569 Shares 6271 views

Pion: sadzenia roślin oraz utrzymania cechy

Ten luksusowy długo kwiat zawdzięcza swoją nazwę od starożytnego greckiego peons uzdrowiciel ucznia bóg Eskulap. Według mitu, uczeń przerósł nauczyciela w uzdrowienie, w odwecie, bóg otruł go, ale wyjechał do życia w świecie, jak piękny kwiat. Jest to starożytny grecki legenda, między kolebką Chinach jest uważana za pion. Tam był uważany za najbardziej wykwintne kwiatów i wylądował w pobliżu pałaców i świątyń. Nie ma dowodów, że nawet kupić roślina ta była możliwa tylko po złoto. A wszystko dlatego, bardziej dekoracyjne cechy cenione właściwości lecznicze od kilkudziesięciu chorób utwardzonych piwonii. Sadzenie pozostawiono tylko do szlachty i pospólstwa nie pozwolono rosnąć w tym wyjątkowym kultury.


Piwonia dziś ma około sześciu tysięcy odmian. On jest dwojakiego rodzaju – trawnik i drzewa jak z zdrewniałe łodygi. Drugi typ jest najbardziej rozpowszechniona w Chinach, krajach basenu Morza Śródziemnego i Ameryki Północnej. Plantatorów rosyjskie najczęściej piwonii zielnych. Sadzenie i hodowla jego popularności jako dużego gospodarstwa kwiatów i obszarach podmiejskich. Różnorodność kolorów, luksusowe duże kwiaty, delikatny smak – wszystkie są przyciągane do niej. W swoim domu w Chinach, piękno piwonii docenione dopiero znacznie później, a pierwsza chińska medycyna jest szeroko stosowany do wytwarzania swoich cudownych eliksirów kłącza. Nasi farmaceuci i tradycyjnych uzdrowicieli też docenione działanie tej rośliny. Wlew piwonii korzeniowe propolis zalecany do leczenia i profilaktyki chorób nowotworowych, cukrzycy, problemów ginekologicznych, chorób nerek i dróg żółciowych. Ponadto, w oparciu o leki piwonii słyną uspokajająco. Wiadomym jest, że ten kwiat jest w stanie podnieść ton i poprawić nastrój. Wystarczy pójść do krzaka i głęboko wdychać zapach, który emanuje piwonii. Sadzenie roślin ozdobnych odbywa się raz na wiele lat. Jeżeli miejsce jest dobrze dobrane, piwonia będzie rosnąć w jednym miejscu przez okres do siedmiu do dziesięciu lat.

Lubi dobrze przepuszczalnej gleby, umiarkowanie suchym i dobrze oświetlonych miejscach. Tam, gdzie burza kanalizacji, piwonia nie ma miejsca. Dużo wody jest wymagana dopiero po przesadzeniu aż przyzwyczajeni. Bush jest piękne, nawet sama dzięki obfitej rzeźbione liści. Ale czasem jest to konieczne, aby związać Kiedy wielki ciężkich kwitną piwonie. Sadzenie i pielęgnacja (na zdjęciu po lewej) są tak skuteczne, rozmieszczenie i oczyścić obszar wokół kolorów, czy krzewów pojedyncze lub całe plantacji, który również wygląda bardzo imponująco.

Jednak ich kaprysy tego kwiatu jest. Najważniejszą z nich – pewna głębokość wykopu do bulwy. Jeśli chcesz, aby rozkwitnąć w nowym miejscu swojego sadzenie piwonii powinien być w takiej głębokości, nie dłużej nerki były zamknięte dla jednego lub dwóch centymetrów. W przeciwnym wypadku, korzeń sięga głębiej, a kwitnienie i nie mogę się doczekać. Przeszczepiony krzewy potrzebne w przypadku kwitnienia była słaba lub zatrzymane, lub kwiaty zaczęły rosnąć płytkie – więc nadszedł czas, aby zaktualizować buszu. Starannie wykopane kłącza powinny być podzielone na kilka części i umieścić w uprzednio przygotowane otwory. Optymalny czas przeszczep – koniec sierpnia do połowy października, kiedy część powierzchni cięcia. Ale jest to możliwe i sadzarki piwonie na wiosnę do ziemi. Jak już wspomniano, pit powinny być płytkie, niektórzy hodowcy nawet umieścić w gruzach lub płaski kamień, tak że korzenie nie są rzucili się w dół. Bardzo długie korzenie mogą być cięte, ale trzeba być ostrożnym, aby dotknąć pędy przetargowych – są bardzo kruche.