procedury. Ten program może być uruchamiany przez życie, nie czekając, aż limit zostanie osiągnięty czas „starzenia się”. kliknij „Oczyszczanie dysku” Aby to zrobić, kliknij ikonę „Komputer”, powodują właściwości partycji systemowej i pod obrazem alokacji przestrzeni dyskowej. Okno checkmark tylko niepotrzebne dane i zatwierdzić zmiany. Oczywiście, że jest, jak do czyszczenia dysku C przy pomocy tego rozwiązania, nie jest niczym trudnym. Wadami są „wysoce wyspecjalizowane”, aw rezultacie tylko częściowe usunięcie niepotrzebnych plików.

ręczne usuwanie

Człowiek, który wie, jak ręcznie wyczyścić dysk C, teoretycznie można bardziej skutecznie wykonać to zadanie. Wadą jest to, że trzeba na tyle dobrze, by zrozumieć, co plik za to, co jest konieczne i że można go usunąć bez szkody dla systemu operacyjnego. Wspomnieć tylko niektóre foldery, które mogą być usunięte z dysku:

– zawartość katalogu temp. Może ona znajdować się na sposób «Windows Temp» i «Users poprawną nazwę użytkownika AppData Local Temp»;

– podczas instalacji pakietu biurowego firmy Microsoft w folderze głównym dysku systemowego, tymczasowego Urzędu katalogów. To może być usunięty po instalacji.