515 Shares 3018 views

Instrukcje: „ksylenu” – lek, który jest skuteczny

Preparat „ksylen” zawiera substancję ksilametazolin aktywny jest dozowana w postaci żelu do nosa, kropli do nosa dla dorosłych, kropli do nosa u dzieci, spray do nosa, spray do nosa dla dzieci dozuje aerozolu do nosa odmierzonej aerozolu do nosa dla dzieci i spray odmierzający do nosa zawierającymi mentol i eukaliptus.

Jako instrukcją „ksylen” – lek, który ma takie skutki farmakologiczne: jest w stanie rozszerzyć naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, eliminując jej przekrwienie i obrzęk. Efekty te prowadzą do ulgi oddechowego u pacjentów cierpiących na nieżyt nosa o różnej etiologii. Lek zaczyna obowiązywać po kilku minutach po podaniu, a jego efekt utrzymuje się przez kilka godzin.

Ponieważ instrukcja „Ksylen” – sposób, który jest przeznaczony do takich oznaczeń jak ostre choroby układu oddechowego, występującym nieżyt nosa, ostre zapalenie błony śluzowej nosa, alergicznego etiologii, katar sienny, zapalenie zatok i zmniejszenia obrzęku śluzówki jamy nosowo-gardłowej pacjenta i przygotowania do manipulacji diagnostycznym nosowej.

Krople do nosa „Ksylen” mają takie Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek, nadciśnienie, tachykardia, wyrażone miażdżycy, zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, jaskrę, nadczynność tarczycy, historię operacji na błonach mózgu, ciąża, wieku do dwunastu (dla roztworu w jednej dziesiątą procentach).

Środki ostrożności należy przepisywać leku w okresie karmienia piersią dla dzieci w wieku do dwóch lat na rozwiązanie do pięciu procent do siedmiu lat na żelu, jak również w przypadku pacjenta patologii, takich jak dławica piersiowa, która rozwinęła się na tle choroby wieńcowej, cukrzycy , przerost gruczołu krokowego i nadczynność tarczycy.

skutki uboczne leku „Ksylen” (kropelek) są następujące: W przypadku częstych i / lub długotrwałego stosowania może pojawić się na sucho i / lub podrażnienie nosogardzieli, kołatanie serca, nieregularne bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, ból głowy, bezsenność, wymioty, zaburzenia Wygląd, a także w przypadku długotrwałego użytkowania, a zatem większa dawka może depresję.

Jak instrukcja, „Ksylen” – lek, który jest pobierany intranozalno. Osób dorosłych i dzieci powyżej sześciu lat, dwie lub trzy krople roztworu o stężeniu substancji czynnej w jednej dziesiątej procent lub jedną iniekcję aerozolu do każdego z przewodów nosowych, co stanowi średnią z czterech razy na dobę; niemowlęta i dzieci w wieku poniżej sześciu lat – jedna lub dwie krople roztworu o stężeniu substancji czynnej w pięciu setnych jeden procent w każdym z przewodów nosowych raz lub dwa razy na dobę, przyjmowana częściej niż trzy razy dziennie, nie powinien. Dla żelu do nosa, które mogą być podejmowane tylko przez dorosłych i dzieci w wieku powyżej siedmiu lat, istnieją standardy recepcji: od trzech do czterech razy dziennie leżał trochę w głąb każdego z przewodów nosowych. Ostatni raz w ciągu dnia położyć żel przed snem.

Ponieważ instrukcja „Ksylen” – leku, który jest niezgodny z trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i inhibitory MAO. Poprzez przedawkowanie skutki uboczne, które są wzmocnione.

Specjalne instrukcje dotyczące stosowania leku są: obróbka wstępna obu przewodów nosowych. Dzieci, które nie osiągnęły wiek dwóch być opracowane dawkę kliniczną (dopuszczonych do stosowania rozwiązania tylko o stężeniu substancji czynnej do pięciu setnych procenta). Długotrwałe stosowanie nie jest dopuszczalne nawet w przewlekłym nieżytem nosa. Przy stosowaniu leku w takich przypadkach, gdy kanały nosowe są utworzone w osłonie, najlepiej w użyciu żelu. Jeśli odbiór kolejnej dawki jest pominięty, ale zajęło mniej niż godzinę, to jest jeszcze możliwe do podjęcia, ale jeśli pominąć więcej niż godzinę, a następnie nie akceptują, następną dawkę, nie należy podwoić.