869 Shares 9189 views

IPhone 4 zadać? Instrukcje i metody firmware

Oprogramowanie za każdym razem z urządzeniem staje się nieaktualne. Jest to normalne, ponieważ każda firma kontynuuje prace nad swoim oprogramowaniem, stale poprawiając go.


Nie jest wyjątkiem i oprogramowanie na „iPhone 4”. Jednostka sama jego konfiguracji technicznej nie można nazwać zbyt do tyłu – z nim można wyglądać stylowo nawet dzisiaj. Plus parametry techniczne modelu (kamera, procesor i inne wskaźniki) są dość wysokie, tak że funkcja telefonu normalnie.

Jednak system operacyjny jest zainstalowany na urządzeniu jest przestarzały – Apple wydała 9th wersję nim, podczas gdy model 4 generacji przyszedł z iOS 5. Oczywiście, system operacyjny dla tych aktualizacji stać się bardziej wydajne, wygodne i atrakcyjne. Dlatego niektórzy użytkownicy robią wszystko, co możliwe, aby przynieść telefon do tego samego stanu. Mówiąc najprościej, uczą się migać telefonu „iPhone 4”. Jednakże, migające mogą być wymagane nie tylko w tej sprawie.

W tym artykule postaramy się ukazać jak najwięcej, co procedura jest i dlaczego jest to potrzebne.

Jaki jest firmware?

Każdy smartfon działa na konkretnej wersji systemu operacyjnego. Procedura firmware oznacza jej przesunięcie, które mogą obejmować przejście do nowej generacji, albo po prostu uaktualnić istniejący do takiego stanu, w którym telefon został zwolniony z zakładu.

Może ktoś pomyśli, że firmware na „iPhone 4” – jest złożonym procesem, który może być tylko przez hakerów lub wykwalifikowanych pracowników centrów usług, ale tak nie jest. Właściwie jest to dość prosta czynność. I Apple zadbał, aby mógł go z łatwością obsługiwać każdy, prawie jak w domu.

Dlaczego jest to konieczne?

Jak już wspomniano, jednym z wariantów potrzeby aktualizuje oprogramowania urządzenie może być tylko pragnienie, aby przejść do nowej wersji swojego systemu operacyjnego. Jest to normalne, ponieważ, jak już wspomniano, mogą być spowodowane zwiększoną funkcjonalnością.

Tak więc, dodatkowo użytkownik może wyszukać informacje na temat ich „iPhone 4” (jak to uszyć samemu) w celu dostosowania modelu do ustawień fabrycznych. Może okazać się konieczne w przypadku znalezienia telefonu cudzym albo, powiedzmy, kiedy dajesz ludziom smartphone, przed jej użyciem. Więc po prostu chcesz usunąć wszystkie informacje z urządzenia, które należą do innych użytkowników, a dostać się w ręce całkowicie czysty model.

Metody "iPhone 4" EEPROM

Cóż, cokolwiek to było motywowane przez pragnienie, aby nauczyć się szyć „iPhone 4» (s-modyfikacją jest także problemem), metody przeprowadzania tej procedury możemy opisać w tym artykule. Tylko dwa z nich – to „Update” i „Restore”. Oba są przeprowadzane za pośrednictwem komputera z preinstalowanym iTunes, a kabel łączący urządzenie do komputera PC; albo bezpośrednio na urządzeniu, z wykorzystaniem lokalnych WIFI połączenie.

Każdy z tych dwóch metod, jak przeprogramować „iPhone 4s» (4) lub po prostu zakłada pewne indywidualne cechy. Na różnice między nimi, patrz poniżej, w sekcjach poświęconych tych metod.

regeneracja

Najpierw porozmawiajmy o odzysku. Aby można uzyskać tylko w przypadku, gdy użytkownik pracuje na „Komputer + iTunes + telefon”. Zakładka „Restore” można znaleźć po smartfon zostanie rozpoznany przez komputer, pojawi się następnie w menu monitora do ich kontrolowania.

Sama procedura odzyskiwania jest bardziej złożona niż aktualizacji, ponieważ implikuje usunięcie danych osobowych z telefonu. Ma ona na celu, jak wspomniano powyżej, aby uzyskać „czysty” telefon komórkowy. Wydać je, na przykład, w przypadku sprzedaży lub przeniesienia „iPhone”, a gdy użytkownik szuka, jak uszyć znaleziono „iPhone 4”.

przechowywać informacje

Opisując procedurę, nie wspominając, że konieczne jest, aby być ostrożnym i zachować wszystkie swoje pliki z wyprzedzeniem. Przywrócić je po tym etapie nie będą wszelkie informacje od „iPhone” zostać utracone na zawsze. Dlatego nie zaleca się przywrócić urządzenie bez potrzeby, w ramach eksperymentu, a jeśli nie przejmuj się, jak wykonać kopię zapasową wszystkich plików (szczególnie zdjęć) na innych nośnikach. Ponieważ, jak wskazano przez informacje zwrotne od użytkowników, jest to dość powszechny problem i problem gdzie ludzie mylić z prostym procesem modernizacji i traci całą zawartość.

aktualizacja

Więc jak można się domyślić, procedura ta nie obejmuje usunięcie danych osobowych z urządzenia użytkownika, gdyż ma na celu poruszać się tylko do nowszej wersji systemu operacyjnego.

Instrukcje dotyczące sposobu przeprowadzenia tej operacji zależy od tego jaka metoda aktualizacji użytkownik wybierze – za pomocą komputera i programu iTunes lub WiFi, praca z samego telefonu. Ci, którzy myślą o tym, jak flash „iPhone 4 S», nie martw się. Szczególności złożoność jest ani pierwsza ani druga metoda. Tylko wszystko zależy od warunków, w których odbędzie się przepisać. Jest dostęp do internetu, dostępność już pobranego pliku systemu operacyjnego i, oczywiście, kabel do podłączenia smartfonu (należy zachować ostrożność w miarę możliwości).

Krok po kroku

Jeśli farba wszystkie kroki, mamy następujący obraz. Jeśli chcemy, aby przywrócić urządzenie wystarczy podłączyć do komputera za pomocą kabla, nasz „iPhone 4” (jak lampa błyskowa bez dostępu do komputera – opisze później).

Następnie otwórz iTunes, gdzie w prawym górnym rogu ekranu zobaczysz menu telefonu. Trzeba kliknąć na nim. Przed otwarciem pasek stanu telefonu, który będzie umieszczony przycisk „Restore” i „Update”, tytułów, które staje się jasne, do czego służą.

Jeśli jesteś niezadowolony z ich „iPhone 4”, jak to flash – logiczne pytanie. Wykonując tę czynność za pomocą komputera, pamiętaj możliwość określenia programu od wersji iOS z poprzednio i że oprogramowanie może samodzielnie szukać nowszej kompilacji. Jeśli to rzeczywiście jest dostępny, iTunes będzie oferować go skonfigurować. I pamiętaj, że odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest migać „iPhone 4” ujemny, jeśli chcesz wrócić do poprzedniego systemu operacyjnego. deweloperzy urządzeń zadbali, że nie można wybrać ponownie starszą wersję systemu operacyjnego. Ta niedogodność ludzi, którzy kliknęli na pokolenie iOS 8, którzy mówią, że nie działa prawidłowo, i zawiesza okresowo opóźniania. To nie zaobserwowano w starszych wersjach systemu operacyjnego.

Po tym wszystkim, po prostu trzeba poczekać. Pobieranie i instalacja nowego systemu będą wyświetlane na ekranie, dzięki czemu użytkownik może w tym czasie po prostu filiżankę kawy, na przykład. Właściwie od niego nic nie jest wymagane podczas tego procesu – telefon posiada wszystkie samych działań.

Za pośrednictwem WiFi lub na komputerze?

Porównując te dwie procedury, zauważmy jedynie, że urządzenie sama dystrybucja pobieranie będzie dłuższy. Pobierz na komputer szybciej. To zależy od modułu danych WiFi, zainstalowanego na „iPhone 4” (jako ostatni ścieg, już opisany w instrukcji). Jego szybkość transmisji jest mniejsza niż pełnoprawny komputer. Jednak w niektórych sytuacjach, kiedy po prostu nie mają dostępu do komputera i chcesz spędzić firmware, to pomaga. Więc wybrać metodę opartą na tym, że masz pod ręką.

Przestrogi

Że działa „iPhone 4”. Jak je migać, już zrozumiał. Teraz porozmawiajmy o niektórych ostrzeżeń. Pierwsza skierowana jest do posiadaczy urządzeń nieoryginalnego. Jeśli szukasz sposobu migać chiński „iPhone 4”, wtedy masz zły adres. Częściej fałszywe smartfony (w szczególności kopie iPhone 4) działa na systemie operacyjnym Android (aw niektórych przypadkach – nawet bez tego). W związku z tym cała procedura opisana w tym artykule nie stosuje się do nich. Najprawdopodobniej deweloperzy, tworzy kopię, nie obchodzi mnie, jak zrobić aktualizację, więc właściciele takich telefonów pecha.

Kolejna uwaga należy do tych, którzy poszukują jak migać „4s iPhone”, która została „odblokowany” (lub „jailbreak”). Jeśli telefon został odblokowany spod dowolnego operatora (np AT & T, Verizon i Sprint), przeprowadza aktualizację swojego systemu operacyjnego, najprawdopodobniej, to „jailbreak” stracić. Aby zresetować telefon do ustawień fabrycznych, można użyć specjalnego programu, na przykład, SemiRestore. Jednakże, zgodnie z procedurami opisanymi tutaj, nie należy odwoływać.

Z tej okazji, istnieje wiele różnych podręczników i przewodników. Opisali praca z takich programów jest zwykle dość prosta – trzeba podłączyć urządzenie do komputera, uruchom go na miękkim i czekać, aż przechodzą usunąć wszystkie informacje. Po zakończeniu będzie można również uzyskać czyste iPhone 4, to prawda, „jailbreak” powinno pozostać – i to jest ważne.

Po co płacić więcej?

Jak widać, procedura miga iPhone 4 jest bardzo prosta, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Ponieważ jest to łatwe w obsłudze Każdy, kto posiada minimum PC, ponieważ wszystkie działania zostały zredukowane do elementarnej.

To sprawia, że wizyta w centrum serwisowym w celu całkowitego usunięcia danych z telefonu bezużyteczne. Każdy z nas wie, jak flash „iPhone 4S», zaktualizuj iOS do najnowszej wersji, aby przywrócić wszystkie ustawienia i jednocześnie nie bardzo oderwany od spraw. Więc pytam, po co płacić więcej?