647 Shares 4723 views

Lek "Fluimucil". Instrukcje użycia

O leku "Fluimucil" opinie, na ogół, pozytywne. Pacjenci zauważają skuteczność leku w chorobach układu oddechowego. Leki pobudzają rozcieńczenie flegmy, ułatwiają kaszel.


Lek "Fluimucil" instrukcje użycia charakteryzują się jako środek mukolityczny. Lek jest wytwarzany w granulkach do sporządzania roztworu (zawiesina, syrop), tabletek, kapsułek do spożycia, a także w postaci roztworu do insercji do mięśnia, żyły i do użytku zewnętrznego.

Charakteryzując mechanizm działania leku "Fluimucil", instrukcja użycia wskazuje na zdolność środka do rozcieńczenia plwociny, ułatwia jego oddzielenie i zwiększa jego objętość. Lek jest aktywny, gdy rozlany wyładunek. "Fluimucil" nie wpływa na odporność.

Medycyna pobudza pracę komórek śluzowych oskrzeli, których tajemnica rozpuszcza (lizuje) fibrynę. Taki efekt leku ma tajemnicę, która powstaje podczas rozwoju chorób zapalnych narządów ENT.

Wśród innych cech leków "Fluimucil" instrukcje użytkowania wymagają pewnego działania przeciwzapalnego.

Lek jest przepisywany na choroby skomplikowane przez upośledzony rozładunek plwociny. Do takich stanów zalicza się niedrożność płuc, zapalenie krtani, rozedma płuc , ropień, zwłóknienie torbielowate, oskrzelek, zapalenie płuc, zapalenie oskrzelików, zapalenie tchawicy, zapalenie oskrzeli. Zalecenia dotyczące stosowania leku "Fluimutsil" zaleca także zapalenie zatok, zapalenie zatok, śluzowate i zaćmienne zapalenie ucha środkowego. Lek jest skuteczny do usuwania lepkiego wydzielania z dróg oddechowych w okresie pourazowym lub pooperacyjnym w celu przygotowania do drenażu aspiracji, bronchografii, bronchoskopii. Lek jest wskazany do płukania kanału nosowego, ucha środkowego, ropnia, zatok szczękowych, a także do leczenia przetoki i obszaru operacyjnego z interwencjami w procesie mastoidalnym i jamy nosowej.

Leki nie są podawane kobietom karmiącym, w ciąży, jak również pacjentom z nadwrażliwością.

Z ostrożnością lek "Fluimucil" zalecany jest w przypadku wrzodu w dwunastnicy i żołądku, hemoptysie, żylaki w przełyku, fenyloketonurie. Przeciwwskazania obejmują krwotok płuc, astmę oskrzelową (wysokie ryzyko skurczu oskrzeli przy podaniu dożylnym), nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek lub wątroby, patologię gruczołów nadnerczy.

Podczas korzystania z leku "Fluimucil" prawdopodobnie występują pewne działania niepożądane. Najczęstsze reakcje to gorączka, senność, szum w uszach, pokrzywka, krwawienie z nosa, uczucie przepełnienia żołądka, wymioty. W rzadkich przypadkach rozwija się zgaga. Po wykonaniu inhalacji, podrażnienia w drogach oddechowych, odruchowego kaszlu, zapachu żołądka. W rzadkich przypadkach występuje zapalenie jamy ustnej. Po wstrzyknięciu do mięśnia w miejscu wstrzyknięcia można palić. Długotrwałe stosowanie leku "Fluimucil" może powodować zaburzenia nerek i wątroby.

Aby wziąć leki w postaci kapsułek, granulek lub tabletek, dorośli przepisano dawkę dwustu miligramów dwa razy lub trzy razy dziennie. Dawka leku "Fluimucil" dla dzieci jest ustalana w zależności od wieku. Pacjenci od dwóch do czternastu lat zaleca się dwieście miligramów dwa lub sto miligramów trzy razy na dobę.

Czas stosowania zależy od przebiegu patologii.

U pacjentów w wieku powyżej 65 lat zaleca się minimalne dawki terapeutyczne.

Przed użyciem leku "Fluimucil" należy skonsultować się z lekarzem i przeczytać adnotację.