548 Shares 4605 views

Inteligentne roboty mogą pozbawić miliony ludzi pracy

W fikcji, AI często reprezentuje ukryte zagrożenie dla wychwytywania i zniewolenia ludzkości. Niektórzy ludzie mają tendencję do dzielenia się te obawy i w prawdziwym życiu. Jednak naukowcy uważają, że zdobywca Robot może być bardziej precyzyjnie zorganizowany umysł.


Czego oczekuje się w ciągu najbliższych 30 lat?

Dyrektor Instytutu Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie Rice, Moshe Vardiego, twierdzi, że w ciągu najbliższych trzech lat, zaawansowane roboty przejąć głównych zadań. Wyraził katastrofalne postać: dziesiątki milionów ludzi pozostało bez środków do życia. Czy istnieje zagrożenie naprawdę?

Na dorocznym spotkaniu Towarzystwa Rozwoju Nauki odbyło się spotkanie, na pokrycie tematy sztucznej inteligencji. Naukowcy chcą postawić pytanie do Wspólnoty: które uczynią każdy człowiek, jeśli jego pracy z robotem wypierać? Do tej pory, urządzenie może dokładnie dokonywać żadnych prac mechanicznych i intelektualny.

Pod groźbą kierowców transportu publicznego

Według obliczeń Vardi, obecnie około 10% miejsc pracy związanych z kierunkiem jazdy pojazdów (taksówki i ciężarówki). W ciągu najbliższych 25 lat prace kierowcy mogą konkurować z ludźmi. Wiele innych dziedzinach zawodowych będą zagrożone, ponieważ maszyny są coraz inteligentniejsze i bardziej inteligentne.

Konieczne jest, aby przewidzieć skutki przyspieszonej innowacyjności

Tak, sztuczna inteligencja coraz bardziej wpływa na życie człowieka. Roboty ułatwienia przypadkach przewlekłych. Ostatnio jednak, innowacyjne technologie przeżywają prawdziwy boom. Dlatego naukowcy muszą przewidywać skutki przyspieszonej innowacyjności.

wniosek

Człowiek nie może uciec od odpowiedzialności, ponieważ zagrożone dobro naszego następnego pokolenia. Nie powinniśmy ślepo realizować się w produkcji sztucznej inteligencji, bez brania pod uwagę konsekwencje. Na początku rewolucji przemysłowej nastąpił globalny automatyzacja pracy, ale nie przyczynia się do wzrostu bezrobocia. Teraz zadaniem społeczności światowej ekologicznie zintegrować z istniejącymi systemami robotów. Ponadto, należy wziąć to pod uwagę i stworzyć nowe miejsca pracy.